Forum

"Byczek" z pociągiem specjalnym dla kibiców zmierza w...

zdjęcie
"Byczek" z pociągiem specjalnym dla kibiców zmierza w kierunku stacji Szczecin Glinki
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Po awansie Pogoni do Ekstraklasy jest całkiem możliwe, że specjale wrócą na trzebieską :) Może już nie z bipami, ale zawsze to coś innego niż towarowe.

A tak odnośnie tematu budowy nowego stadionu - dlaczego bardziej forsowana jest wersja z budową od podstaw w Dąbiu (gdzie SST jest dopiero w planach), a tu, gdzie jest obecny dojeżdżają autobusy, 2 linie tramwajowe, a tuż pod nosem jest linia kolejowa?

Moim marzeniem jest, by przystanek Szczecin Pogodno zmienił kiedyś nazwę na Szczecin Stadion i by dojeżdżały do niego pociągi osobowe w dni meczów bądź wielkich imprez... Dało radę w Gdańsku, dało radę w Warszawie, to u nas nie da rady? Wiem, że to niezła fantastyka, ale kto wie... :)

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> A tak odnośnie tematu budowy nowego stadionu - dlaczego > bardziej forsowana jest wersja z budową od podstaw w Dąbiu > (gdzie SST jest dopiero w planach), a tu, gdzie jest obecny > dojeżdżają autobusy, 2 linie tramwajowe, a tuż pod nosem > jest linia kolejowa?

Ponieważ podobno modernizacja obecnego jest na tyle kosztowna, że trzeba by go było zburzyć i postawić od nowa. Pamiętajmy że teraz stadion jest praktycznie w centrum miasta więc są kłopoty z parkingiem(mimo że teren stadionu jest duży). Jeśli na mecze zacznie chodzić więcej osób niewykluczone są kłopoty z dojazdem. A oprócz tego (to raczej nie ma wpływu) aby wyremontować stadion trzeba go zamknąć a klub musi gdzieś grać.
arti napisał(a):

> Pamiętajmy że teraz stadion jest praktycznie w centrum miasta > więc są kłopoty z parkingiem

W normalnych miastach zakłada się obsługę stadionu głównie komunikacją zbiorową.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> W normalnych miastach zakłada się obsługę stadionu głównie > komunikacją zbiorową.

No właśnie a u nas mimo specjalnie podstawianych autobusów i tramwajów (na transport po meczach naprawdę nie można narzekać) spora część osób dalej dojeżdża samochodami. Jeśli dodasz do tego samochody okolicznych mieszkańców to zdarza się że najbliższe wolne miejsce znajdziesz dopiero przy sądzie i prokuraturze.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Bez obrazy, ale widać że na meczu nigdy nie byłeś albo słabiutko znasz okolice stadionu. Na mecze jest specjalny parking na koronie stadionu, można stanąć przy hotelu na Twardowskiego, przed kościołem albo Lidlem na Witkiewicza. Poza tym akurat na mało którą imprezę masową jak właśnie mecze Pogoni tyle osób przybywa i wraca KM albo z buta.

A w ogóle to ostatnio frekwecja była tak przeciętna, że jak raz pojechałem samochodem, to 20 minut przed meczem znalazłem wolne miejsce do parkowania przy szpitalu MSW na Jagiellońskiej.
Glemp napisał(a):

> Bez obrazy, ale widać że na meczu nigdy nie byłeś albo słabiutko > znasz okolice stadionu. Na mecze jest specjalny parking na koronie > stadionu, można stanąć przy hotelu na Twardowskiego, przed > kościołem albo Lidlem na Witkiewicza. Poza tym akurat na mało > którą imprezę masową jak właśnie mecze Pogoni tyle osób > przybywa i wraca KM albo z buta.

Owszem. Byłem na meczach przez całą rundę wiosenną. Zawsze koło korony stadionu jest parking, gdzie sporo aut znajduje miejsce. Co do KM - dodatki autobusowe i tramwajowe są zawsze wypchane do granic możliwości, więc sporo osób korzystało.

> A w ogóle to ostatnio frekwecja była tak przeciętna, że jak raz > pojechałem samochodem, to 20 minut przed meczem znalazłem wolne > miejsce do parkowania przy szpitalu MSW na Jagiellońskiej.

Teraz bym na to nie liczył, bo po powrocie do Ekstraklasy zainteresowanie będzie wielokrotnie większe. Nie wierzę, że na pierwszym meczu nie będzie kompletu ludzi (a mowa o 16 tysiącach!). Dobre zorganizowanie KM oraz miejsc parkingowych wysoce wskazane.

Mała uwaga - zaczęliśmy od kolei, zeszliśmy na KM. ;)

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!
Glemp napisał(a):

Na mecze jest specjalny parking na koronie > stadionu, można stanąć przy hotelu na Twardowskiego, przed > kościołem albo Lidlem na Witkiewicza.

Wiem o tym parkingu ale korzysta z niego stosunkowo niewiele osób. Mówię jak to wygląda gdy jedzie się tramwajem a dookoła krążą samochody z szalikami wywieszonymi za szybę a kierowcy próbują się wcisnąć w każde wolne miejsce jakie zauważą.

wysłane przez sulzer

Mała uwaga - dzisiaj widziałem na peronie przystanku Szczecin Pogodno odmalowaną tablice z nazwą przystanku. Teraz tło jest niebieskie, a litery białe. Wygląda jak nówka. Szczegół mały, ale może oznaczać coś więcej.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4003km

www.zkmk.org

wysłane przez Korczian

sulzer napisał(a):

> Mała uwaga - dzisiaj widziałem na peronie przystanku > Szczecin Pogodno odmalowaną tablice z nazwą przystanku. > Teraz tło jest niebieskie, a litery białe. Wygląda jak > nówka. Szczegół mały, ale może oznaczać coś więcej.

Na wakacyjną linię do Trzebieży bym nie liczył... Zakładam, że kibicowskie "specjale" będą zaglądać częściej niż do tej pory i przydałoby się, żeby ten przystanek choć trochę przypominał ludzkie warunki. Bo jaki byłby inny sens odnawiania tablic na nieczynnym przystanku?

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez marko 4

Jak wieść gminna niesie, w poniedziałek zawita pociąg specjalny z Gdańska na trzebieską :D

wysłane przez Korczian

marko napisał(a):

> Jak wieść gminna niesie, w poniedziałek zawita pociąg > specjalny z Gdańska na trzebieską :D

Zapewne! Podobno z Gdyni ma przyjechać siła blisko 1000 osób, bo wykupili wszystkie możliwe miejsca na sektorze gości ;) Nie znam zestawienia, ale obiły mi się o uszy kombinacje: byczek+przedziały, albo kilka EN57.

Kibiców zapraszam na stadion, mikoli na trzebieską, a kibico-mikoli i tu, i tu :D

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez marko 4

Korczian napisał(a):

> Nie znam zestawienia, ale obiły mi się o uszy > kombinacje: byczek+przedziały, albo kilka EN57.

Z tego co wiem, wynajęli skład od IC. Będzie siódemka i chyba 13 wagonów.

wysłane przez Korczian

marko napisał(a):

> Z tego co wiem, wynajęli skład od IC. Będzie siódemka i chyba > 13 wagonów.

W ogłoszeniu na ich stronie był zwrot "jeżeli przykładowo skład liczy 13 wagonów" (objaśniali numerację, widać każdy ma rezerwację na miejsce i wagon), to by miało sens.

Dłuższy niż niejeden PICowski zestaw!

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez lukien213

marko napisał(a):

> Jak wieść gminna niesie, w poniedziałek zawita pociąg > specjalny z Gdańska na trzebieską :D

Fajnie jakby ktoś zarzucił rozkładem wcześniej, żeby można było się na szlak wybrać.

wysłane przez Korczian

lukien213 napisał(a):

> Fajnie jakby ktoś zarzucił rozkładem wcześniej, żeby > można było się na szlak wybrać.

No problemo, takowy jest dostępny na forum kibiców Lechii Gdańsk, gdzie zajrzałem z ciekawości mikolskiego ducha, bo całym sercem jestem za Pogonią ;) (http://lechia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5849:szczegoly-wyjazdu-do-szczecina&catid=57:kibice&Itemid=110).

A dla leniwych, postoje przewidziano na następujących stacjach: Gdańska Główny - 8:33 Gdańsk Wrzeszcz - 8:40 Gdańsk Oliwa - 8:47 Sopot Główny - 8:54 Słupsk - 11:34

O której dojadą - tego już tam nie ma, ale można na oko policzyć od Słupska ;)

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez lukien213

Korczian napisał(a):

 > No problemo, takowy jest dostępny na forum kibiców Lechii > Gdańsk, gdzie zajrzałem z ciekawości mikolskiego ducha, bo > całym sercem jestem za Pogonią ;) > O której dojadą - tego już tam nie ma, ale można na oko > policzyć od Słupska ;)

Dzięki, wystarczy tyle. Może Infopasażer go wypluje w poniedziałek.

wysłane przez djdark  0

lukien213 napisał(a):

> Dzięki, wystarczy tyle. Może Infopasażer go wypluje w > poniedziałek.

Wypluł :D Relacja Gdańsk Główny - Szczecin Niebuszewo numer MPE 58107 ;) Powrotny MPE 85108. Dla ciekawskich http://infopasazer.intercity.pl/index_pociag.php?nr_id=32328174

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

Korczian napisał(a):

> A dla leniwych, postoje przewidziano na następujących stacjach: > Gdańska Główny - 8:33 > Gdańsk Wrzeszcz - 8:40 > Gdańsk Oliwa - 8:47 > Sopot Główny - 8:54 > Słupsk - 11:34

Pogodno - 15:10/20 Niebuszewo - 15:28

Wracają po 21, czyli już po ciemku.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez niebugoclaw

Długość planowa jest 350 m więc wszystko wskazuje, że będzie te 13 pudeł ;). Ciekawi mnie tylko czy to się zmieści w perony na Pogodnie i Niebuszewie.

wysłane przez Wojtek 24

niebugoclaw napisał(a):

> Długość planowa jest 350 m więc wszystko wskazuje, że będzie te > 13 pudeł ;). Ciekawi mnie tylko czy to się zmieści w perony na > Pogodnie i Niebuszewie.

Ktoś gdzieś pisał, że skład się nie zmieści i drzwi do wagonów poza peronem będą zamknięte. A jaki jest stan tego przystanku, zarośnięty, czy są płytki? Ma ktoś jakieś aktualne zdjęcia?

wysłane przez niebugoclaw

Wojtek napisał(a):

> Ktoś gdzieś pisał, że skład się nie zmieści i drzwi do wagonów > poza peronem będą zamknięte. A jaki jest stan tego przystanku, > zarośnięty, czy są płytki? Ma ktoś jakieś aktualne zdjęcia?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8095245ad4cf40dc.html

Zdjęcie zrobione pod koniec czerwca. Pewnie tylko trawę skosili.

wysłane przez Wojtek 24

niebugoclaw napisał(a):

> Zdjęcie zrobione pod koniec czerwca. Pewnie tylko trawę skosili.

Rewelacji nie ma. Jeżeli teraz ten przystanek będzie trochę częściej używany to przydałoby się go doprowadzić do normalnego stanu (odchwaszczanie, uzupełnienie płytek, pomalowanie słupów/barierek). Są może jakieś plany?

wysłane przez zack1989 12

niebugoclaw napisał(a):

> Pewnie tylko trawę skosili.

Wydaje mi się, że wejście na perony było zamknięte z napisem 'wstęp wzbroniony'. Jak to wygląda teraz?

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Bodek

zack1989 napisał(a):

> niebugoclaw napisał(a):

> > Pewnie tylko trawę skosili. >  > Wydaje mi się, że wejście na perony było zamknięte z napisem > 'wstęp wzbroniony'. Jak to wygląda teraz?

Dziś około południa jeszcze było zamknięte (wspawana poprzeczka).

wysłane przez sulzer

Chociaż na kilka godzin stacja Szczecin Niebuszewo przypomni nam stare dobre czasy, kiedy odjeżdżało po kilka IC-ków dziennie...Panowie robić jak najwięcej fotek!

wysłane przez Korczian

sulzer napisał(a):

> Chociaż na kilka godzin stacja Szczecin Niebuszewo przypomni > nam stare dobre czasy, kiedy odjeżdżało po kilka IC-ków > dziennie...Panowie robić jak najwięcej fotek!

A jakiś głosik mi szepta, że jeszcze parę "specjalów" może się pojawić w najbliższym czasie... Raduj się mikolska duszo!

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez lukaszenko 16

Korczian napisał(a):

> A jakiś głosik mi szepta, że jeszcze parę "specjalów" > może się pojawić w najbliższym czasie... Raduj się > mikolska duszo!

Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia i Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław, Widzew Łódź - są to kluby z większych miast, z których na pewno przyjadą specjale. Jeśli tak to zapowiada się ciekawie.

