Forum

Kolejarze dostaną emerytury, pociągi pojadą

Wszystko wskazuje na to, że 12 czerwca nie będzie strajku na kolei, a pociągi wyjadą na zachodniopomorskie szlaki.

wysłane przez MaK

A ja co mam powiedzieć? Badania, jakie trzeba przejść na Dyżurnego Ruchu są bardzo restrykcyjne. MAm 20 lat. I mnie ta wcześniejsza emerytura nie obowiązuje. No chyba, że pomostówka. Co zrobi szanowna IV RP, kiedy w wieku 45 lat wzrok lub słuch popsuje mi się tak, że nie będe w stanie wykonywać mojego zawodu? Renta? Przeżyć za 500 zł miesięcznie? Albo iść gdzieś kopać rowy. No super.

-- Uroda niektórych kobiet jest wprost proporcjonalna do wypitego alkoholu, a odwrotnie proporcjonalna do natężenia oświetlenia. :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

MaK_86 napisał(a):

> A ja co mam powiedzieć? Badania, jakie trzeba przejść na > Dyżurnego Ruchu są bardzo restrykcyjne. MAm 20 lat. I mnie > ta wcześniejsza emerytura nie obowiązuje. No chyba, że > pomostówka. Co zrobi szanowna IV RP, kiedy w wieku 45 lat

Zapytaj co zrobi PKP. Przejdziesz "do innej firmy" na konduktora, albo do jakiejś innej brygady sprawdzającej sieć w PLK.

> wzrok lub słuch popsuje mi się tak, że nie będe w stanie > wykonywać mojego zawodu? Renta? Przeżyć za 500 zł > miesięcznie? Albo iść gdzieś kopać rowy. No super.

Super jest to, że nie ma znaczenia, czy chodzi o dużyrnego ruchu, maszynistę, czy zwykłego kierownika pociągu albo panią Gienię z kasy to związki chcą emerytur dla wszystkich. Ja wiem, że maszynista/ dyżurny ruchu to odpowiedzialna praca (chociaż 65-letnich kierowców widzę i jakoś jeżdżą), natomiast nie bardzo wiem czemu wcześniejsze emerytury mają się należeć wszystkim, którzy w PKP pracują.

-- jednym słowem - Volvo
> natomiast nie bardzo wiem czemu > wcześniejsze emerytury mają się należeć wszystkim, którzy > w PKP pracują.

Uważam, ze nie. Nie każdemu, kto pracuje w PKP powinna przysługiwać wcześniejsza emerytura. Bo taka pani kasjerka np. się nie napracuje (dziś chyba jestem cięta na panie kasjerki), bo to by było troche dziwne... Ale w tym wypadku nawala polityka naszego państwa, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić staruszków w niektórych zawodach... np. 60-letnią salową myjącą okna na 4 piętrze - to zajerzdza lekkim absurdem. Powinno byc tak, że wykonawcy niektórych zawodów powinni iść wcześniej na emeryturę, ale chyba nie ma na to sznas, skoro już dziś nie ma kto na te emerytury pracować, bo emigracja jest dziś bardzo modna... po prostu błędne koło.
merope napisał(a):

> Bo taka pani kasjerka np. się nie napracuje

Trochę się mylisz...

> (dziś chyba jestem cięta na panie kasjerki)

... i dlatego podejrzewam, że to zakłóca Twój obiektywizm.

> Powinno byc tak, że wykonawcy niektórych zawodów powinni iść > wcześniej na emeryturę

Między innymi pracownik fizyczny na kolei, taki jak dyżurny ruchu. Na wcześniejsze emerytury to może faktycznie nie kasjerki powinny iść, ale na pewno pracownicy związani bezpośrednio z ruchem pociągów.

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

[ciach]

Nawet nie wszyscy związani z ruchem pociągów. Oczywiście związki zawodowe chciałyby, żeby wszyscy poszli. Nie róbmy z kolejarzy drugich górników, którzy po 25 latach pracy przechodzą na emeryturę. Gdyby zmieniły sie warunki płacowe, to żądania przywilejów emerytalnych nie byłyby takie wygórowane. Zadam jedno pytanie - co dosyć często robią maszyniści na emeryturze?

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
techno napisał(a):

> Gdyby zmieniły sie warunki płacowe, to żądania przywilejów > emerytalnych nie byłyby takie wygórowane.

Właśnie. A raczej niewielu jest takich ludzi, którzy za obecną pensję siedzieliby na jednym stołku przez kilkadziesiąt lat.

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/