Forum

Modernizacja E-59????

wysłane przez byk

Mogli by zmodernizowac pożądnie naszą linie Szczecin Poznań do 160km/h gdzies czytałe że w roku 2007-2013 mają całą linie zmodernizować czyli Szczecin-Wrocław gdzieś między Wrocławiem a Rawiczem już zaczeli modernizować.I by mogli od Szczecina zaczac modernizacje.

wysłane przez Piotr

byk napisał(a):

> Mogli by zmodernizowac pożądnie naszą linie Szczecin > Poznań do 160km/h

No dobra i co puścić?:>. Mam na myśli czy mamy takie składy, aby dały radę osiągnąć taką prędkości. Zdaje się, że przy takich prędkościach trzeba stosować wychylające składy...Swoją drogą to na stronie PKP jest ciekawa ankieta "Jakie drogi kolejowe powinny w najbliższych latach zostać jako pierwsze zmodernizowane, aby skrócić czas podróży pociągiem: " na Poznań-Szczecin zagłosowało tylko 4%

wysłane przez Lukasy

Piotr napisał(a):

> No dobra i co puścić?:>. Mam na myśli czy mamy takie > składy, aby dały radę osiągnąć taką prędkości.

Lokomotywy przystosowane do jazdy z V=160 km/h oczywiście, że mamy. Do niedawna nawet do Szczecina z IC Chrobrym zajeżdżały, a przez krótki czas nawet z Bolesławem Prusem (też IC).

> Zdaje się, że przy takich prędkościach trzeba stosować > wychylające składy...

Źle się zdaje. Po prostu stosuje się tzw. przechyłkę.

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Piotr

Lukasy napisał(a):

> Lokomotywy przystosowane do jazdy z V=160 km/h oczywiście, że > mamy. Do niedawna nawet do Szczecina z IC Chrobrym zajeżdżały, > a przez krótki czas nawet z Bolesławem Prusem (też IC).

I ile jest EP09? Bo do nas nie zajeżdzają od 2004 roku :(. Prawda jest taka, że nie mamy odpowiedniego taboru. Przynajmniej nie w takiej ilości, aby przystosowanie do 160 km/h miało teraz sens.

ale zdaje się, że miały być przetargi na nowe lokomotywy dla PKP?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Lukasy

Piotr napisał(a):

> I ile jest EP09?

47 sztuk.

> Bo do nas nie zajeżdzają od 2004 roku :(.

Za to przydają się tam, gdzie można jeździć z prędkością 160 km/h.

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez pioko17 38

Piotr napisał(a):

> ale zdaje się, że miały być przetargi na nowe lokomotywy dla > PKP?

Miał się obbyć przetarg na 42 sztuki lokomotyw EU11. Najprawdopodobniej z powodu braku środków zostaną sprzedane za granicę. Lokomotywy wyprodukowano w PaFaWagu w latach 1999 - 2002. Są bardzo nowoczesne, a ich prędkość max wynosi 200 km/h.

Po kupnie EU11 seria EP09 ma być rodzielona do CM: Gdynia i Katowice. (Oni to mają szczęście). Jest prawdopodobieństwo że kilka lokomotyw EP09 trafi również do Poznania! A więc jeżeli wejdźie seria EU11, to wtedy być może wróci do Szczecina "Chrobry" z dziewiątką!!!

-- Szczecin żyje Volvo!

wysłane przez Kriz8

pioko17 napisał(a):

[ciach]

Rotfl. Sprawdziłeś aktualność tych danych? ;oP

Pokemony atakują...

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Najprawdopodobniej z powodu braku środków zostaną sprzedane za > granicę.

One już tam jeżdżą od kilku lat (we Włoszech u prywatnego operatora).

> Po kupnie EU11 seria EP09 ma być rodzielona do CM:

Że ty jeszcze takie rzeczy pamiętasz :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> One już tam jeżdżą od kilku lat (we Włoszech u prywatnego > operatora).

Wiem, bo mam atlas lokomotyw z 2002 i 2004, a w tym pierwszym jest właśnie o tym. Tylko że później wszedłem na stronę http://157.158.1.11/~uboottd/jareks/wtpkp/ep09.htm (ostatni akapit) i myślałem że to są aktualne dane ale tam widocznie nie były

-- Szczecin żyje EU07!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

Piotr napisał(a):

> " na Poznań-Szczecin zagłosowało tylko 4%

Ja śledzę te głosowanie cały czas. Jak puścili tę sodę do po dniu Szczecin - Poznań maił 22%!
Interpunkcja, fajna rzecz. Proszę się jej nauczyć :-)