-- 7823, odjazd!

wysłane przez Bodek

lukaszenko napisał(a):

> Korczian napisał(a):

> > A jakiś głosik mi szepta, że jeszcze parę "specjalów" > > może się pojawić w najbliższym czasie... Raduj się > > mikolska duszo! >  > Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia i Polonia Warszawa, Śląsk > Wrocław, Widzew Łódź - są to kluby z większych miast, z > których na pewno przyjadą specjale. Jeśli tak to zapowiada > się ciekawie.

ZTCW w tracie załatwiania jest pociąg dla kibiców Jagiellonii Białystok. Ci to się najeżdżą :D

wysłane przez Korczian

Bodek napisał(a):

> ZTCW w tracie załatwiania jest pociąg dla kibiców Jagiellonii > Białystok. > Ci to się najeżdżą :D

Cierpią na to samo co my - wszędzie mamy daleko jak diabli! :]

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez Pszczolek

Bodek napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> >  > > Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia i Polonia Warszawa, Śląsk > > Wrocław, Widzew Łódź - są to kluby z większych miast, z > > których na pewno przyjadą specjale. Jeśli tak to zapowiada > > się ciekawie. >  > ZTCW w tracie załatwiania jest pociąg dla kibiców Jagiellonii > Białystok. > Ci to się najeżdżą :D

Km do przejechania mają mniej niż nasi kibice. Polonia Warszawa i kibice, którzy jeżdzą na wyjazdy i to w specjalach dawno się tak nie uśmiałem. W Szczecinie nigdy ich nie stwierdzo. Specjalem to może raz udali, jedną jednostką EN57 do Krakowa na mecz z Cracovią.

Do listy dodałbym Górnika Zabrze, Ruch Chorzów ale Ci raczej rejsówkami przyjadą

wysłane przez marko 4

Pszczolek napisał(a):

> Do listy dodałbym Górnika Zabrze, Ruch Chorzów ale Ci raczej > rejsówkami przyjadą

Korona Kielce. Myślę, że mogą się zmobilizować na tyle, że przyjadą specjalem. Kibice Korony chyba byli ostatnimi, którzy przyjechali na Pogodno specjalnym (zdaje mi się, że to dwa EN57 były), a było to w 2005 roku, chyba 7 sierpnia.

wysłane przez Bodek

marko napisał(a):

> Pszczolek napisał(a):

>  > > Do listy dodałbym Górnika Zabrze, Ruch Chorzów ale Ci raczej > > rejsówkami przyjadą >  > Korona Kielce. Myślę, że mogą się zmobilizować na tyle, że > przyjadą specjalem. Kibice Korony chyba byli ostatnimi, którzy > przyjechali na Pogodno specjalnym (zdaje mi się, że to dwa EN57 > były), a było to w 2005 roku, chyba 7 sierpnia.

W późniejszych latach też przyjeżdżały specjale - np. w 2008 lub 2009 z Gdyni (Arka). Były też inne, ale nie pamiętam dla jakich drużyn.

wysłane przez marko 4

Bodek napisał(a):

  > W późniejszych latach też przyjeżdżały specjale - np. w 2008 lub > 2009 z Gdyni (Arka). Były też inne, ale nie pamiętam dla jakich > drużyn.

W 2008 i 09 Arki bankowo w Szczecinie nie było, bo grała w ekstraklasie, a my w II i I lidze. W 2008 ewentualnie mogły być Zagłębie Sosnowiec i Zawisza Bydgoszcz ale nie były to liczne wyjazdy, więc przyjechali pociągami rejsowymi z wysiadką na Dąbiu. W I lidze też nikt na Pogodno nie zajeżdżał.

wysłane przez marko 4

Bodek napisał(a):

> ZTCW w tracie załatwiania jest pociąg dla kibiców Jagiellonii > Białystok.

Oczywiście na EN57?

wysłane przez Bodek

marko napisał(a):

> > ZTCW w tracie załatwiania jest pociąg dla kibiców Jagiellonii > > Białystok. >  > Oczywiście na EN57?

Zgadza się:)

wysłane przez niebugoclaw

Ktoś się orientuje, czy jutro na Pogoń - Legia będzie jakiś specjal?

wysłane przez Glemp 0

Nie będzie pociągu specjalnego.

wysłane przez Korczian

niebugoclaw napisał(a):

> Ktoś się orientuje, czy jutro na Pogoń - Legia będzie jakiś > specjal?

Nie będzie. Kibice Legii przyjeżdżają indywidualnie - brak zorganizowanego wyjazdu.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!