Forum

Pociąg towarowy jedzie do Stoczni Szczecińskiej

zdjęcie
Pociąg towarowy jedzie do Stoczni Szczecińskiej
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez sulzer

Rozryczeć się idzie, jak ogląda się takie zdjęcia...
Dla mnie też sentymentalne. Pamiętam do dziś jak codziennie ( może co drugi dzień ) rano popylała sobie stonka ze składem. Jak obecnie wygląda bocznica na całej długości?
Peter napisał(a):

> Jak obecnie wygląda bocznica na całej długości?

Tak jak wyglądała. Nic mi nie wiadomo o ewentualnych ubytkach. Różnica polega na tym, że pociągi już nie jeżdżą.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Peter napisał(a):

Jak obecnie wygląda bocznica na całej  długości?

Na całej długości nie wiem, ale na wylocie do wjazdu na stocznie, od strony ekspedycji Grabowo, każdy pewnie wie, jadąc szóstką dalej do Lubeckiego, krzyżujemy się poraz drugi z kolejowym szlakiem gdzie od wjazdu na stocznie tory biegną do Niebuszewa. Wszytsko jest zarośnięte, tory są, stoi też synalizator manewrowy, który widać również przy ulicy Nocznickiego, do nie dawna widziałem nawet palący się sygnał koloru ciemnoniebieskiego zwiastującego "zakaz manewrowania".....

-- 78127 gotowy do odjazdu
Czyli nic się nie zmieniło? Stan się nie pogorszył? Jak ostatnim razem byłem w Szczecinie, jakoś nie przyglądałem się jej dokładnie. Bez pociągów to nie to samo.
Peter napisał(a):

> Czyli nic się nie zmieniło? Stan się nie pogorszył? Jak > ostatnim razem byłem w Szczecinie, jakoś nie przyglądałem > się jej dokładnie. Bez pociągów to nie to samo.

Tuż przed zamknięciem stoczni, wspaniałomyślne PLK zrobiło... remont bocznicy! Ostatnie jazdy tą bocznicą odbywały się jeszcze w czasie prac remontowych (końcowych, po ułożeniu toru), natomiast od czasu ich zakończenia prawdopodobnie żaden pociąg już tamtędy nie pojechał.

Sam remont był dość "ubogi" - wymiana nawierzchni (szyny + podkłady), bez oczyszczenia podsypki.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Tuż przed zamknięciem stoczni, wspaniałomyślne PLK > zrobiło... remont bocznicy!

Stocznia sama chciała remontu, to się remont zrobiło ;) Kto mógł przewidzieć, że skończy się tak jak się skończyło.

> natomiast od czasu ich zakończenia > prawdopodobnie żaden pociąg już tamtędy nie pojechał.

Pojechał jeszcze kilka razy. Blacha i chyba raz albo dwa skrajnia z silnikami. Bocznicy nie likwidują, bo podobno ma być używana przez jakąś firmę co konstrukcje stalowe buduje.

-- Ten trzeci i najgłupszy...
Peter napisał(a):

> Czyli nic się nie zmieniło? Stan się nie pogorszył? Jak > ostatnim razem byłem w Szczecinie, jakoś nie przyglądałem > się jej dokładnie. Bez pociągów to nie to samo.

No zlikwidowano "trójkąt" łączący tory kolejowe z torami tramwajowymi. A tarcza o której była mowa wcześniej przez długi okres wskazywała nawet sygnał Ms2 - "manewry dozwolone" ;)

wysłane przez niebugoclaw

MaK napisał(a):

> A tarcza o której była mowa wcześniej przez długi okres > wskazywała nawet sygnał Ms2 - "manewry dozwolone" ;)

I wskazuje nadal już od prawie roku ;>

wysłane przez torwid 67

Nie wiem, jakie macie wspomnienia, ale z wieżowca na Wilczej widywałem dostawy 105, które odstawiano na Niebuszewie, a potem zwożono w kier. Stoczni Szczecińskiej im. A Warskiego i pewnie wstawiano na tory tramwajowe. Tylko wtedy byłem w wieku, kiedy głowa ledwo wystaje ponad stołem i nie wiedziałem, co to jest aparat fotograficzny. To dopiero byłaby pamiątka... :(

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez lhb178 18

torwid napisał(a):

> Nie wiem, jakie macie wspomnienia

Z "szóstki" widywałem strupieszałe stopiątki załadowane na platformy. A raz trafiła mi się akcja przetaczania dwóch świeżo wyremontowanych przegubów z toru kolejowego na tramwajowy. Ciągnięte były potem w składzie, tyłem naprzód. Też czasem żałuję, że nie robiłem wtedy zdjęć :)

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez wojtazz 42

lhb178 napisał(a):

> A raz trafiła mi się akcja przetaczania dwóch > świeżo wyremontowanych przegubów z toru kolejowego na > tramwajowy. Ciągnięte były potem w składzie, tyłem > naprzód. > Też czasem żałuję, że nie robiłem wtedy zdjęć :)

A kto mi powie gdzie 102ki miały przeprowadzane remonty? Bo pamiętam, że na dłuższy czas znikły z ulic Szczecina i wróciły "takie ładne, nowe ;)" Nie moge skojarzyć który to mógłby byc rok więc przypuszczam, że początek lat 90ych...

wysłane przez mike_1994

wojtazz napisał(a):

  > A kto mi powie gdzie 102ki miały przeprowadzane remonty?

MZNT Kraków.