Forum

"Siódemka" z pociągiem Kołobrzeg - Ostrów wyjeżdża z...

zdjęcie
"Siódemka" z pociągiem Kołobrzeg - Ostrów wyjeżdża z Białogardu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez arctodus1111

Średnio pamiętam ten skład, jeździł on jako osobówka czy pośpiech? Wyjazd z Kołobrzegu był około 14, a przyjazd do Kołobrzegu ktoś pamięta?

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
arctodus1111 napisał(a):

> Średnio pamiętam ten skład, jeździł on jako osobówka > czy pośpiech? Wyjazd z Kołobrzegu był około 14, a > przyjazd do Kołobrzegu ktoś pamięta?

To była zwykła osobówka. Bardzo fajna osobówka. Często trafiały się na nim zdeklasowane jedynki, rasowe mech-pomy i nawet bonanzy. Do Kołobrzegu przyjeżdżał w okolicach 17:30. Jak robiłem mu fotki, to pamiętam, że niedługo po nim "Krakowianka" jeździła, którą do Kołobrzegu bardzo często prowadziła EU06.
Czyli można powiedzieć, że za tę parę Regio wsadzili 14:20 z Kołobrzegu do Poznania i drugie Regio z Poznania do Kołobrzegu (17:coś). lukien213, dzięki za odpowiedź :)

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
arctodus1111 napisał(a):

> Czyli można powiedzieć, że za tę parę Regio wsadzili 14:20 z > Kołobrzegu do Poznania i drugie Regio z Poznania do Kołobrzegu > (17:coś). lukien213, dzięki za odpowiedź :)

Raczej nic nie wsadzili, a zamienili skład na kibla. Rozkład jazdy tego pociągu generalnie nie uległ zasadniczym zmianom - poza skróceniem relacji do Poznania.
Bodek napisał(a):

> Raczej nic nie wsadzili, a zamienili skład na kibla. Rozkład > jazdy tego pociągu generalnie nie uległ zasadniczym zmianom - > poza skróceniem relacji do Poznania.

Kiedyś były 2, a nawet 3 pociągi z przesiadkami w Pile i Białogardzie. Później ten pociąg jeździł i z Ostrowa Wlkp. i z Poznania (różne terminy), a i z Wrocławia były kursy ("Kotwica"). Na części "poznańskiej" jeździły składy wagonowe, dalej przesiadka była na jednostkę. Później wprowadzili skład na całej relacji, teraz mamy EZTa. Ale tak jak Bodek pisze, pociąg przez kilkanaście ostatnich lat jest w Kołobrzegu w podobnych godzinach.
lukien213 napisał(a):

> Bodek napisał(a):

> > Raczej nic nie wsadzili, a zamienili skład na kibla. Rozkład > > jazdy tego pociągu generalnie nie uległ zasadniczym zmianom - > > poza skróceniem relacji do Poznania. >  > Kiedyś były 2, a nawet 3 pociągi z przesiadkami w Pile i > Białogardzie. Później ten pociąg jeździł i z Ostrowa Wlkp. i z > Poznania (różne terminy), a i z Wrocławia były kursy ("Kotwica"). > Na części "poznańskiej" jeździły składy wagonowe, dalej > przesiadka była na jednostkę. Później wprowadzili skład na > całej relacji, teraz mamy EZTa.

Kiedyś ten pociąg co jest na zdjęciu wyjeżdżał ok godziny 15:00 z Białogardu do Poznania i składał się z poczwórnej Bhp, pamiętam też ok 1997r doczepiony wagon bagażowy i załadunek przesyłek. Odnośnie tego pociągu do Ostrowa, to lokomotywa do Kołobrzegu przyjeżdżała z pospiesznym USTRONIE, raz czy dwa była to ET41.
Przypomniałem sobie, jak na niego mówili kołobrzeżanie: "Rezerwista" (często wracali nim żołnierze, którzy zakończyli służbę zasadniczą) :)

IZ Szczecin, ISE Koszalin.