Kradzieże elementów infrastruktury kolejowej zmorą pasażerów i kolejarzy

Bohdan Jędrzejewski, 29.11.2012
Kategoria: Infrastruktura kolejowa
[dodane 29.11.2012, g. 13:06 przez –– Bodek]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum
Dyskusja na temat tej informacji jeszcze się nie rozpoczęła. Możesz być pierwszym, który napisze do niej komentarz! Wejdź na forum.

Plaga kradzieży elementów infrastruktury kolejowej zdaje się nie mieć końca i skutecznie destabilizuje kursowanie pociągów.

Wszystko wskazuje na to, że dopóki tego typu przestępstwa będą traktowane przez sądy jako działania o niskiej szkodliwości społecznej, nadal będzie do nich dochodziło, gdyż złom - szczególnie metali kolorowych ciągle jest w cenie.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

W każdym normalnym kraju działalność, której efektem jest obniżenie zdolności transportowej czynnych szlaków komunikacyjnych państwa traktowana jest jako poważne zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym lub wręcz jako działanie terrorystyczne. Niestety nie u nas.

26 listopada na szlaku Szczecin Zdroje - Regalica skradziono kabel sterujący o długości około 70 m oraz przy okazji uszkodzono drugi kabel służący tym samym celom. W efekcie uszkodzony został system samoczynnej blokady liniowej na tym szlaku. Nieczynne do wczorajszego wieczora były semafory SBL oraz wjazdowe do Zdrojów. Wprowadzono telefoniczne zapowiadanie pociągów, a prędkość na ww. szlaku ograniczono do 20 km/h.

27 listopada na szlaku Bierzwnik - Rębusz skradziono 1400 m liny nośnej sieci trakcyjnej (w obu torach po około 700 m). Sieć trakcyjna na tym odcinku była wyposażona w podwójny zestaw lin nośnych. Dzięki temu możliwe było utrzymanie kursowania pociągów z prędkością ograniczoną do 80km/h.
Skutki obu kradzieży usunięto dzisiejszej nocy.

brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)