Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

 Górzyca Reska – "nowy" przystanek na trasie z Koszalina do Goleniowa

inf. pras., Rynek Kolejowy, 09.05.2019
Kategoria: Artykuł
[dodane 09.05.2019, g. 08:43 przez –– wojtazz]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum
Dyskusja na temat tej informacji jeszcze się nie rozpoczęła. Możesz być pierwszym, który napisze do niej komentarz! Wejdź na forum.

PKP Polskie Linie Kolejowe za 200 tysięcy złotych wyremontują przystanek w Górzycy Reskiej. Po 11 latach pasażerowie z nowego peronu znów dojadą koleją m.in. do Kołobrzegu i Goleniowa – informuje PKP PLK.

Od czerwca pociągi pasażerskie znów zatrzymają się na nowym przystanku w Górzycy Reskiej. Jak informuje PLK, ostatni rozkładowy pociąg zatrzymał się tu w 2008 roku. Mieszkańcy będą mogli podróżować koleją bezpośrednio w stronę Kołobrzegu lub Goleniowa. Na przystanku zatrzymają się 4 pary pociągów.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

Na przystanku osobowym w Górzycy Reskiej zostanie wykonana nowa nawierzchnia z płytek. Peron będzie poszerzony. Wiata zapewni schronienie przed deszczem. Zostaną zamontowane ławki i nowe oznakowanie. Będzie wygodne dojście na przystanek od strony drogi, dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Skorzystają również cykliści, gdyż przy peronie będzie 5 stojaków rowerowych. Prace w Górzycy Reskiej planowane są do czerwca. Wartość prac, finansowanych z budżetu, to prawie 200 tysięcy złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że na trasę Goleniów – Kołobrzeg – Koszalin (linia nr 402) w ciągu ostatnich trzech lat przeznaczyły 12 mln zł. Dzięki temu są nowe wiaty w Ustroniu Morskim i Nowogardzie. W Kołobrzegu m.in. windy ułatwiły dostosowanie peronów do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się (uruchomiono je kilka miesięcy po zamontowaniu). W Mostach, Karcinie, Gryficach i Płotach przygotowano dłuższe i wygodniejsze perony dla pasażerów.

Jeszcze w tym roku PLK ma ogłosić przetargi na remont 10 wiat w województwie zachodniopomorskim. Zadaszenie zostanie odnowione na stacjach: Kołobrzeg, Złocieniec, Lubiewo, Warnowo, Dolna Odra, Białuń, Wysoka Kamieńska, Recław, Ładzin, Parłówko.

Przed dwoma laty PLK zastanawiała się, jakie działania inwestycyjne są potrzebne, by unowocześnić alternatywną wobec linii 202 linię 402. Żadnych wiążących decyzji jednak nie podjęto.

Czytaj także na stronie: Rynek Kolejowy »

źródło: Rynek Kolejowy
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)