Forum

Nowy rozkład jazdy

wysłane przez Jacek

Temat w ostatnich tygodniach szczególnie na czasie. Więc myślę, że my jako mieszkańcy Szczecina i okolic moglibyśmy podyskutować o zmianach w naszym mieście ;) Co nam się podoba, co nie.

No i to co nowego: - Pośpieszny "GRYF" wydłużony w sezonie do Suwałk - IC144 w relacji Szczecin Gł. - Schiphol (Amsterdam) - Nocny sezonowy Bielsko Biała - Kołobrzeg pojedzie przez Goleniów, Gryfice - Trzeci pociąg bezpośredni w rel. Szczecin - Przemyśl -> "Galicja" - Bezpośrednie osobowe Szczecin - Lubeka - Bezpośrednie osobowe Szczecin - Słupsk - Więcej codziennych połączeń m.in. do Kołobrzegu - Więcej bezpośrednich Szczecin - Szczecinek - Wszystkie pociągi osobowe Szczecin - Świnoujście planowo obsługiwane zmodernizowanymi EN57, co wnioskuję po przewozach rowerów w każdym z nich - Wagon barowy i rowerowy w "Rybaku" tylko w rel. Słupsk - Białystok (czemu tak?!) - "Merkury" rel. Szczecin - Poznań (dawny "Bosman") - Pośpieszny "Portowiec" rel. Szczecin/Gorzów Wlkp. - Warszawa przez Piłę, Bydgoszcz - "Włókniarz" rel. Szczecin - Łódź wraca na starą trasę przez Ostrów Wlkp. i Kalisz - Bezpośredni osobowy Szczecin - Zielona Góra - "Albatros" w taryfie osobowej, wydłużony do Tczewa. Dodatkowo zatrzyma się w Szczecinie Zdrojach i Rąbinie - "Bosman" rel. Świnoujście/Szczecin - Wrocław - "Podlasiak" rel. Szczecin - Białystok z wagonami do Ełku przez Mikołajki + wagony w rel. Berlin Charlottenburg - Kaliningrad ("Mare Balticum" to się bedzię nazywać?)

No i to byłoby mniej więcej wszystko... Ogólnie wychodzi mocno na + moim zdaniem :)

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Pepe 234

Jacek napisał(a):

> - Bezpośredni osobowy Szczecin - Zielona Góra

Hmmm...a już myślałem, że nic z tego nie będzie. Chyba jedna z lepszych wiadomości. Z pewnością jednego pasażera tą relacją przyciągną do siebie. ;)

wysłane przez RJawdyk

Jacek napisał(a):

> - Więcej codziennych połączeń m.in. do Kołobrzegu

Nic tylko się cieszyć ;) Będzie w czym wybierać jadąc do domu.

wysłane przez Titanic1912 5

Jacek napisał(a):

> - Bezpośrednie osobowe Szczecin - Lubeka

A to połączenie bardzo cieszy :) będzie można dojechać, pozwiedzać i wrócic tego samego dnia :), a miasto jest warte zobaczenia :)

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Jacek

mkokolus napisał(a):

> Szkoda tylko że stona (SM42) będzie jechała na tym > połączeniu, osobiście bym wolał SU45

To fakt. Czas przejazdu możliwie krótszy a i byłaby to ogromna niespodzianka dla miłośników. Kiedy "fiaty" regularnie jeździły do Szczecina ostatnio? Wiem tylko, że do Stargardu do 2003(?).

> Dobrze że po paru latach przywrócono to połączenie, > chociaż osobiście nie chciał bym jechać osobowym do > Słupska.

Fakt. Istna kiblowa rzeźnia.

> tylko po co on się > zatrzymuje w Rąbinie.

Z tego co patrzę w swój 300-stronicowy atlas Polski to Rąbino jest nieco większe niż przeciętna wieś. Wielkością może podchodzić pod np. Dziwnów.

> Chyba pociąg nie ma w ogóle nazwy.

A szkoda :)

> No i to byłoby mniej więcej wszystko... > Chcę jeszcze dodać o pociągach pospiesznym do Ustki z > Krakowa Płaszowa i Katowic które będą kursować w okresie > wakacyjnym. > I pociągu Bory Tucholskie rel.Warszawa Zachodnia-Kołobrzeg > który będzie jechał trasą Chojnice-Szczecinek.

O tak. To też świetne informacje. Niemal na całym odcinku Działdowo - Grudziądz - Szczecinek od wielu lat nie było chyba żadnego pośpiecha. Ustka tak samo.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez mkokolus

Jacek napisał(a):

> mkokolus napisał(a):

