Forum

Koleją pojedziemy szybciej

Jeszcze w tym roku znikną dwie stare nastawnie kolejowe obok dworca w Goleniowe. Zastąpi je jedna sterowana komputerowo.

wysłane przez marko 4

W sumie to szkoda, że wyburzą te dwie nastawnie w Goleniowie. One były klimatyczne i nawet dodawały uroku tej stacji ;-). Ciekawy jestem jaki system tam zamontują, jeśli Ebilock, to będzie to już trzecia stacja w Zachodniopomorskim z tym systemem.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton
Ciekawi mnie rozbierzność informacji w internecie na temat czasu za jaki będzie uruchomiona ta linia: Tutaj z powyższego artykułu: "Zarząd portu lotniczego w Goleniowie wystąpił z propozycją połączenia lotniska z linią kolejową. Najpierw jednak wniosek taki musi zaakceptować ministerstwo, a potem Unia Europejska. Jeśli ona zgodzi się przekazać pieniądze na ten cel, to połączenie będzie możliwe za około dziesięć lat".

A tutaj z Głosu Szczecińskiego: "Goleniów > Zmiany na lotnisku

Już od 30 października będziemy mogli latać liniami Norwegian Air Chuttle z Goleniowa do Oslo za 88 zł. A w przyszłym roku do portu lotniczego w Goleniowie pasażerowie będą mogli dojeżdżać szynobusem".

Co o tym myslicie? Ciekawe co;) To kiedy w końcu będzie ten szynobus do lotniska za rok czy za 10 lat?
tom1 napisał(a):

> Co o tym myslicie? Ciekawe co;) To kiedy w końcu będzie ten > szynobus do lotniska za rok czy za 10 lat?

Za rok na pewno nie. 10 lat to znowu przesada. I tak najpierw idzie linia 402 do remontu (i bardzo dobrze), a potem odnoga do lotniska. Obstawiam 2009 rok.
RJawdyk napisał(a):

> Obstawiam 2009 rok.

No właśnie. Pewnie ta data będzie najbliższa prawdy. I jak tu wierzyć w to co jest w Głosie Szczecińskim napisane. Ktoś powinien ponosić odpowiedzialność za pisanie tam takich bzdur. Rozumiem, że rozbierzność terminowa tej inwestycji może być w miesiącach, ale nie 10 lat! To chyba rekord.
tom1 napisał(a):

> Co o tym myslicie? Ciekawe co;) To kiedy w końcu będzie ten > szynobus do lotniska za rok czy za 10 lat?

Pieniądze są już tak właściwie zaklepane, więc kolejowe połączenie z lotniskim staje się faktem.
tom1 napisał(a):

> Ciekawi mnie rozbierzność informacji w internecie na temat > czasu za jaki będzie uruchomiona ta linia:

Tak, niestety dziennikarze mają to do siebie, że albo lukrują, albo barwią albo zwyczajnie kłamią. Do tego dochodzi jeszcze wiarygodność źródła informacji. O ile wiem, inicjatywa połączenia kolejowego z lotniskiem w Goleniowie wyszła od byłego już dyrektora Departamentu Transportu w Urzędzie Marszałkowskim, a nie od dyrektora lotniska. Data uruchomienia połączenia faktycznie jeszcze nie jest znana, ale wstępnie można założyć, że w grudniu 2010 zacznie ono funkcjonować. Pan Wiatr z PLK-i ma rację mówiąc, że analiza ekonomiczna zadecyduje o tym , czy i kiedy połączenie powstanie. W tej chwili PLK pracuje nad specyfikacją na opracowanie studium wykonalności tej inwestycji.

> To kiedy w końcu będzie ten > szynobus do lotniska za rok czy za 10 lat?

Wszyscy się uparli na ten "szynobus"! To będą spalinowe zespoły trakcyjne, a nie żadne szynobusy. W każdym razie autobusu przypominać toto nie będzie na 100%.