Forum

Prezentacja zmodernizowanej jednostki na stacji w Goleniowie

zdjęcie
Prezentacja zmodernizowanej jednostki na stacji w Goleniowie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Fajnie wyglądają te EZT, dobrze, że po tylu latach zastoju coś się w PKP dzieje. Teraz na okrągło coś się szłyszy o nowych szynobusach, wymianach torow itp. Ile takich EZT posiada Szczecin jeśli w ogole posiada i jesli ktos wie to ile kosztuje modernizacja całej takiej jednostki?

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
lex napisał(a):

> Ile takich EZT posiada Szczecin jeśli w ogole posiada i

A czemu miałby nie posiadać? :) Obecnie mamy 5 takich jednostek, tzn. z wymienionym przodem - 2008, 2025, 2026, 2032 i 2048. Trzeba dodać że ZPR Szczecin ma jeszcze kilka(naście) zmodernizowanych jednostek w różnorakim zakresie.

> jesli ktos wie to ile kosztuje modernizacja całej takiej > jednostki?

Ok. 1,5 mln zł.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> A czemu miałby nie posiadać? :) Obecnie mamy 5 takich > jednostek

A ile ma być docelowo?
Jacek napisał(a):

> A ile ma być docelowo?

Tego nie wiem. Póki co zmodernizowane jednostki kończą się na naszym 2048. Inna bajka, że gdyby nie PR Wrocław byśmy teraz mieli 8 tego typu jednostek - dodatkowo 2010, 2011 i 2032. W przypadku dwóch pierwszych, które u nas nawet jeździły, zostały przesłane do Wrocławia, gdyż te jednostki zostały zmodernizowane w ZNTK Mińsk Mazowiecki, a aby w danej "szopie" nie trzymać jednostek różnych ZNTK-ów wszystkie "Miński" wyłądowały we Wrocku. Co do 2032 - nie wiem czym tutaj się kierował PeKaP w zmianie "szopy".

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Jacek napisał(a):

> > > A ile ma być docelowo? > > Tego nie wiem. Póki co zmodernizowane jednostki kończą się na > naszym 2048. Inna bajka, że gdyby nie PR Wrocław byśmy teraz > mieli 8 tego typu jednostek - dodatkowo 2010, 2011 i 2032. W > przypadku dwóch pierwszych, które u nas nawet jeździły, > zostały przesłane do Wrocławia, gdyż te jednostki zostały > zmodernizowane w ZNTK Mińsk Mazowiecki, a aby w danej "szopie" > nie trzymać jednostek różnych ZNTK-ów wszystkie "Miński" > wyłądowały we Wrocku. Co do 2032 - nie wiem czym tutaj się > kierował PeKaP w zmianie "szopy".

Trochę się rozpędziłeś ;-). 2032 przecież u nas jeździ (dziś razem z 2008 na E120 do Krzyża), 2010 faktycznie jest po NG w Mińsku Maz., ale 2011 to dzieło "Newagu" z Nowego Sącza. U nas mają być koncentrowane jednostki po "Pesie" i aktualnie posiadane 5 sztuk jest właśnie z Bydgoszczy. W zamian za 2010 i 2011 mają przyjść jednostki z PR Wrocław, ale żadnych konkretnych terminów narazie nie ma. Najprawdopodobniej będą to 2016 i 2012. A co do ilości EN57-20xx w ZZPR, to pewne kręgi chciałyby mieć około 12-15 sztuk ;-).

-- Dlaczego co druga względnie nowa osoba na naszym forum jest domorosłym specem od transportu, który na siłę stara się przeprojektować sieć komunikacyjną? (C) Phobos

Pokemony atakują...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Kriz8 napisał(a):

> Trochę się rozpędziłeś ;-). 2032 przecież u nas jeździ (dziś > razem z 2008 na E120 do Krzyża),

Ajć, bo o jednym myśle, a o drugim piszę. 2040 miał być nasz a poszedł do Wrocławia, zaś 2032 jak najbardziej ZZPR!

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mareczek napisał(a):

> A czemu miałby nie posiadać? :) Obecnie mamy 5 takich > jednostek, tzn. z wymienionym przodem - 2008, 2025, 2026, 2032 > i 2048.

A czy ktoś z was jest w stanie podać ex numery tych naszych jednostek (przed NG)? A jeśli nie to może linka gdzie można je znaleźć. W necie są informacje, ale raczej o kiblach z innych ZPR.
man751 napisał(a):

> A czy ktoś z was jest w stanie podać ex numery tych naszych > jednostek (przed NG)?

