Forum

Inwestycje PLK w regionie - kolejna odsłona

Po ogłoszonym przetargu na modernizację linii 401 Szczecin Dąbie - Świnoujście ukazało się już kolejne ogłoszenie o przetargu na modernizację infrastruktury w regionie. Tym razem jest to głównie przebudowa urządzeń sterowania oraz likwidacja nastawni wykonawczych na małych stacjach.

wysłane przez RJawdyk

W Trzebiatowie i tak się wyjeżdża na Sz (chyba że to ja mam pecha i trafiam na zastępcze), zaś wjazdy są na sygnały. Zaś co do Gryfic - jedyny obsługiwany przejazd obsługiwany jest tuż przy stacji (czy może chodzi o jakąś rozbiórkę nieużywanego obiektu?) i może tam jest jeszcze osobno dyżurny ruchu i dróżnik przejazdowy, że idzie w odstawkę?

-- 2: Dw. Niebuszewo - Pomorzany 3: Las Arkoński - Dworcowa

wysłane przez Marcel

W Świdwinie budka dróżnika poleci, polecą i kształtowe. Choć inwestycja się opóźnia (PLK miała wykonać to już w zeszłym roku na wiosnę), to wszystko wskazuje na to, że dojdzie ona za parę miesięcy do skutku.

wysłane przez Iwo

Marcel napisał(a):

> W Świdwinie budka dróżnika poleci, polecą i kształtowe.

Budka dróznika dotyczy chyba przejazdu w stronę Koszalina na skrzyżowaniu z drogą do Białogardu i niekoniecznie likwidacja posterunku przejazdowego oznacza likwidację semaforów kształtowych. Co najwyżej semafora wjazdowego i ustawienie świetlnego przed przejazdem lub ustawienie przed przejazdem TOP-ów.

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez Marcel

Iwo napisał(a):

> Budka dróznika dotyczy chyba przejazdu w stronę Koszalina na > skrzyżowaniu z drogą do Białogardu

Dokładnie, jest to ostatnia czynna budka na odcinku od Koszalina aż po Stargard.

> i niekoniecznie > likwidacja posterunku przejazdowego oznacza likwidację > semaforów kształtowych.

... niekoniecznie, choć informacje mam niemal 100% pewne. Zostanie zamontowany system ebilock, projekt wykonano 3 lata temu i w tym roku się kończy jego ważność (tak twierdzą spece z PLKi), jako pierwsze oficjalnie mają polecieć kształty na wyjeździe w stronę Rąbina, nieoficjalnie w 2-gim etapie kształty na wyjeździe do Worowa, a 3-ci etap zakłada sterowanie radiowe odcinka Białogard-Runowo i likwidacja wszystkich posterunków ruchu na tym odcinku włącznie z nastawnią wykonawczą w Białogardzie.

Praktycznie wymianę kształtów można było zrobić to już w zeszłym roku, ale brakowało funduszy. Mam nadzieję, że PLCe i w tym roku braknie na to kasy i plany odłożą jeszcze na jakiś czas...

wysłane przez Iwo

Marcel napisał(a):

> > Dokładnie, jest to ostatnia czynna budka na odcinku od Koszalina > aż po Stargard.

Hmm, chyba tak, faktycznie nie przypominam sobie, aby były jeszcze jakieś. Teraz trochę prywaty, trzeba się wybrac do Świdwina, w tej budce ładnych parę lat pracowała babcia mojej żony, trzeba zdjęcia porobić...

> PLKi), jako pierwsze oficjalnie mają polecieć kształty na > wyjeździe w stronę Rąbina,

Czyli można spodziewać się również likwidacji semafora kształtowego wjazdowego od strony Połczyna Zdroju, to też trzeba uwiecznić, szczególnie okazale prezentuje się wieczorową porą...

> sterowanie radiowe odcinka Białogard-Runowo i likwidacja > wszystkich posterunków ruchu na tym odcinku włącznie z > nastawnią wykonawczą w Białogardzie.

Hmmm, poleciał by Łobez, Worowo, Świdwin... Coś nie chce mi się wierzyć.

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))