Przejazdy do modernizacji

Wiadomości Szczecin, 11.06.2018
Kategoria: Artykuł
[dodane 11.06.2018, g. 22:47 przez –– Ferrix]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

–– Ferrix pisze:
Zastanawiam się, czy gdyby te przebudowy prowadzono równocześnie z (lub przed) modernizacją linii kolejowej 351 (Poznań - Szczecin), to czy wówczas ta linia nie mogłaby być zrobiona na 200... czytaj dalej »

–– riversedge_pl pisze:
Mnie tam bardziej martwi ewentualna perspektywa niszczenia krajobrazu w Wielgowie, gdzie pod inwestycję miałyby być wycięte kilometry lasu, w którym tysiące mieszkańców Szczecina od... czytaj dalej »

–– pioko17 pisze:
Na zachód od ulicy Bałtyckiej jest sporo miejsca, gdzie nie trzeba wycinać żadnego lasu. Poza tym ja obstawiam, że taki wiadukt znalazłby się dokładnie w tym samym miejscu, w którym obecnie... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 5 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Bezkolizyjne przejścia nad liniami kolejowymi dla pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz nowe miejsca przesiadkowe. To główne założenia koncepcji projektowej dotyczącej przebudowy dróg w ciągach ulic: Bałtyckiej, Pomorskiej, Wiosennej i Jagiellońskiej.

W ramach koncepcji zaprojektowano nowe wiadukty kolejowo – drogowe nad liniami kolejowymi; przebudowę układu dróg samochodowych, budowę parkingów, budowę infrastruktury pieszej i rowerowej.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

Ulica Bałtycka

W ramach tego zadania do przebudowy zostały zaplanowane odcinki jezdni ulic Prof. Żuka, Bałtyckiej, Przytorze oraz Sokołowskiego. Ulice posiadać będą jezdnię asfaltową o szerokości 7,0 m wraz z chodnikami i ciągami pieszo-rowerowymi. Wzdłuż ulic Prof. Żuka i Bałtyckiej pojawi się wiadukt drogowy przechodzący nad linią kolejową z obustronnymi ciągami pieszo-rowerowymi o szerokości 4,0 m, jednojezdniową, dwupasową jezdnią w obu kierunkach. Na obiekcie znajdą się dwa przystanki komunikacji zbiorowej wraz z wiatami przystankowymi, cztery windy oraz cztery pary schodów, za pomocą których pasażerowie będą mogli przedostać się bezpośrednio na perony kolejowe. Zaplanowano także rozwiązania dla rowerzystów w postaci parkingów rowerowych Bike&Ride. W związku z budową węzła przesiadkowego zaprojektowano również parking Park&Ride na 114 miejsc. W ciągu ulicy Sokołowskiego zaprojektowano pętlę autobusową.

Ulica Jagiellońska

Przeczytaj całość na stronie: Wiadomości Szczecin »

źródło: Wiadomości Szczecin
5 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)