Forum

Opóźniona kolej

Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego trwać właśnie powinny przygotowania do budowy odcinka kolejowego łączącego Świnoujście z niemiecką częścią wyspy Uznam. Tymczasem niemiecka firma UBB nie zdołała jeszcze zatwierdzić podstawowej dokumentacji związanej z inwestycją.

wysłane przez mkokolus

Niemcy chcą jak najszybciej wybudować linie kolejową żeby zrobić coś pożytecznego, a na dodatek to oni wykładają pieniądze na tą inwestycje. Ale jak zawsze strona Polska robi wszystko żeby wstrzymać budowę tej linii, naprawdę taka postawa tylko doprowadza do tego że inwestorzy zagraniczni nie będą chcieli zainwestować w naszym regionie.

wysłane przez Piotr

mkokolus napisał(a):

> Niemcy chcą jak najszybciej wybudować linie kolejową żeby > zrobić coś pożytecznego, a na dodatek to oni wykładają > pieniądze na tą inwestycje. Ale jak zawsze strona Polska > robi wszystko żeby wstrzymać budowę tej linii, naprawdę > taka postawa tylko doprowadza do tego że inwestorzy > zagraniczni nie będą chcieli zainwestować w naszym > regionie.

My biurokracją opóźniamy budowe linii, a Niemcy przyblokowali nam nowe przejście graniczne Świnoujście - Garz...tzn. pierwotnie to miało być normalne przejście, a obecnie Niemcy zgodzli się jedynie na przejście - pieszo-rowerowe...Boją się, że zbyt wielu Niemców chętniej zacznie przyjeżdzać do Nas, bo jest taniej...Chociaż mi to tam wisi, bo rower samo zdrowie :>, a jak jeszcze pociąg podciągną to w ogóle będzie luksus :>.

Tu jest wiadomość o tym przejściu:

http://radio.szczecin.pl/index.php?ids=122&idx=122#18068