Forum

Targi Trako 2007 - Świat Małej Kolei

wysłane przez Bodek

Mam nadzieję, że Admin wybaczy mi wklejkę informacji z innego forum, ale sądzę że intencje to uzasadniają, bo sprawa dotyczy osób chętnych do pokazania się (swoich zbiorów) podczas targów w Gdańsku w październiku br. A sądzę, że Pomorze Zachodnie także powinno mieć swoją reprezentację podczas tych targów. Może jakaś wspólna inicjatywa?

http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=595 W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Pani Komisarz TRAKO z przedstawicielami „Małej Kolei”. Owych przedstawicieli miało być trzech. Na spotkanie dotarło dwóch: Paweł Wróblewski i piszący te słowa. Pan Andrzej Sadłowski nie przybył, bo ... najprawdopodobniej nie chciał. Szkoda. Nie to jest jednak istotne.

Pani Komisarz Dorota Daszkowska dąży do tego, aby również na TRAKO 2007 obecny był „Świat Małej Kolei”. I nie ma ku temu najmniejszych przeszkód formalnych. Jest antresola hali (ta sama, co przed dwoma laty), jest zabudowa targowa (stoiska, gabloty), są pieniążki dla PZMKiMK, które stanowią częściową rekompensatę kosztów dojazdu i noclegu Wystawcom. Jedynie brak jest osoby, która skoordynowałaby wszystkie działania organizacyjno-techniczne i sprawowała funkcję kierownika ekspozycji.

Do Pani Komisarz wpłynęło kilka listów e-mailowych z zapytaniem o możliwość wystawienia się na TRAKO. Niestety, Pani Daszkowska zajęta jest organizowaniem targów „prawdziwej kolei” i nie ma możliwości zaangażowania się również w organizację imprezy modelarsko-hobbystycznej. Aby jednak coś z tego wyszło, dziś dokonaliśmy pewnych ustaleń: 1. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w „Świecie Małej Kolei” powinni w terminie do 1.09 zadeklarować swój udział przesyłając na mój adres e-mail: l.lewinski@martel.pl z podaniem: - imienia i nazwiska wystawcy; - dokładnego adresu pocztowego; - rodzaju wystawianego eksponatu (makieta, tabor, dokumenty historyczne...); - zapotrzebowanie przestrzeni: dla makiet – długość i szerokość (zasadnicza i minimalna, gdyż nie wiadomo, czy wszystko się zmieści), dla taboru – długość gablot w mb, dla innych prezentacji – ilość gablot 1x0,5 m, ilość mb ścian na fotografie itp.; dla producentów, organizacji, klubów – czy potrzebne jest standardowe stoisko. - czy makieta będzie prezentowana samodzielnie, czy też planowane jest jej połączenie z inną makietą (jeśli tak – to ustalenie lidera całej makiety); - czy będzie zapotrzebowanie na stojaki pod makietę; jeśli tak – to ile i jakich. 2. Mistrzostwa Polski odbędą się w Poznaniu, natomiast w czasie TRAKO będzie konkurs modeli o Puchar Prezesa MTG. Nie będzie komisji i kategorii. O wyniku zadecyduje wyłącznie publiczność.

Ja, po zebraniu tych zgłoszeń spróbuję ustalić rozmieszczenie ekspozycji z osobą z MTG odpowiedzialną za zabudowę. Niestety montażu i zgodności wykonania zabudowy z projektem nie będę już w stanie dopilnować. Jeżeli takie warunki są dla Was do przyjęcia – proszę o rzeczową informację.

Czytających proszę też – w imieniu Pani Komisarz – o przekazanie tej informacji na różne fora modelarsko-hobbystyczne lub przekazanie jej e-mailem do osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w „Świecie Małej Kolei” na TRAKO 2007.

Wszystkich, którzy są na mnie uczuleni, informuję zawczasu, że nie będą zmuszeni mnie oglądać podczas TRAKO, bo po prostu mnie nie będzie w kraju. Natomiast jeśli chcą być wystawcami na TRAKO będą zmuszeni napisać do mnie e-maila, o którym mowa powyżej.

Leszek Lewiński
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Targi Trako 2007 - Świat Małej Kolei · 16 lat temu · Bodek