Nowy Swing w mieście

szczecin.eu, 06.02.2013
Kategoria: Artykuł
[dodane 06.02.2013, g. 19:25 przez –– mkubien]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

bus113 pisze:
"Pomimo, że pojazdy są w pełni niskopodłogowe są jeszcze bardziej dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach oraz dla rodziców z małymi dziećmi. Tramwaje wyposażone... czytaj dalej »

–– LLUZNIAK pisze:
To już przycisk na burcie przy drzwiach/na drzwiach dla pojazdów wózkowych nie wystarcza, tylko trzeba mnożyć kolejne bezsensowne piloty?

bus113 pisze:
Jeszcze żeby kierowca zwracał uwagę na to, ten guzik może nacisnąć każdy, i kierowcy nie zwracają już na to uwagi. Uwierz mi wiem co pisze bo nie raz już byłem świadkiem takiej sytuacji.... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 33 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Więcej...
Przetarg na tramwaje niskopodłogowe
 • Nowy Swing w mieście
 • Swingi w Szczecinie
 • Tramwaje z dofinansowaniem
 • Pesa podpisała kontrakt na dostawę 22 tramwajów dla Szczecina
 • Pierwsze tramwaje niskopodłogowe trafią do Szczecina za 181 dni. Jutro podpisanie umowy
 • A jednak Swingi! Umowa na nowe tramwaje w październiku
 • Swingów drugi zastrzyk
 • Kontrakt na swingi
 • Kolejne Swingi dla Szczecina
 • Kontrakt na tramwaje: odsłona druga

  więcej »

 • Rozpoczęły się jazdy testowe nowego Swinga, który dotarł do zajezdni w al. Wojska Polskiego.

  Pojazd, który trafił na lawecie do zajezdni pod koniec stycznia przeszedł już pomyślnie proces homologacji. Teraz, aby wyprodukowany przez bydgoską Pesę pojazd mógł rozpocząć regularne jazdy na liniach, musi bezawaryjnie przejechać 300 km. Jazdy próbne rozpoczęły się w środę. Na początek nowy tramwaj można spotkać pomiędzy Zajezdnią Pogodno a pętlą Głębokie.

  Szczecin Blog

  Do końca marca do Zajezdni Pogodno przyjedzie jeszcze 5 nowych tramwajów (2 w lutym, 3 w marcu) a pomiędzy październikiem 2013 r. a marcem 2014 kolejnych 16. Do Szczecina będzie także trafiał zamówiony razem z tramwajami sprzęt do ich obsługi: specjalny pojazd do naprawy tramwajów oraz holownik.

  Nowe Swingi nieco różnią się od swoich 6 poprzedników kursujących od dwóch lat po Szczecinie. Są o blisko dwa metry krótsze. Ale to niejedna różnica, którą pasażerowie odczują podczas podróży.

  Pomimo, że pojazdy są w pełni niskopodłogowe są jeszcze bardziej dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach oraz dla rodziców z małymi dziećmi. Tramwaje wyposażone zostały w dwie (a nie jak dotychczas jedną) rampy dla wózków. Są także dwa miejsca przeznaczone na wózki.

  Zmienił się także wygląd wewnątrz tramwajów. Poza nowym układem siedzeń na zielony został zmieniony kolor poręczy. Niewątpliwie bardzo duże zmiany zaszły w systemie informacji pasażerskiej. Zamiast tradycyjnych plansz z numerem linii i przebiegiem trasy w tramwajach zamontowane zostały elektroniczne tablice (tzw. termometry) pokazujące przebieg trasy. Lokalizację tramwaju na trasie wskazywać będzie specjalna przeskakująca kulka w barwach miasta - a obok na fragmencie mapy miasta wskazane aktualne zostanie położenie tramwaju.

  Zmieniona została także zewnętrzna informacja pasażerska. Podczas dojeżdżania do przystanków będzie emitowana także informacja głosowa. Na przystankach końcowych na ekranie z przodu pojazdu będzie można na bieżąco informować nie tylko o numerze i kierunku ruchu, ale także o czasie, jaki pozostał do odjazdu z przystanku końcowego.

  Nowy Swing powinien pojawić się na trasie na przełomie lutego i marca.

  Zakup nowych tramwajów możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Wartość projektu "Zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego w Szczecinie" wynosi 241 354 735,49 zł brutto, z czego wydatki kwalifikowane 196 312 596,09 zł netto. Wysokość dofinansowania wynosi 115 824 431,69 zł netto, czyli 59 % wartości projektu. Z pieniędzy tych sfinansowany zostanie zakup wszystkich 28 tramwajów niskopodłogowych Swing wyprodukowanych dla Tramwajów Szczecińskich przez fabrykę PESA Bydgoszcz (22 nowo zakupionych i 6 zakupionych wcześniej).

  Czytaj także na stronie: szczecin.eu »

  źródło: szczecin.eu
  33 komentarze | wersja do druku |

  KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
  Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
  Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)