Forum

Pomorskie wąskotorówki

Ponad 100 lat kolejki wąskotorowe pracowicie służyły mieszkańcom Pomorza wożąc pasażerów i towary. Wielu mieszkańców miasteczek i wsi z sentymentem wspomina swoje ciuchcie, którym niestraszne były mroźne i śnieżne zimy, a wesoły gwizd parowozu ponaglał spóźnialskich.

wysłane przez tom1

Być może już niedługo nie tylko odcinek z Gryfic do Rewala ( a raczej powinno być do Pogorzelicy Gryfickiej) będzie w ruchu. Dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów jest duża szansa, że Koszalińska Kolej Dojazdowa znowu ożyje. Oby... Byłaby to kolejna kolejowa atrakcja na Pomorzu.

wysłane przez MQ ?

tom1 napisał(a):

> Dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów jest duża szansa, > że Koszalińska Kolej Dojazdowa znowu ożyje.

Ja mam nadzieję, że odcinek Pogorzelica - Trzebiatów też w końcu zostanie reaktywowany. Mówi się o tym od lat, ale nie wiem, czy coś w temacie feralnego mostu pod Trzebiatowem się dzieje.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Ja mam nadzieję, że odcinek Pogorzelica - Trzebiatów też w > końcu zostanie reaktywowany. Mówi się o tym od lat, ale nie > wiem, czy coś w temacie feralnego mostu pod Trzebiatowem się > dzieje.

Czy mowa jest o tym betonowym moście w Nowielicach k/Trzebiatowa? Bo ten jak ostatnio mialem okazje zobaczyc, trzyma sie dosc dobrze z zewnatrz...

-- p. Bartek

wysłane przez MQ ?

Bartek napisał(a):

> Czy mowa jest o tym betonowym moście w Nowielicach > k/Trzebiatowa?

Tak.