Najważniejsze informacje więcej »

Koszalińscy radni podjęli w czwartek decyzję o uruchomieniu dodatkowego pociągu wakacyjnego z Koszalina do Mielna. Nad morze pojedziemy za 5 zł. Maksymalnie 27 osób będzie mogło przebywać w pociągu.

5 komentarzy | czytaj dalej »


W najbliższych dniach na torach ponownie pojawią się 3 pary pociągów PKP Intercity, które kursują przez nasze województwo.

1 komentarz | czytaj dalej »


Polregio zamierza skasować zmodernizowany EN57, który przed blisko dwoma laty uczestniczył w wypadku na przejeździe pod Szczecinem. Przewoźnik uzasadnia to znacznym stopniem zniszczenia pojazdu oraz troską o bezpieczeństwo. Udało się uzgodnić z CUPT zastąpienie go innym egzemplarzem dla potrzeb rozliczenia dofinansowania pozyskanego wcześniej na modernizację. 

brak komentarzy | czytaj dalej »


Od 25 maja przywrócone zostanie kursowanie kolejnych pociągów Regio na terenie woj. zachodniopomorskiego, zawieszonych po 16 marca w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego.

brak komentarzy | czytaj dalej »


Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaakceptował ofertę firmy NEWAG S.A., na dostarczenie dwóch pojazdów hybrydowych. Koszt zakupu jednostek objętych zamówieniem podstawowym, które będą realizowały przewozy regionalne, to 49,2 mln zł brutto. Pojazdy objęte zamówieniem podstawowym pojawią się na torach nie później niż do końca 2021 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »


Od 17/18 maja częściowo przywrócone zostanie kursowanie kolejnych kilku pociągów Regio na terenie woj. zachodniopomorskiego, zawieszonych po 16 marca w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W skrócie więcej »

Z kruszywem do Trzebieży

Dnia 29.04.2020 spodziewany jest pociąg przewoźnika Rail Polska z transportem kruszywa do nieczynnej stacji Trzebież. Kruszywo prawdopodobnie przeznaczone jest na remont bocznicy Naftobazy.


Prace przy sieci

W ramach zapowiadanych prac przygotowawczych od 20 kwietnia w obrębie stacji Szczecin Niebuszewo trwa likwidacja sieci nad zamkniętym torem numer 1. Prace prowadzone są także na szlaku w kierunku byłego przystanku Szczecin Drzetowo. Prowadzą je pociągi sieciowe „Trakcji PRKil”, a także „PKP Energetyka”.


Hybrydowy „Impuls” na próbę [prima aprilis]

W nocy z 1 na 2 kwietnia spodziewany jest przyjazd do sekcji utrzymania taboru na Wzgórzu Hetmańskim prototypowego, hybrydowego zespołu trakcyjnego 36WEh-001 produkcji Newag S.A.

czytaj dalej »


Debiuty „Griffinów”

W dniu 15 marca na zachodniopomorskich szlakach zadebiutowały trzy „Griffiny” należące do PKP Intercity

czytaj dalej »


Griffin IC w Szczecinie

Od wczoraj lokomotywa EU160-002 należąca do PKP Intercity wykonuje jazdy szkoleniowe w relacji Szczecin – Wysoka Kamieńska. Widziano ją dziś około 12:45, udającą się z grupą trzech wagonów ze stacji Szczecin Główny w kierunku Zaleskich Łęgów (kurs powrotny).


TKt48-29 w nietypowym miejscu

Pomnikowy parowóz TKt48-29 stojący na wydzielonym torze obok lokomotywowni Szczecin Główny został przestawiony i aktualnie stoi na torze nr 12.

Z kraju więcej »

Gdańsk: Zabytkowa nastawnia bramowa w Gdańsku Wrzeszczu dostanie drugie życie

Nastawnia bramowa w Gdańsku Wrzeszczu, pochodząca z początku XX wieku, zostanie ocalona i wyremontowana. Decyzję w tej sprawie podjęło PKP SA.

czytaj dalej »


Wolsztyn: Parada Parowozów przełożona. Na wrzesień?

Tegoroczna Parada Parowozów w Wolsztynie się nie odbędzie – a przynajmniej nie w maju. Parowozownia Wolsztyn będzie próbowała zorganizować imprezę we wrześniu, kiedy być może zagrożenie epidemiologiczne będzie znacznie mniejsze niż obecnie. Wciąż kursują natomiast pociągi Kolei Wielkopolskich obsługiwane trakcją parową.

czytaj dalej »


Kraj: PKP Intercity odwołuje pociągi międzynarodowe w kierunku Czech i Austrii

Po zapowiedzi wstrzymania kursowania pociągów międzynarodowych z Republiki Czeskiej i Słowacji do sąsiadów, krok PKP Intercity był tylko kwestią czasu. Jakie pociągi i na jakich odcinkach zawiesi przewoźnik kolejowy?

czytaj dalej »

Zdjęcie chwili więcej »

zdjęcie
Tylko cud w postaci zgody na modernizację może go uratować
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

Tylko cud w postaci zgody na modernizację może go uratować

brak komentarzy

Film chwili więcej »

film
1:02
odtwórz
"Impuls" jako REGIO "Ina" do Szczecina Głównego
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

"Impuls" jako REGIO "Ina" do Szczecina Głównego

brak komentarzy

Facebook

Encyklopedia więcej »

Górka rozrządowa

Górka rozrządowa jest to część stacji kolejowej towarowej lub rozrządowej, znajdująca się na naturalnym lub sztucznym wzniesieniu. Składa się ona z torów przyjazdowych, grzbietu górki rozrządowej, torów kierunkowych oraz grupy torów odjazdowych.W Polsce znajduje się 10 stacji rozrządowych posiadających górki rozrządowe. Są to: Zajączkowo Tczewskie, Poznań Franowo, Szczecin Port Centralny, Łódź Ole…

czytaj dalej »


311D

W 2006 roku zakłady NEWAG w Nowym Sączu wraz z General Electric Transportation podpisały umowę na zaprojektowanie oraz wybudowanie lokomotywy spalinowej na podstawie lokomotyw M62, znanych w Polsce jako ST44 lub "gagariny". Do modernizacji posłużyły w większości lokomotywy odstawione przez dawne NRD oraz kraje nadbałtyckie.311D jest normalnotorową, spalinową lokomotywą towarową wyprodukowaną zakła…

czytaj dalej »

Forum więcej »


Użytkownicy on-line: 333Wojtas333, Arek Dynamo, wojtazz

Zobacz pełną listę użytkowników