Forum

Pech, że zamknięte

Nieczynne wbrew zapowiedziom kasy, opóźniony "przyspieszony” pociąg - nasz Czytelnik z Koszalina napotkał na dodatkowe "atrakcje” podczas podróży do Szczecina.

wysłane przez merope

No ok, rozumiem, zdarzają się wypadki losowe, bądzmy ludźmi, ale skoro miały być otwarte trzy kasy, a jedna z pań kasjerek wzięła urlop na żadnia, to gdzie podziła się jeszcze jedna otwarta kasa? Powinny być otwarte dwie kasy, a nie jedna - chyba, że nie umiem liczyć... Nie ma to jak nasze "kochane" pkp ;] ja uwielbiam długie koleki w kasach ;] uwielbiam też jak panie kasjerki ruszają się jak muchy w smole, nie wiem, może niedowartościowane są, czy coś... PKP powinno coś w tym kierunku zrobić, dla mnie to jest trochę dziwne, bo jak wiadomo, że dobra obsługa przyciąga klienta, w takim razie dlaczego pkp nie chce przyciągać klientów? Skoro nie przyciągają chociaż pociągi, to niech obsługa będzie najlepsza na świecie. Ale to chyba, moje małe pragnienie... ;)

wysłane przez Marcel

merope napisał(a):

> No ok, rozumiem, zdarzają się wypadki losowe, bądzmy > ludźmi, ale skoro miały być otwarte trzy kasy, a jedna z > pań kasjerek wzięła urlop na żadnia, to gdzie podziła > się jeszcze jedna otwarta kasa?

Otwarta jest jeszcze kasa IC ale nie wiedzieć czemu w tym kraju ludzie wolą zrobić z byle g... sensację. Być może nazwa IC odstrasza, być może ludzie sądzą że jak kasa IC to tylko bilety IC, nie wiem. W każdym bądź razie z jednej strony ułatwia mi to zakup biletu, bo przed tą kasą prawie wcale nie ma kolejek. Identyczna sytuacja we Wrocławiu (koniec długiego weekendu majowego) - wbiegam na dworzec mam 3 minuty do pociągu pospiesznego do Słupska, przed kasami PRu kilometrowe kolejki, idę dalej do kas IC a tam pusto, kupuję bilet i z uśmiechem na twarzy mijają zdenerwowanych petentów kas PRu, zdążam ulokować się w moim pociągu. I tak już 3-ci rok z rzędu :)

wysłane przez Lukasy

Marcel napisał(a):

> Identyczna sytuacja we Wrocławiu [i ciach]

W Szczecinie do niedawna też tak było, że do kasy IC stali albo biznesmeni, albo obeznani. Co z tego, że JAK WÓŁ wiszą informacje, że kasa prowadzi sprzedaż wszystkich biletów komunikacji krajowej? Przecież można później na coś ponarzekać...

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Lukasy napisał(a):

> W Szczecinie do niedawna też tak było, że do kasy IC stali > albo biznesmeni, albo obeznani. Co z tego, że JAK WÓŁ wiszą

W sumie to dalej jest. Ostatnio jak na głównym kupowałem bilet to właśnie w IC i bez problemu, podczas gdy do PR były straszne kolejki. Ale to tak wszędzie. Ktoś pisał o Wrocławiu, to samo w Bydgoszczy, Kaliszu, Grudziądzu...

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Lukasy

MC napisał(a):

> ... Kaliszu, Grudziądzu...

A tu są kasy InterCity?

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Lukasy napisał(a):

> A tu są kasy InterCity?

No jak jest teraz to szczerze mówiąc nie wiem, ale były kasy oblepione logo PKP IC więc i do dzisiaj pewnie są.

wysłane przez Lukasy

MC napisał(a):

> No jak jest teraz to szczerze mówiąc nie wiem, ale były > kasy oblepione logo PKP IC więc i do dzisiaj pewnie są.

A jak dawno były?

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Lukasy napisał(a):

> A jak dawno były?

W zeszłe wakacje.

wysłane przez BatiX  14

MC napisał(a):

> No jak jest teraz to szczerze mówiąc nie wiem, ale były kasy > oblepione logo PKP IC więc i do dzisiaj pewnie są.

Z Grudziądza można dojechać do: Laskowic Pomorskich, Wierzchucina, Torunia, Brodnicy, Czerska, Malborka, Bydgoszczy, Działdowa, Kołobrzegu i Warszawy, przy czym wszystko to pociągi osobowe za wyjątkiem jednego pospiesznego, który łączy dwa ostatnie miasta. Po co więc byłaby tam kasa IC? Poza tym o ile dobrze widziałem Grudziądz nie jest w ogóle zelektryfkowany.

wysłane przez Lukasy

BatiX napisał(a):

> Poza tym o ile dobrze widziałem Grudziądz nie jest w > ogóle zelektryfkowany.

No a Żagań jest? Nie jest. I ma pociąg klasy EuroCity. To w niczym nie przeszkadza ;) No i Grudziądz... akurat jest zelektryfikowany... jeśli chodzi o tramwaje oczywiście :P

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

BatiX napisał(a):

> Z Grudziądza można dojechać do: Laskowic Pomorskich, Wierzchucina, > Torunia, Brodnicy, Czerska, Malborka, Bydgoszczy, Działdowa, > Kołobrzegu i Warszawy, przy czym wszystko to pociągi osobowe za > wyjątkiem jednego pospiesznego, który łączy dwa ostatnie miasta. Po

I co to ma do rzeczy?

> co więc byłaby tam kasa IC?

Po to, że PR i PIC to dwie różne firmy a kasy PR nie zawsze są w stanie sprzedawać bilety z rezerwacją wymaganą w pociagach PICu. Sam przeżyłem to w Łęczycy. Do Kutna (gdzie przesiadałem się na IC) musiałem jechać dużo wcześniej, żeby kupić bilet na Chrobrego (bo w Łęczycy się nie dało) chociaż był pasujący pociąg później... Grudziądz jest sporym miastem i ludzie mogą chcieć jeździć też i pociągami spółki IC.

> Poza tym o ile dobrze widziałem > Grudziądz nie jest w ogóle zelektryfkowany.

To też nie wiem co ma do rzeczy - do Łeby jest sezonowe IC, na Hel Exy i tam też jeżdżą spalinowe, więc wytłumacz mi proszę o co chodzi?

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez MarcinB

MC napisał(a):

[ciach] Tu masz rację, jak kiedyś w Łodzi kupiłem bilet na "Mewe" to konduktor w rzeczonym pociągu się nogą przeżegnał.