Forum

Miliardy na drogi, koleje i lokalne lotniska

[...] Tory do remontu

Niebagatelne pieniądze władze województwa przeznaczyły na nowe tory i tabor - aż 55 mln zł. Zachodniopomorskie jest jednym z nielicznych województw, które wpisało inwestycje w linie kolejowe do programu operacyjnego.

wysłane przez Piotr

Według mnie najbardziej interesująca jest wiadomość dotycząca modernizacji odcinka Sz-n - Krzyż - Poznań i to już w przyszłym roku! :). Czy wiadomo coś o parametrach? Ile wyniesie Vmax?;).
Piotr napisał(a):

> Według mnie najbardziej interesująca jest wiadomość > dotycząca modernizacji odcinka Sz-n - Krzyż - Poznań i to > już w przyszłym roku! :). Czy wiadomo coś o parametrach? > Ile wyniesie Vmax?;).

Sądze, że tutaj bardziej chodzi o modernizację odcinka Krzyż - Poznań, gdzie mamy nawet kilka kilkukilometrowe odcinki z ograniczeniami do 50 km/h.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Sądze, że tutaj bardziej chodzi o modernizację odcinka > Krzyż - Poznań, gdzie mamy nawet kilka kilkukilometrowe > odcinki z ograniczeniami do 50 km/h.

Ponad 500mln ojro to kupa kasy...Ja mam nadzieję, że na całym odcinku Sz-n - Poznań będzie min 130km/h
Piotr napisał(a):

> Ponad 500mln ojro to kupa kasy...Ja mam nadzieję, że na całym > odcinku Sz-n - Poznań będzie min 130km/h

Niech oni najpierw skończą modernizację linii do Świnoujścia, potem niech się zabiorą za Nadodrzankę, linia do Poznania może poczekać, można doraźnie zlikwidować powstałe ograniczenia choć prosi się o kapitalny remont od Krzyża do Poznania ( np. za Pęckowem )

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))
Piotr napisał(a):

> Ponad 500mln ojro to kupa kasy...Ja mam nadzieję, że na całym > odcinku Sz-n - Poznań będzie min 130km/h

Fakt, ale Poznań - Krzyż liczy 85 km, a mamy dwa tory i nieco od cholery stacji. Nie wiem na ile chcą robić, ale możliwe, że nawet bedą musieli nieco powydłużać łuki. Poza ty, u nas jest 130, jedynie przejazdy przez stacje są na 120.

BTW, liczyłem kiedyś ile zaoszczędzimy czasu, zwiększając prędkość do 140 km/h z Krzyża do Stargardu. I wyszło max. 5 minut... A ile kasy trzeba wsadzić na przystosowanie do takiej prędkości to lepiej nie mówic.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids