Forum

Taniej do Szczecina !

1 marca w życie wchodzi nowa specjalna oferta taryfowa dla mieszkańców aglomeracji szczecińskiej. Ceny biletów kolejowych spadają o 30%.

wysłane przez marko 4

I bardzo dobrze. Wreszcie te pociągi staną się poważną konkurencją dla PKS (przynajmniej jeśli chodzi o trasę Szczecin - Gryfino). Teraz kiedy PKP obniżyło bilety różnica w cenie będzie większa, bardziej widoczna więc być może więcej ludzi zacznie jeździć pociągiem do Gryfina. A tak wogóle to wiadomo ile średnio osób podróżuje pociągami na trasie Szczecin - Gryfino?

wysłane przez Titanic1912 5

marko napisał(a):

> I bardzo dobrze. Wreszcie te pociągi staną się poważną > konkurencją dla PKS (przynajmniej jeśli chodzi o trasę > Szczecin - Gryfino).

I do tego można śmiało dodać że dla busów jezdżących na trasie Szczecin - STargard będzie to duży cios, i całe szczęście:)

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez marko 4

Titanic1912 napisał(a):

> I do tego można śmiało dodać że dla busów jezdżących na > trasie Szczecin - STargard będzie to duży cios, i całe > szczęście:)

Co do busów to nie jestem pewien. Wydaje mi się, że pod względem cenowym konkurencja będzie ale pod względem częstotliwości już nie. Nie znam dokładnego rozkładu jazdy busów na trasie Stargard - Szczecin - Stargard ale wydaje mi się, że w ciągu godziny jest kilka kursów. Jednakże busy nigdy nie zabiorą tyle osób co EZT :D

wysłane przez tom1

marko napisał(a):

> > Co do busów to nie jestem pewien. Wydaje mi się, że pod > względem cenowym konkurencja będzie ale pod względem > częstotliwości już nie. Nie znam dokładnego rozkładu jazdy > busów na trasie Stargard - Szczecin - Stargard ale wydaje mi > się, że w ciągu godziny jest kilka kursów. Jednakże busy > nigdy nie zabiorą tyle osób co EZT :D

Tak czy owak bardzo dobra decyzja PKP. W końcu kolej będzie bardziej konkurencyjna dla transportu kołowego. Jeszcze żeby tak trasę do Trzebieży uruchomili i najlepiej na jeden wspólny bilet PKP-MZK to byłoby super :)

wysłane przez marko 4

tom1 napisał(a):

> Tak czy owak bardzo dobra decyzja PKP. W końcu kolej będzie > bardziej konkurencyjna dla transportu kołowego. > Jeszcze żeby tak trasę do Trzebieży uruchomili i najlepiej na > jeden wspólny bilet PKP-MZK to byłoby super :)

Proponuję poczytać w wątkach dotyczących ewentualnego uruchomienia połączeń pasażerskich na linii Szczecin - Trzebież. Dowiesz się z nich, że szanse na uruchomienie tego połączenia są znikome. :(

wysłane przez tom1

marko napisał(a):

> > Jeszcze żeby tak trasę do Trzebieży uruchomili i najlepiej na > > jeden wspólny bilet PKP-MZK to byłoby super :) > > Proponuję poczytać w wątkach dotyczących ewentualnego > uruchomienia połączeń pasażerskich na linii Szczecin - Trzebież. > Dowiesz się z nich, że szanse na uruchomienie tego połączenia są > znikome. :(

Czytałem. Jeden z użytkowników (prawdopodobnie pracownik kolei) wręcz zapewnił wszystkich, że od nowego rozkładu połączenie będzie reaktywowane. Podobno do końca marca ta trasa ma być przystosowana z powrotem do przewozów pasażerskich. Czy coś się zmieniło?

wysłane przez techno

tom1 napisał(a):

> Czytałem. Jeden z użytkowników (prawdopodobnie pracownik kolei) > wręcz zapewnił wszystkich, że od nowego rozkładu połączenie > będzie reaktywowane. > Podobno do końca marca ta trasa ma być przystosowana z powrotem do > przewozów pasażerskich. Czy coś się zmieniło?

http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1165877696.sigma&which=01.02.02.01.02.02.01

Najprawdopodobniej chodzi Tobie o tę wypowiedź. Później było wyjaśnione dlaczego to mija się z prawdą.

-- urbanizacja umysłu stanem świadomości...

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez tom1

techno napisał(a):

> > Najprawdopodobniej chodzi Tobie o tę wypowiedź. Później było > wyjaśnione dlaczego to mija się z prawdą.

Sprawdziłem, rzeczywiście masz racje. Co za szkoda, a już myslałem, że jest szansa. pozdrawiam

wysłane przez Luke_Police  163

marko napisał(a):

> A tak wogóle to wiadomo ile średnio osób > podróżuje pociągami na trasie Szczecin - Gryfino?

Powiem tylko tyle, że na moim roku jest 66 osób na studiach, w tym 2 dojeżdżają regularnie z/do Gryfina, kolejne 2 ze/do Stargardu. Nie wiem na ile jest to liczba reprezentatywna w stosunku do ogólnej liczby studentów Szczecińskich, ale myślę, że studenci stanowią dosyć dużą część pasażerów połączeń kolejowych. Ewentualnie mogę się zapytać, jeżeli interesuje Cię dokładna frekwencja na tych trasach.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez Titanic1912 5

marko napisał(a):

> A tak wogóle to wiadomo ile średnio osób > podróżuje pociągami na trasie Szczecin - Gryfino?

Mam kolege na wydziale, który dojezdża pociągiem właśnie z Gryfina, to jak mówi przybyło pasażerów po grudniowej zmianie rozkladu jazdy...ostatnio widziałem pociag po 11 z głównego do Chojny to miał naprawde przyzwoitą frekwencje

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)