Forum

Pociągiem do Mielna? Już niedługo!

W dniu 3 września br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz reaktywacji kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Koszalin - Mielno.

wysłane przez Robert 5

Niedługo, to znaczy kiedy? Latem przyszłego roku? Znając tempo naszych procedur formalno-prawnych, to może się uda w roku 2009 i to tylko przy sprzyjających wiatrach.

Swoją drogą może ktoś napisać, jak wygląda stan tej linii? Kiedyś była pod drutem, a teraz?
Robert napisał(a):

> Swoją drogą może ktoś napisać, jak wygląda stan tej > linii? Kiedyś była pod drutem, a teraz?

Jak widzę po zdjęciach, słupy stoją, ale bez sieci i odciągów.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mareczek napisał(a):

> Jak widzę po zdjęciach, słupy stoją, ale bez sieci i > odciągów.

A to nie szkoda szynobusa na to? PLK mogłoby te druty w ramach przywracania przejezdności powiesić, żółtków jest pod dostatkiem, a SA niekoniecznie...

-- jednym słowem - Volvo
MC napisał(a):

> A to nie szkoda szynobusa na to? PLK mogłoby te druty w ramach > przywracania przejezdności powiesić, żółtków jest pod > dostatkiem, a SA niekoniecznie...

Na dzień dzisiejszy fakt faktem, brakuje szynobusów, a przynajmniej rezerwę mamy zbyt małą. Po zakupie nowych oraz przy jednoczesnym użytkowaniu obecnych SA110, myślę że nie będzie problemów z wysłaniem takiego SA103, szczególnie że szynobus tańszy od jednostki.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mareczek napisał(a):

> Na dzień dzisiejszy fakt faktem, brakuje szynobusów, a > przynajmniej rezerwę mamy zbyt małą. Po zakupie nowych oraz przy

Zadam pytanie moze nie z tej ziemi ale czy jest coś postanowione o zakupie nowych pojazdów bo mi nic nie wiadomo [niestety]

> jednoczesnym użytkowaniu obecnych SA110, myślę że nie będzie > problemów z wysłaniem takiego SA103, szczególnie że szynobus > tańszy od jednostki.

Jak pisał gdzieś tu MaTe różnica jest niewielka.

-- jednym słowem - Volvo
MC napisał(a):

> Zadam pytanie moze nie z tej ziemi ale czy jest coś postanowione o > zakupie nowych pojazdów bo mi nic nie wiadomo [niestety]

Cytat z pl.misc.kolej i wypowiedź Bodka:

"> A co w koncu z tym przetargiem na 14 wieloczlonow?

Niestety wymogi unijne, każą nam najpierw zlecić wykonanie studium wykonalności zakupu. Opracowanie należy wykonać w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, a tych ciągle nie ma, więc póki co musimy czekać. Jak dobrze pójdzie, umowę na studium zawrzemy pod koniec października, potem pół roku oczekiwania na jego powstanie i przetarg na zakup. Dostawa pierwszego pojazdu nie prędzej, niż w grudniu 2008 niestety :("

> Jak pisał gdzieś tu MaTe różnica jest niewielka.

Ale jednak. Tu kilometr, tam kilometr i pareset złotych będzie do przodu.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.