Forum

Główny do zburzenia?

Budowę hali dworcowej nad peronami zakłada koncepcja zagospodarowania terenów przydworcowych.

wysłane przez Piotr

koncepcja wspaniała :) najbardziej pociesza: "Inwestycja ta byłaby realizowana przez inwestorów zewnętrznych - mówi. - Z naszych danych wynika, że nie powinno być problemu z ich pozyskaniem. " jeżeli chodzi o różne wizualki to są tutaj:

http://www.muratorplus.pl/images/Nowy_Szczecin_Glowny2.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/1/3750/z3750191X.jpg

a tutaj najwięcej:

http://skyscrapercity.com/showpost.php?p=10315351&postcount=119
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

Skoro na terenie obecnej lokomotywowni ma być biurowiec, to gdzie będzie lokomotywownia?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Wojtek 24

pioko17 napisał(a):

> Skoro na terenie obecnej lokomotywowni ma być biurowiec, to > gdzie będzie lokomotywownia?

Ale tu nie chodzi o lokomotywownie Szczecin Port Centralny i Wzgórze Hetmańskie. Dawno temu lokomotywownia mieściła się na dworcu, w tych budynkach z czewonej cegły.

wysłane przez pioko17 38

Wojtek napisał(a):

> Ale tu nie chodzi o lokomotywownie Szczecin Port Centralny i > Wzgórze Hetmańskie. Dawno temu lokomotywownia mieściła się > na dworcu, w tych budynkach z czewonej cegły.

Sup-per... A mogli odrazu napisać że chodzi o tą zgruchotaną obrotnicę, i Zamurowane wjazdy do kanałów. Dzięki.

-- Szczecin żyje EU07!

wysłane przez Phobos 17

> Sup-per... A mogli odrazu napisać że chodzi o tą zgruchotaną > obrotnicę, i Zamurowane wjazdy do kanałów. Dzięki.

No jasne. "Koncepcja zagospodarowania dworca Szczecin Główny i jego okolic" pewnie przewidywałaby budowę biurowca na Pomorzanach, kosmodromu na Wyspie Puckiej oraz doświadczalnej siłowni termojądrowej we Włoszczowej...

Człowieku MYŚL! To nie boli...

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Sup-per... A mogli odrazu napisać że chodzi o tą zgruchotaną > obrotnicę, i Zamurowane wjazdy do kanałów. Dzięki.

Uważam osobiście, że z tej starej zgruchotanej obrotnicy i części "Black Pearl" powinno się zrobić jakieś muzeum. Postawić parowóz na obrotnicy itd...

Fajnie by to wyglądało, blisko głównego, dawałoby ładny widok i napewno po odpowiednim rozgłoszeniu byłoby nie lada atrakcją.

-- like a chain saw.......

wysłane przez Mareczek 5

MaK_86 napisał(a):

> Uważam osobiście, że z tej starej zgruchotanej obrotnicy i > części "Black Pearl" powinno się zrobić jakieś muzeum. > Postawić parowóz na obrotnicy itd...

W pełni się z Tobą zgadzam.

> Fajnie by to wyglądało, blisko głównego, dawałoby ładny widok > i napewno po odpowiednim rozgłoszeniu byłoby nie lada atrakcją.

I zapewne muzeum te odwiedziało by więcej Niemców niż Polaków :) Inna bajka że obrotnica jak i część byłej lokomotywowni jest wciąż używana.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Piotr

MaK_86 napisał(a):

> Uważam osobiście, że z tej starej zgruchotanej obrotnicy i > części "Black Pearl" powinno się zrobić jakieś muzeum. > Postawić parowóz na obrotnicy itd...

Na pewno byłoby fajne, ale myślę, że nie ma szansy na realizację (w postaci muzeum, bo to nie przynosi dochodów, a to miejsce ma być wykorzystane jako dworzec, centrum handlowe i biurowiec). Natomiast nic nie zaszkodzi, gdyby na etapie planowania inwestycji podrzucić taki pomysł, aby wykorzystać kształt parowozowni. hmmm w miejsce obrotnicy zrobić okrągły hol, (rozpatrujemy zamknięty obiekt a la galeria). Poza tym lokomotywa może być stałą ekspozycją :), a cały dworzec z galerią handlową może nawiązywać do danego miejsca. Generalnie chodzi mi o coś w stylu Stary Browar w Poznaniu, tylko w naszym przypadku byłaby to "Stara Parowozownia" ;)

wysłane przez Bodek

Piotr napisał(a):

> Na pewno byłoby fajne, ale myślę, że nie ma szansy na realizację > (w postaci muzeum, bo to nie przynosi dochodów, a to miejsce ma być > wykorzystane jako dworzec, centrum handlowe i biurowiec).

Muzeum - skansen miał(o)by szansę powodzenia, gdyby w jego powołanie i istnienie zaangażowało się tyle osób co np. w Muzeum w zajezdni Niemierzyn. Eksponaty też by się znalazły, bo w samym Szczecinie jest ich conajmniej kilka do wzięcia od zaraz, a w województwie (regionie) jest ich bez liku.

> Natomiast > nic nie zaszkodzi, gdyby na etapie planowania inwestycji podrzucić > taki pomysł, aby wykorzystać kształt parowozowni. hmmm w miejsce > obrotnicy zrobić okrągły hol, (rozpatrujemy zamknięty obiekt a la > galeria). Poza tym lokomotywa może być stałą ekspozycją :), a > cały dworzec z galerią handlową może nawiązywać do danego > miejsca. Generalnie chodzi mi o coś w stylu Stary Browar w Poznaniu, > tylko w naszym przypadku byłaby to "Stara Parowozownia" ;)

To całkiem fajna koncepcja! TeKatka nadaje się do tego idealnie bo jest krótka, a poza tym już tu jest. Do tego wagon Cid23 z Portu Centralnego, któy niszczeje tam od lat i mamy piękną ekspozycję.

wysłane przez MaK

Hmmmm... ciekawe jak na to zareagowałoby PKP, UM i reszta "szefów" zajmujących się tym. Gdyby przedstawić im ten pomysł na piśmie, może udałoby się chociaż cokolwiejk takiego zdziałać. Jak myślicie?

-- like a chain saw.......

wysłane przez Piotr

MaK_86 napisał(a):

> Hmmmm... ciekawe jak na to zareagowałoby PKP, UM i reszta "szefów" > zajmujących się tym. Gdyby przedstawić im ten pomysł na piśmie, > może udałoby się chociaż cokolwiejk takiego zdziałać. Jak > myślicie?

Warto i tego typu propozycje najepiej zgłaszać już teraz, aby powstał szum medialny ;). Potem może być za późno, a póki teren należy do PKP mogą wpłynąć na kształt projektu, bo na razie projekty które powstawały były zaledwie koncepcyjami.