Forum

Most zwodzony na Regalicy podczas otwarcia

zdjęcie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Piotr

świetne zdjęcia :), a co trzeba zrobić, aby tam się dostać?;). Zawsze marzyło mi się obejrzenie tego mostu tak z bliska...Zresztą zdaje się, że to jedyny tego typu most w Europie (czynny)

http://www.mostthemovie.com/ - filmowa ciekawostka ;) (trailer)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Piotr napisał(a):

> świetne zdjęcia :), a co trzeba zrobić, aby tam się > dostać?;)

Ekhm, ja tam najzwyczajniej na świecie byłem przy okazji w pracy :)

Iwo
Re: Most zwodzony na Regalicy podczas otwarcia

wysłane przez Bauer

Piotr napisał(a):

> świetne zdjęcia :), a co trzeba zrobić, aby tam się dostać?;).

Nic :) Po prostu idziesz i oglądasz nasz ukochany zabytek. Ja tam często na spacerki się wybieram...

-- "66"-Osiedle Bukowe - Smocza Osiedle

wysłane przez Piotr

Bauersoon napisał(a):

> Nic :) Po prostu idziesz i oglądasz nasz ukochany zabytek. Ja > tam często na spacerki się wybieram...

No właśnie kiedyś próbowałem tam dojechać na rowerze i niezbyt wiem z której strony zaatakować...Jakby Ci się chciało zaznaczyć trasę na mapce to byłbym wdzięczny :>.
Piotr napisał(a):

> No właśnie kiedyś próbowałem tam dojechać na rowerze i > niezbyt wiem z której strony zaatakować...

Uderzasz od strony Autostrady Poznańskiej. Jadąc od Podjuch przejeżdżasz po wiadukcie na jednotorem Nadodrzanki, zjeżdżasz w dół i po zjechaniu z górki skręcasz w lewo, przebijając się jak pamietam przez kawałek piasku, a potem jadąc scieżką przez las (nawet samochodem się da tam wjechać).

PS. Uważaj przy skręcie w lewo na panie lekkich obyczajów, ostatnio jedna tam czyhała na takich "MK" :P

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bauer

Mareczek napisał(a):

> Uderzasz od strony Autostrady Poznańskiej. Jadąc od Podjuch > przejeżdżasz po wiadukcie na jednotorem Nadodrzanki, zjeżdżasz > w dół i po zjechaniu z górki skręcasz w lewo, przebijając się > jak pamietam przez kawałek piasku, a potem jadąc scieżką przez > las (nawet samochodem się da tam wjechać).

Dokładnie tak jak mówisz ;) Ja się tam często wybieram piechotą, to naprawdę fajne rejony na spacer. Chodzę czasami od strony betoniarni ale to większe ryzyko ze względu na jeżdżące pociągi ;)

> PS. Uważaj przy skręcie w lewo na panie lekkich obyczajów, > ostatnio jedna tam czyhała na takich "MK" :P

Taaa... Widuje je codziennie jak jadę do szkoły 61 i muszę z przykrością przyznać że opanowały cała Autostradę Poznańską po Dziewoklicz włącznie ;/

-- Obejrzy to 80% użytkowników KOMISu.

wysłane przez Piotr

Mareczek napisał(a):

> Uderzasz od strony Autostrady Poznańskiej. Jadąc od Podjuch > przejeżdżasz po wiadukcie na jednotorem Nadodrzanki, zjeżdżasz > w dół i po zjechaniu z górki skręcasz w lewo, przebijając się > jak pamietam przez kawałek piasku, a potem jadąc scieżką przez > las (nawet samochodem się da tam wjechać).

Dzięki :) to ja już wiem gdzie tkwił mój błąd :) - szukałem zjazdu znacznie, znacznie wcześniej - gdzieś wzdłuż rzeki :).

wysłane przez Bauer

Piotr napisał(a):

> Dzięki :) to ja już wiem gdzie tkwił mój błąd :) - szukałem > zjazdu znacznie, znacznie wcześniej - gdzieś wzdłuż rzeki :).

Też możesz tamtędy dojść jeśli po drodze nie utkniesz w bagnie :D Zresztą tam teraz wszystko rozryte jest bo budują most nowy...

