Forum

Najstarsza 401Da odpoczywa na terenie bocznicy "Górażdże...

zdjęcie
Najstarsza 401Da odpoczywa na terenie bocznicy "Górażdże Cement"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
A jaka jest pewność, że ta maszyna jest faktycznie pierwszym egzemplarzem typu 401Da? Różne zakłady przemysłowe często oznaczają swój tabor kolejowy według własnego widzimisię, stąd moje pytanie. Byłoby nie lada sensacją, gdyby okazało się, iż oryginalna "jedynka" pracuje na codzień w Szczecinie.
Bodek napisał(a):

> A jaka jest pewność, że ta maszyna jest faktycznie > pierwszym egzemplarzem typu 401Da? > Różne zakłady przemysłowe często oznaczają swój tabor > kolejowy według własnego widzimisię, stąd moje pytanie.

Na tabliczce informującej o typie lokomotywy jest napisane, że jest to 401Da-001. Ponadto wszyscy w zakładzie począwszy od mechanika po właściciela twierdzą że to pierwszy egzemplarz. Chyba wystraczy żeby uznać to za prawdę?

> Byłoby nie lada sensacją, gdyby okazało się, iż > oryginalna "jedynka" pracuje na codzień w Szczecinie.

Tylko żeby nie zrobiła się taka sensacja, że właściciel postanowi ogrodzenie pod prądem zrobić i system całodobowego monitoringu założyć bo mu bedą co chwila przychodzić mikole i foty lokomotywie robić. ;-)

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Bodek napisał(a):

> A jaka jest pewność, że ta maszyna jest faktycznie > pierwszym egzemplarzem typu 401Da?

Lokomotywa jest pomalowana standardowo, nie ma żadnych "pomysłów" właściciela. Oznaczona jest prawidłowo, ostatnią rewizję miała w ZNTK Nowy Sącz. Ja nie widzę podstaw do jakichkolwiek wątpliwości. Poza tym tabliczka firmowa w połączeniu z dostępnymi mi danymi pozwala stwierdzić, że jest to rzeczona "najstarsza 401Da".

> Różne zakłady przemysłowe często oznaczają swój tabor > kolejowy według własnego widzimisię, stąd moje pytanie.

Własne widzimisie to raczej domena prywaciarzy, a ten lok do takowego nie należy. Zakłady przemysłowe zazwyczaj trzymają się faktycznych oznaczeń, nie ingerują w to. Kupiły konkretny egzemplarz, konkretnie oznaczony. Czasem tylko przy większym parku maszyn dodają numer zakładowy, co nie wpływa na numer inwentarzowy.

-- ...ostatni zjazd po dykcie...

Pokemony atakują...