> > > Szkoda tylko że stona (SM42) będzie jechała na tym > > połączeniu, osobiście bym wolał SU45 > > To fakt. Czas przejazdu możliwie krótszy a i byłaby to ogromna > niespodzianka dla miłośników. Kiedy "fiaty" regularnie > jeździły do Szczecina ostatnio? Wiem tylko, że do Stargardu do > 2003(?). > > > Dobrze że po paru latach przywrócono to połączenie, > > chociaż osobiście nie chciał bym jechać osobowym do > > Słupska. > > Fakt. Istna kiblowa rzeźnia. > > > tylko po co on się > > zatrzymuje w Rąbinie. > > Z tego co patrzę w swój 300-stronicowy atlas Polski to Rąbino > jest nieco większe niż przeciętna wieś. Wielkością może > podchodzić pod np. Dziwnów. > > > Chyba pociąg nie ma w ogóle nazwy. > > A szkoda :) > > > No i to byłoby mniej więcej wszystko... > > Chcę jeszcze dodać o pociągach pospiesznym do Ustki z > > Krakowa Płaszowa i Katowic które będą kursować w okresie > > wakacyjnym. > > I pociągu Bory Tucholskie rel.Warszawa Zachodnia-Kołobrzeg > > który będzie jechał trasą Chojnice-Szczecinek. > > O tak. To też świetne informacje. Niemal na całym odcinku > Działdowo - Grudziądz - Szczecinek od wielu lat nie było chyba > żadnego pośpiecha. Ustka tak samo.

wysłane przez mkokolus

Jacek napisał: > mkokolus napisał: > > Szkoda tylko że stona (SM42) będzie jechała na tym > połączeniu, osobiście bym wolał SU45

To fakt. Czas przejazdu możliwie krótszy a i byłaby to ogromna niespodzianka dla miłośników. Kiedy "fiaty" regularnie jeździły do Szczecina ostatnio? Wiem tylko, że do Stargardu do 2003(?).

> Dobrze że po paru latach przywrócono to połączenie, > chociaż osobiście nie chciał bym jechać osobowym do > Słupska.

Fakt. Istna kiblowa rzeźnia.

> tylko po co on się > zatrzymuje w Rąbinie.

Z tego co patrzę w swój 300-stronicowy atlas Polski to Rąbino jest nieco większe niż przeciętna wieś. Wielkością może podchodzić pod np. Dziwnów.

> Chyba pociąg nie ma w ogóle nazwy.

A szkoda :)

No i to byłoby mniej więcej wszystko...

> Chcę jeszcze dodać o pociągach pospiesznym do Ustki z > Krakowa Płaszowa i Katowic które będą kursować w okresie > wakacyjnym.

>I pociągu Bory Tucholskie rel.Warszawa Zachodnia-Kołobrzeg > który będzie jechał trasą Chojnice-Szczecinek.

O tak. To też świetne informacje. Niemal na całym odcinku Działdowo - Grudziądz - Szczecinek od wielu lat nie było chyba żadnego pośpiecha. Ustka tak samo.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jacek napisał(a):

> - Pośpieszny "GRYF" wydłużony w sezonie do Suwałk

Oj narobi kilometrów :)

> - IC144 w relacji Szczecin Gł. - Schiphol (Amsterdam)

W sumie mogłoby tych IC jeździć nawet więcej :)

> - Nocny sezonowy Bielsko Biała - Kołobrzeg pojedzie przez > Goleniów, Gryfice

Z czasem gorszym niż osobowy a wszystko dzięki SM42 :)

> - Więcej bezpośrednich Szczecin - Szczecinek

Musze sie kiedyś wybrać żeby to zaliczyć...

> - "Włókniarz" rel. Szczecin - Łódź wraca na starą > trasę przez Ostrów Wlkp. i Kalisz

Bo się Kutno Zgierz sypło, a tak to imo trasa przez Ostrów jest lepsza. (sam mam z resztą dzęki temu lepszy dojazd :))

> - "Albatros" w taryfie osobowej, wydłużony do Tczewa. > Dodatkowo zatrzyma się w Szczecinie Zdrojach i Rąbinie

A Rabenda pisze że do Gdańska :) od początku mi to nie pasowało bo przecież w Gdańsku nie ma co z tym zrobić.

> - "Bosman" rel. Świnoujście/Szczecin - Wrocław

Jakieś szczególne terminy jazdy czy codziennie?

> - "Podlasiak" rel. Szczecin - Białystok z wagonami do > Ełku przez Mikołajki + wagony w rel. Berlin Charlottenburg > - Kaliningrad ("Mare Balticum" to się bedzię nazywać?)

Ten to w ogóle cudak będzie.

> Ogólnie wychodzi mocno na + moim zdaniem :)

imo też :)

-- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Jacek

MC napisał(a):

> Oj narobi kilometrów :)

Zdaje się, że wydłużyli go w zamian za skład "Biebrzy", która jeździła do Suwałk przez Olecko w ostatnie wakacje.

> Musze sie kiedyś wybrać żeby to zaliczyć...

O tak. Warto :)

> A Rabenda pisze że do Gdańska :) od początku mi to nie > pasowało bo przecież w Gdańsku nie ma co z tym zrobić.

Bez komentarza :-]

> Jakieś szczególne terminy jazdy czy codziennie?

Szczecin - Wrocław codziennie Świnoujście - Wrocław sezon

> Ten to w ogóle cudak będzie.

Będzie trzeba bardzo wcześnie wstać, żeby go sfotografować, o ile słońce zdąży wzejść :) (oczywiście mówię o końcówce czerwca)

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)