-- Obejrzy to 80% użytkowników KOMISu.
Piotr napisał(a):

> ciach

Dobrze Ci się zdaje :) Jako kolejną filmową ciekawostkę mogę polecić jeszcze 4 odcinek Misji Gryf :) http://ww6.tvp.pl/video/2006/05/06/71732/film.asf
Piotr napisał(a):

> Zresztą zdaje się, że to jedyny tego typu most > w Europie (czynny)

Niestety, muszę Cię zmartwić. Z tego co wiem to podobne znajdują się w Danii, Holandii itd. Ale na pewno jedyny w Polsce :)

> http://www.mostthemovie.com/ - filmowa ciekawostka ;) > (trailer)

Szkoda, że żadna telewizja nie pomyślała dotąd o wyemitowaniu tego półgodzinnego filmu (a nominacja do Oscara była nawet!)

Szczecin /ZP, okolice MTiK...

wysłane przez Piotr

Fenix napisał(a):

> Niestety, muszę Cię zmartwić. Z tego co wiem to podobne > znajdują się w Danii, Holandii itd. Ale na pewno jedyny w > Polsce :)

A cholera wie jak to jest :)

www.swiatowy.org

"Tu znajduje się jedyny w Europie kolejowy most zwodzony z przęsłem przeprawy kolejowej. "

www.wikipamia.org

"Kolejowy most zwodzony nad Regalicą (Odrą Wschodnią) jest jedynym czynnym obecnie obiektem tego typu w Polsce i Europie. Został zbudowany w 1935 r., nie posiada własnej nazwy. Znajduje się na linii kolejowej łączącej Szczecin z Gryfinem, tuż przed stacją Szczecin Podjuchy."

> Szkoda, że żadna telewizja nie pomyślała dotąd o > wyemitowaniu tego półgodzinnego filmu (a nominacja do Oscara > była nawet!)

Ano niestety nie kojarzę, aby był w TV :(. W ogóle ten film jest tak mało popularny, że nawet nie można go...no wiesz ;) osiołki i te sprawy ;).
Piotr napisał(a):

> > A cholera wie jak to jest :)

Szukałem, aż znalazłem - w jednym z wątków na Sedina.pl (http://www.sedina.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=53836) potwierdzenie tego, co napisałem.

> "Kolejowy most zwodzony nad Regalicą (Odrą Wschodnią) jest > jedynym czynnym obecnie obiektem tego typu w Polsce i Europie. > Został zbudowany w 1935 r., nie posiada własnej nazwy. Znajduje > się na linii kolejowej łączącej Szczecin z Gryfinem, tuż > przed stacją Szczecin Podjuchy."

Zostało to później poprawione - oryginał jest na http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejowy_most_zwodzony_nad_Regalic%C4%85

> Ano niestety nie kojarzę, aby był w TV :(. W ogóle ten film > jest tak mało popularny, że nawet nie można go...no wiesz ;) > osiołki i te sprawy ;).

Ano... ;)

Szczecin /ZP, okolice MTiK...

wysłane przez Piotr

Fenix napisał(a):

> Szukałem, aż znalazłem - w jednym z wątków na Sedina.pl > (http://www.sedina.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=53836) > potwierdzenie tego, co napisałem.

Ja kiedyś słyszałem, że owszem są inne, ale nieczynne...
Piotr napisał(a):

> Ja kiedyś słyszałem, że owszem są inne, ale nieczynne...

Mamy w Szczecinie jeszcze jeden kolejowy most zwodzony. Znajduje się on nad Kanałem Parnickim na odcinku od Portu Centralnego do Szczecina Głównego. Most ten był otwierany na zasadzie obrotu środkowego przęsła ( tak jak most na ŻKD w Rybinie ). Oczywiście most od dawna nie jest zwodzonym, niemniej jednak do tej pory znajduje się na nim mała sterówka z zainstalowanymi wewnątrz urządzeniami blokowymi.

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))
Mały szczegół w zwiastunie

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Czy osoby, które obejrzały zwiastun tego filmu nie "wychwyciły" w nim jednego małego szczegółu? Mianowicie chodzi mi o kasownik firmy Pixel, taki jaki montowany jest w szczecińskich autobusach (bynajmniej wydaje mi się że jest to kasownik i jest do niego bardzo podobny), który pojawia się pod koniec pierwszej połowy zwiastunu. Czy jest ktoś w stanie coś o tym "zjawisku" powiedzieć (czy posiada ktoś wiedzę na ten temat)? Oto link do kadru z kasownikiem: http://img77.imageshack.us/my.php?image=kadryt3.gif