Forum

Myślibórz chce pociągu do Berlina

Grupa zapaleńców zamierza przywrócić połączenie kolejowe z Kostrzynem i dalej z Berlinem.

wysłane przez pioko17 38

Jedyne co mnie denerwuje, to to, że drogi ciągle zastępują kolej. :( Gdyby nie budowa tej obwodnicy, może dało by się również reaktywować połączenie do Stargardu Szcz. :P

Byłem tam rok temu i nic nie było naruszone. (Nawet były szlabany na przejeździe kolejowym);) Tak się zastanawiam, czy nie mogli zaprojektować tej odwodnicy obok torów?

-- Wakacje!
pioko17 napisał(a):

> Byłem tam rok temu i nic nie było naruszone.

Jesteś pewien? Niestety muszę Cię zmartwić, ale przywrócenie tej stacji do ruchu jest zapewne równe kosztom wybudowania stacji od nowa! Jakieś 2 lata temu złomiarze wykopali nawet rów przez środek stacji aby powyciągać kable od urządzeń SRK. Biorąc jeszcze do uwagę lokalne ubytki torów, PLK sama tego nie zrobi, a wkład Myśliborza musiałby być na tyle duży, że sobie pewnie odpuszczą po pobieżnych kalkulacjach kosztów przywrócenia ruchu w proponowanej formie. Po prostu pomyśł z cyklu s-f.

-- - A jak długo się znacie? - Od dziecka. - O, to bardzo długo, prawda? - Nasze dziecko ma 3 miesiące... - (C) KMN

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez mkokolus

pioko17 napisał(a):

> :( Gdyby nie budowa tej obwodnicy, może > dało by się również reaktywować połączenie do > Stargardu Szcz. :P

Zgadzam się z Mareczkiem że reaktywowanie tej linii by było raczej nie możliwe, plany i inicjatywy zawsze są gorzej jest z ich realizacją.

wysłane przez Iwo

pioko17 napisał(a):

> Byłem tam rok temu i nic nie było naruszone. (Nawet były > szlabany na przejeździe kolejowym);)

Rogatek w Myśliborzu to nie ma już od 2000 roku od momentu zawieszenia ruchu. Poza tym stacja jest rozgrabiona. Co do uruchomienia połączenia ze Stargardem Szcz, nie widzę ekonomicznego uzasadnienia.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Zbieram kartki. Czerwone, a co, takie "hobby"