Forum

Powrót z gryfickiej wąskotorówki

wysłane przez MQ ?

W zeszłym roku udało się wprowadzić świetne rozwiązanie - pociągi gryfickiej wąskotorówki były w Gryficach skomunikowane z pociągami z/do Szczecina. Nawet na specjalnych plakatach informowano o skomunikowaniu. Spodziewałem się, że w tym roku będzie równie dobrze (bo dlaczego miałoby być inaczej), ale srodze się zawiodłem.

Dojechać się da - pociąg ze Szczecina przyjeżdża do Gryfic o 8:31, a wąskotorówka odjeżdża o 8:40. Powrót natomiast to kompletne nieporozumienie. Wąskotorówka przyjeżdża do Gryfic o 19:40 (wg rozkładu ze strony Rewala), a ostatni pociąg do Szczecina odjeżdża o 19:22...

Jak to się stało?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
mkubien napisał(a):

> Jak to się stało?

Przecież po sezonie wąskotorówka jeździ tylko na zamówienie więc po co skomunikowanie? Myślę, że w wakacje - jak wąskotorówka bedzie jeździć rozkładowo - PR zmienią godzinę odjazdu osobówki do Szczecina na taką, która umożliwi skomunikowanie z wąskotorówką w Gryficach... ;-)

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton

wysłane przez MQ ?

marko napisał(a):

> Przecież po sezonie wąskotorówka jeździ tylko na > zamówienie więc po co skomunikowanie?

Problem w tym, że sezon rozpoczął się 28 kwietnia i potrwa do 16 września.
mkubien napisał(a):

> Problem w tym, że sezon rozpoczął się 28 kwietnia i potrwa do > 16 września.

To w takim razie też się dziwię czemu tak się stało. Być może w PR myślą, że bardziej będzie się opłacało zrobić skomunikowanie w wakacje bo teraz to mało ludzi tam jeździ?

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Dojechać się da - pociąg ze Szczecina przyjeżdża do > Gryfic o 8:31, a wąskotorówka odjeżdża o 8:40. Powrót > natomiast to kompletne nieporozumienie. Wąskotorówka > przyjeżdża do Gryfic o 19:40 (wg rozkładu ze strony > Rewala), a ostatni pociąg do Szczecina odjeżdża o 19:22... > > Jak to się stało?

Ano tak to się stało, że urzad gminy Rewal pokazał dokładnie gdzie ma resztę świata... :( A dokładniej mówiąc Rewal totalnie olał informacje, prośby i monity PKP PR, i rozkład jazdy wąskotorówki ułożył pod skomunikowanie... z zeszłorocznym rozkładem jazdy PKP! Oczywiście na informację o zmienionym rozkładzie jazdy PKP (która to nastąpiła 10 grudnia 2006 i nie była żadną tajemnicą) urząd zareagował świętym oburzeniem. :-( Cóż, skoro samemu Rewalowi nie zależy na utrzymaniu skomunikowań a przez to poprawie bardzo słabiutkiej frekwencji w wąskotorówce na odcinku Gryfice-Trzęsacz będącej na ich i tylko ich rozrachunku, to my jako PKP PR nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Uprzedzając ewentualne pytania, które zapewne zaraz się pojawią... Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje, że PKP PR z tego powodu przesunie odjazd pociągu Kolobrzeg-Szczecin powiązanego obiegami i skomunikowaniami z innymi pociągami aby dostosować się do kolejki, która ma jeden jedyny pociąg na całej linii i całkowitą swobodę w ułozeniu rozkładu jazdy... Krótko mówiąc, dobrze się zapowiadało, ale urzędnicy znów popisali się swoją niekompetencją. A szkoda... :-(

wysłane przez MQ ?

AK napisał(a):

> Krótko mówiąc, dobrze się zapowiadało, ale urzędnicy > znów popisali się swoją niekompetencją. A szkoda... :-(

Poszedł ładny mail do Rewala. Ciekawe, czego się dowiem.
mkubien napisał(a):

> Poszedł ładny mail do Rewala. Ciekawe, czego się dowiem.

Nie zdziwie się jak zepchna winę na PKP. Ogólnie społeczeństwo jest głupio uświadamiane, że pociąg śmierdzą, a PKP jest tępe, tak więc zapewne wykorzystają ten argument w Twojej odpowiedzi.

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez margor

Mam pytanie: kiedy w tym roku ruszają planowe przejazdy gryfickiej wąskotorówki? Czy na weekend majowy już coś będzie uruchomione? I jak daleko można obecnie dojechać?

Jesienią podczas wizyty z Nowielicach oglądałem mostek kolejowy, niestety wymaga on sporego wkładu finansowego, żeby była jakakolwiek szansa na powrót kolejki do Trzebiatowa. Może kiedyś...
margor napisał(a):

> Mam pytanie: kiedy w tym roku ruszają planowe przejazdy > gryfickiej wąskotorówki? Czy na weekend majowy już coś > będzie uruchomione? I jak daleko można obecnie dojechać?

Patrząc na wcześniejsze rozkłady, powinni na weekend majowy wyjechać. Póki co widzę, rozkładu na lato 2008 brak :( Jedynie co pozostaje to telefon do Centrum Promocji i Rekreacji Gminy Rewal, tel. 0 (pefix) 91 38 62 927.

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MQ ?

Mareczek napisał(a):

> Póki co widzę, rozkładu na lato 2008 brak :(

Ciekawe, czy w tym roku również będzie "wielkie zdziwienie", że w grudniu zmienił się rozkład jazdy PKP i ponownie będzie zdekomunikowanie z ostatnim pociągiem z Gryfic do Szczecina.
mkubien napisał(a):

> Ciekawe, czy w tym roku również będzie "wielkie zdziwienie", > że w grudniu zmienił się rozkład jazdy PKP i ponownie będzie > zdekomunikowanie z ostatnim pociągiem z Gryfic do Szczecina.

Teraz "na szczęście" pozostaje jeszcze pospieszny sezonowy do Wrocławia, chociaż czekanie do 22:30 zbyt przyjemne raczej nie będzie.

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids