Forum

Tir wjechał w szynobus

Pasażerowie szynobusu jeżdżącego pomiędzy Sławnem a Darłowem najedli się strachu. W szynobus wjechał... tir.

wysłane przez Bauer

Myślę że 500zł to za mało. Jakiś 1000zł by go nauczyło że przed KAŻDYM przejazdem kolejowym trzeba się zatrzymać i rozejrzeć. No i jeszcze trzeba dodać że naraził na utratę zdrowia pasażerów pojazdu szynowego. Ciekawe z jaką prędkością oba pojazdy jechały...

P.s Solidny ten szynobus że po wypadku dalej w trasę ruszył ;)

-- Obejrzy to 80% użytkowników KOMISu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

Bauersoon napisał(a):

> Ciekawe z > jaką prędkością oba pojazdy jechały...

Z tego co pamiętam w Darłowie są dwa przyjazdy i na obu są WOS-y do 20 km/h.

> P.s Solidny ten szynobus że po wypadku dalej w trasę > ruszył ;)

Jak "stopiątka" - samochód do kasacji a w tramwaju trzeba żarówki od kierunkowskazów wymienić :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bauer

Mareczek napisał(a):

> Jak "stopiątka" - samochód do kasacji a w tramwaju trzeba > żarówki od kierunkowskazów wymienić :)

Dobre bo polskie hehe ;]

wysłane przez Bodek

A sprawcą zamieszania był niejaki "dzidziuś", czyli SA109-001. W wyniku bliskiego spotkania, doznał on ubytku smaru na lewym zderzaku, patrząc w kierunku jazdy.

PS. Dziennikarz jak zwykle musiał się popisać wyobraźnią i przeinaczył fakty, gdyż to pociąg uderzył w ciężarówkę, a nie odwrotnie.

BJ

wysłane przez yoss83

Bauersoon napisał(a):

> Myślę że 500zł to za mało. Jakiś 1000zł by go > nauczyło (...)

Myślę, że perspetktywa uderzenia pociągu w jego samochód lepiej go nauczy, niż nawet milionowy mandat... ;-)

wysłane przez Michal105N

Jak dla mnie to TIR nie mógł wjechac w szynobus :> Tylko ciężarówka. T.I.R to prztłumaczając na język polski oznacza "Międzynarodowa Konwencja Celna". Ale tak się już potocznie przyjęło i ja to rozumiem. Niestety tak się przyjęło...:(

wysłane przez hubertdz 38

Michal105N napisał(a):

> Jak dla mnie to TIR nie mógł wjechac w szynobus :> Tylko > ciężarówka. T.I.R to prztłumaczając na język polski > oznacza "Międzynarodowa Konwencja Celna". Ale tak się > już potocznie przyjęło i ja to rozumiem. Niestety tak się > przyjęło...:(

Nie dokładnie tak. TIR oznacza (w tłumaczeniu) Międzynarodowy Tranzyt Drogowy, który jest właśnie międzynarodową konwencją celną.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR

wysłane przez Michal105N

> Nie dokładnie tak. TIR oznacza (w tłumaczeniu) > Międzynarodowy Tranzyt Drogowy, który jest właśnie > międzynarodową konwencją celną.

No ale z jednym się zgadzamy. Ciągnik siodłowy z podczepionom naczepą to jest ciężarówka :>