Forum

Ścieżki na torach

Jednym z elementów rozwoju turystyki w powiecie ma być budowa ścieżek rowerowych. Starostwo chciałoby wykorzystać na nie sieć torów nieczynnej już wąskotorówki.

wysłane przez mkokolus

Wychodzi na to że w zasadzie nad Stargardzką koleją dojazdową zapadła klamka, jeżeli samorządowcy nie wyrażają zbytniej chęci na reaktywacje kolejki to w zasadzie kolejne bardzo klimatyczna linia przejdzie do historii. Ale może znajdzie się jakaś iskra nadziei chociażby na wakacyjne przejazdy, albo utworzy się jakieś towarzystwo na rzecz na tej linii które dopnie swego.

wysłane przez Mareczek 1

mkokolus napisał(a):

> albo utworzy się jakieś > towarzystwo na rzecz na tej linii które dopnie swego.

Kiedyś powstało, ale ponieważ były burmistrz Dobrej na słowo "wąskotorówka" wypraszał z pokoju, dalej nie było sensu działać. Teraz już chyba za późno.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Iwo

Mareczek napisał(a):

> Kiedyś powstało, ale ponieważ były burmistrz Dobrej na > słowo "wąskotorówka" wypraszał z pokoju, dalej nie było > sensu działać. Teraz już chyba za późno.

Niestety za późno. Torowisko w wielu miejscach nie istnieje, np. w ubiegłym roku policja zatrzymała tam całą firmę, która demontowała torowisko na podstawie " lewego " zezwolenia. Tabor został w części sprzedany, w części oczekuje na transport do Koszalina...

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))