Najważniejsze informacje więcej »

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaakceptował ofertę firmy NEWAG S.A., na dostarczenie dwóch pojazdów hybrydowych. Koszt zakupu jednostek objętych zamówieniem podstawowym, które będą realizowały przewozy regionalne, to 49,2 mln zł brutto. Pojazdy objęte zamówieniem podstawowym pojawią się na torach nie później niż do końca 2021 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »


Od 17/18 maja częściowo przywrócone zostanie kursowanie kolejnych kilku pociągów Regio na terenie woj. zachodniopomorskiego, zawieszonych po 16 marca w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego.

brak komentarzy | czytaj dalej »


Zwiększa się komfort podróży na linii Poznań – Szczecin. Na trasie powstają dostępniejsze perony i bezpieczne przejścia podziemne. Wykonawcy układają tory i montują sieć trakcyjną. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Krajowego Programu Kolejowego warta jest ok. 4 mld zł i współfinansowana z programu unijnego CEF „Łącząc Europę”.

1 komentarz | czytaj dalej »


W czwartek, 7 maja br. nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu na zakup taboru kolejowego dwunapędowego do przewozów regionalnych. Zamówienie chce zrealizować firma NEWAG S.A.

brak komentarzy | czytaj dalej »


Od 1 maja częściowo przywrócone zostanie kursowanie pociągów Regio na terenie woj. zachodniopomorskiego, zawieszonych od 16 marca w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego.

brak komentarzy | czytaj dalej »


3, 4, 9 i 10 maja nastąpią zmiany w kursowaniu (przywrócenie) pociągów IC „Żuławy” i IC „Parsęta”.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W skrócie więcej »

Z kruszywem do Trzebieży

Dnia 29.04.2020 spodziewany jest pociąg przewoźnika Rail Polska z transportem kruszywa do nieczynnej stacji Trzebież. Kruszywo prawdopodobnie przeznaczone jest na remont bocznicy Naftobazy.


Prace przy sieci

W ramach zapowiadanych prac przygotowawczych od 20 kwietnia w obrębie stacji Szczecin Niebuszewo trwa likwidacja sieci nad zamkniętym torem numer 1. Prace prowadzone są także na szlaku w kierunku byłego przystanku Szczecin Drzetowo. Prowadzą je pociągi sieciowe „Trakcji PRKil”, a także „PKP Energetyka”.


Hybrydowy „Impuls” na próbę [prima aprilis]

W nocy z 1 na 2 kwietnia spodziewany jest przyjazd do sekcji utrzymania taboru na Wzgórzu Hetmańskim prototypowego, hybrydowego zespołu trakcyjnego 36WEh-001 produkcji Newag S.A.

czytaj dalej »


Debiuty „Griffinów”

W dniu 15 marca na zachodniopomorskich szlakach zadebiutowały trzy „Griffiny” należące do PKP Intercity

czytaj dalej »


Griffin IC w Szczecinie

Od wczoraj lokomotywa EU160-002 należąca do PKP Intercity wykonuje jazdy szkoleniowe w relacji Szczecin – Wysoka Kamieńska. Widziano ją dziś około 12:45, udającą się z grupą trzech wagonów ze stacji Szczecin Główny w kierunku Zaleskich Łęgów (kurs powrotny).


TKt48-29 w nietypowym miejscu

Pomnikowy parowóz TKt48-29 stojący na wydzielonym torze obok lokomotywowni Szczecin Główny został przestawiony i aktualnie stoi na torze nr 12.

Z kraju więcej »

Gdańsk: Zabytkowa nastawnia bramowa w Gdańsku Wrzeszczu dostanie drugie życie

Nastawnia bramowa w Gdańsku Wrzeszczu, pochodząca z początku XX wieku, zostanie ocalona i wyremontowana. Decyzję w tej sprawie podjęło PKP SA.

czytaj dalej »


Wolsztyn: Parada Parowozów przełożona. Na wrzesień?

Tegoroczna Parada Parowozów w Wolsztynie się nie odbędzie – a przynajmniej nie w maju. Parowozownia Wolsztyn będzie próbowała zorganizować imprezę we wrześniu, kiedy być może zagrożenie epidemiologiczne będzie znacznie mniejsze niż obecnie. Wciąż kursują natomiast pociągi Kolei Wielkopolskich obsługiwane trakcją parową.

czytaj dalej »


Kraj: PKP Intercity odwołuje pociągi międzynarodowe w kierunku Czech i Austrii

Po zapowiedzi wstrzymania kursowania pociągów międzynarodowych z Republiki Czeskiej i Słowacji do sąsiadów, krok PKP Intercity był tylko kwestią czasu. Jakie pociągi i na jakich odcinkach zawiesi przewoźnik kolejowy?

czytaj dalej »

Zdjęcie chwili więcej »

zdjęcie
Linia obok zamknięta, to teraz tutaj mnie fotografują
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

Linia obok zamknięta, to teraz tutaj mnie fotografują

brak komentarzy

Film chwili więcej »

film
1:32
odtwórz
EU07-304 i 16 wagonów na haku
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

EU07-304 i 16 wagonów na haku

brak komentarzy

Facebook

Encyklopedia więcej »

Budowa parowozu - tender

Tendrem nazywamy połączony na stałe z parowozem pojazd wyposażony w pomieszczenia na paliwo (głównie węgiel, rzadziej olej opałowy) i wodę. Na tendrze przechowywane są ponadto narzędzie potrzebne do obsługi parowozu.W tendrach PKP skrzynia węglowa mieściła do 20 ton węgla, co wystarczało na pokonanie około 500 km w ruchu pasażerskim, bądź 300 km w ruchu towarowym. Natomiast skrzynia wodna mieściła…

czytaj dalej »


ED59 "Acatus"

ED59 (handlowa nazwa "Acatus" – łac. łódź). Pojazd ten został wyprodukowany na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego przez PESA Bydgoszcz. Pomimo zamówienia pojazdu trójczłonowego, „Acatus” był zaprojektowany i zbudowany jako czteroczłonowy, elektryczny zespół trakcyjny wraz z oznaczeniem ED74. Spowodowane to było potrzebą producenta na uzyskanie homologacji zarówno na pojazd tr…

czytaj dalej »

Forum więcej »


Użytkownicy on-line: brak

Zobacz pełną listę użytkowników