EN57-2008 ex EN57-1224 EN57-2025 ex EN57-1121 EN57-2026 ex EN57-1487 EN57-2032 ex EN57-1489 EN57-2048 ex EN57-1359

Co do byłych 2010 i 2011:

EN57-2010 ex EN57-1375 EN57-2011 ex EN57-1437

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez leks 17

Wiem, że wy nie encyklopedia, ale tu narazie niestety encyklopedii nie ma :(. Ile jest w naszym regionie jakichś fabrycznie nowych EZT czy pojazdów nazywanych "autobusami szynowymi" - czym właściwie taki pojazd się różni od EZT, tym, że jest napędzany silnikami spalinowymi?

Swoją drogą w tej galerii jaka na razie jest, potrzebne jest dużo więcej działów, np. zdjęć ze zmodernizowanymi wagonami, bo tak na razie to EN57 te stare mieszają się ze zmodernizowanymi małopodobnymi do tradycyjnych EN57 wagonami, ale oczywiście wiem, że serwis działa na razie na probe i ze w przyszlosci wprowadzicie tam jakąś "reforme" :).

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Kriz8

lex napisał(a):

> Wiem, że wy nie encyklopedia, ale tu narazie niestety > encyklopedii nie ma :(.

A reszta internetu zamknięta na kłódkę jest? Google też wyłączyli na głucho? Poszukaj sam trochę.

[ciach reszta]

Jak używasz polskiej czcionki, to rób to w całym poście, a nie pół jest napisane z ogonkami, a pół bez.

-- Dlaczego co druga względnie nowa osoba na naszym forum jest domorosłym specem od transportu, który na siłę stara się przeprojektować sieć komunikacyjną? (C) Phobos

Pokemony atakują...
Kriz8 napisał(a):

[ciach]

Do cholery jasnej czy tu na prawde nie można zadać żadnego pytania?! Co bym nie napisał wiecznie ktoś ma jakieś pretensje? Google mi takich informacji nie da, a zreszta musialbym sie duzo naszukac zeby cos znaleźć. Nie traktujcie mnie wiecznie jak jakiegos malotniego kretyna, bo ja sie o was nie czepiam o każdą pierdołe! Rozumiem gdybym zapytał "co to jest PKP?", ale zadałem konkretne pytanie.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
lex napisał(a):

> Do cholery jasnej

Może byś uważał na swoje słownictwo?!

> Co bym nie napisał wiecznie ktoś ma jakieś pretensje?

Kolega Kriz8, tylko napisał, abyś sam poszukał, to chyba nie aż taki wielki wysiłek.

> Google mi takich informacji nie da, a zreszta musialbym sie duzo > naszukac zeby cos znaleźć.

Jednak da, tylko trzeba UMIEĆ szukać.

> Nie traktujcie mnie wiecznie jak jakiegos malotniego kretyna,

Sam to powiedziałeś.

> każdą pierdołe!

Już raz Ci zwróciłem uwagę, ale powtórzę jeszcze raz: Uważaj na słownictwo!

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> Już raz Ci zwróciłem uwagę, ale powtórzę jeszcze raz: Uważaj > na słownictwo!

Przepraszam, ale wiecznie czepiacie sie mnie za byle co, już mam tego dosyć. Po co mam szukać godzine w wyszukiwarce informacji, których jakiś miłośnik w serwisie poswieconym o kolei może mi napisać od ręki. Skoro nikt mi nie odpowie to można zakończyć temat.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Kriz8

lex napisał(a):

> Po co mam szukać godzine w wyszukiwarce informacji, których jakiś > miłośnik w serwisie poswieconym o kolei może mi napisać od > ręki.

Mi znalezienie tej informacji za pomocą wyszukiwarki zajęło całe 3 minuty. No ale najpierw trzeba chcieć.

> Skoro nikt mi nie odpowie to można zakończyć temat.

Jak znajdziesz jakikolwiek ilostan, to możesz tu zapytać czy jest nadal aktualny, wtedy może ktoś raczy Ci odpowiedzieć.

-- Dlaczego co druga względnie nowa osoba na naszym forum jest domorosłym specem od transportu, który na siłę stara się przeprojektować sieć komunikacyjną? (C) Phobos

Pokemony atakują...

wysłane przez MQ ?

lex napisał(a):

> na razie to EN57 te stare mieszają się ze > zmodernizowanymi małopodobnymi do tradycyjnych EN57 > wagonami, ale oczywiście wiem, że serwis działa na razie > na probe i ze w przyszlosci wprowadzicie tam jakąś > "reforme" :).

Nie widzę konieczności reformowania tego.
lex napisał(a):

> Swoją drogą w tej galerii jaka na razie jest, potrzebne > jest dużo więcej działów, np. zdjęć ze zmodernizowanymi > wagonami, bo tak na razie to EN57 te stare mieszają się ze > zmodernizowanymi małopodobnymi do tradycyjnych EN57 > wagonami

I jak nazwiesz takie działy? EN57 i EN57? Na KOMISie komunikacyjnym też nie ma podziału na 105Na z dolną szybą w drzwiach i bez.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids