Forum

Wymiana torów na stacji w Dąbiu?

wysłane przez Piotr

Parę dni temu zauważyłem sporą ilość nowiutkich torów ułożonych wewnątrz torowiska peronu 1. To są tak na oko odcinki, które mają długość całego peronu w ilości chyba 5-6 sztuk. Dodam, że na tym peronie są jeszcze stare drewniane podkłady...czy one również będą wymienione?

wysłane przez MaTe

Piotr napisał(a):

> Parę dni temu zauważyłem sporą ilość nowiutkich torów > ułożonych wewnątrz torowiska peronu 1. To są tak na oko > odcinki, które mają długość całego peronu w ilości > chyba 5-6 sztuk. Dodam, że na tym peronie są jeszcze stare > drewniane podkłady...czy one również będą wymienione?

Będzie wymieniany cały tor 3 na stacji w Dąbiu.

wysłane przez Jacek

MaTe napisał(a):

> Będzie wymieniany cały tor 3 na stacji w Dąbiu.

Z tego, co widziałem, także w okolicach przejazdu na ul. Tczewskiej leżą nowe szyny. Czyli jeśli dobrze wnioskuję ma być to dokończenie modernizacji toru na odcinku Załom - Dąbie (?).

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez MaTe

Jacek napisał(a):

> Z tego, co widziałem, także w okolicach przejazdu na ul. > Tczewskiej leżą nowe szyny. Czyli jeśli dobrze wnioskuję ma > być to dokończenie modernizacji toru na odcinku Załom - Dąbie > (?).

Tak - ale tylko toru numer 2. Tor numer 1 od SDC do Klinisk dalej będzie w stanie średniofatalnym ze koszmarną 30stką na stacji w Kliniskach.

wysłane przez Jacek

MaTe napisał(a):

> Tak - ale tylko toru numer 2. Tor numer 1 od SDC do Klinisk dalej > będzie w stanie średniofatalnym ze koszmarną 30stką na stacji w > Kliniskach.

Czyli to on powoduje, że czas przejazdu pociagów zwiększy się? Mała rozpiska czasu przejazdów na odc. Szczecin Główny - Świnoujście:

TLK Barbakan: 2007 - 1h 41 2008 - 1h 46 -> + 5 minut

Ex Mewa: 2007 - 1h 39 2008 - 1h 45 -> + 6 minut

TLK nocny: 2007 - 1h 47 2008 - 1h 49 -> + 2 minuty Itd.

W przeciwnym kierunku dostrzegam korzyści z modernizacji: IC Błękitna Fala pokona odc. Świnoujście - Szczecin Gł. 8 minut krócej Ex Mewa - 6 minut krócej TLK Barbakan - 5 minut krócej TLK nocny - 4 minuty krócej

I jeszcze jedno. Wiesz może Mateusz, jakie są plany modernizacyjne na przyszły rok?

Pozdrawiam.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaTe

Jacek napisał(a):

> Czyli to on powoduje, że czas przejazdu pociagów zwiększy się? > Mała rozpiska czasu przejazdów na odc. Szczecin Główny - > Świnoujście:

Nie. Jego stan sie nie pogarsza a te wydłużenia czasu jazdy pośpiesznych wynikają z większych rezerw w kierunku do Świnoujścia dołożonych w związku z planowanym remontem. ( osobowe ich nie mają ).

> I jeszcze jedno. Wiesz może Mateusz, jakie są plany modernizacyjne > na przyszły rok?

Napewno wymiana odcinka SDC - Kliniska wraz z torem stacyjnym w Kliniskach oraz pod samym Świnoujściem też mają robić. Dodatkowo w przyszłym roku wymieniany będzie tor 1 na odcinku Stargard - SDA oraz Runowo - Klępnica.

wysłane przez Jacek

MaTe napisał(a):

> Napewno wymiana odcinka SDC - Kliniska wraz z torem stacyjnym w > Kliniskach oraz pod samym Świnoujściem też mają robić. Dodatkowo w > przyszłym roku wymieniany będzie tor 1 na odcinku Stargard - SDA oraz > Runowo - Klępnica.

Dzięki za informacje ;)

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

MaTe napisał(a):

> > > Napewno wymiana odcinka SDC - Kliniska wraz z torem stacyjnym w > > Kliniskach oraz pod samym Świnoujściem też mają robić. Dodatkowo > w przyszłym roku wymieniany będzie tor 1 na odcinku Stargard - SDA

W woli ścisłości w planach modernizacyjnych nie ma w rozpisce na 2009 rok wymiany torowiska 1, 2 szlaku SDB - SDC oraz SDC - Kliniska, chyba że będzie robione to awaryjnie (czyt. doraźnie). Na dzień dzisiejszy remontowany jest priorytetowo szlak SDA - Reptowo wraz ze stacją Reptowo, następnie korekta i regulacja SDB - SDA, a całość linii Ssczecin Gł. - Poznań do 2009.

Rozpiska graficzna opracowana przez PLK dostępna jest tu: http://www.plk-sa.pl/typo3temp/pics/a34903a42d.jpg

Planowane inwestycje w 2009 na terenie Szczecina to: 1. Komputeryzacja SPC, SPB. Podłączenie urządzeń komputerowych (możliwości OSA-2H).

2. Rozpoczęcie opracowań pod przebudowe linii CE-59 (planowo wszystkie poc. towarowe na Wrocław, Kraków, Katowice będą leciały CE-59 "Nadodzranka").

Do 2013 ma zakończyć się przebudowa linii CE-59 Z tego co się dowiedziałem niestety znikną niektóre posterunki na trasie Szczecin Podjuchy - Kostrzyn. Pojawi się SBLka.

Pozdrawiam :)

-- ---
Dyżurny Ruchu - "od urodzenia"
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Jacek

ISDR_Xav napisał(a):

> W woli ścisłości w planach modernizacyjnych nie ma w rozpisce na 2009 rok > wymiany torowiska 1, 2 szlaku SDB - SDC

O ile się dobrze orientuję to ten odcinek jest już wymieniony: http://fotokolej.mkm.szczecin.pl/big/2008/1202755622.jpg

> a całość linii > Ssczecin Gł. - Poznań do 2009.

Mówisz o modernizacji całej linii od Szczecina do Poznania? Do 2009 roku? Bo chyba coś źle interpretuję...

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Jacek

MaTe napisał(a):

> Dodatkowo w przyszłym roku wymieniany będzie tor 1 na odcinku Stargard - > SDA

No to chyba coś się kroi. W Reptowie stoi długi skład robotniczy z nowymi torami na platformach, zaś na odcinku Reptowo-SDA pociągi jeżdżą tylko torem 2.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

Jacek napisał(a):

> No to chyba coś się kroi. W Reptowie stoi długi skład robotniczy z > nowymi torami na platformach, zaś na odcinku Reptowo-SDA pociągi > jeżdżą tylko torem 2.

Reptowo jest robione już od kilku (nastu?) dni. Rozkład jazdy jest całkowicie zmieniony pod kursowanie wahadłowe. Poprzednio robiony był odcinek Stargard - Reptowo. Z tego co wiem, Reptowo - SDA także będzie robione. Oraz Zdroje - Regalica tor 1. Remont idzie powolutku w strone Szczecina. Mam tylko nadzieje, że zakończy się przed uruchomieniem pociągów sezonowych.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Jacek

MaK napisał(a):

> Poprzednio robiony > był odcinek Stargard - Reptowo.

Właśnie jechałem tamtędy wieczorem i nie było zbyt dobrze widoczne, czy ten odcinek jest już zrobiony. Dzięki za uściślenie.

> Z tego co wiem, Reptowo - SDA także > będzie robione.

Najwyższy czas. Mam czasem wrażenie, że pośpieszne w stronę Szczecina jadą przez Zdunowo nie więcej niż 70-80km/h, choć wykaz prędkości na stronie PLK podaje 100.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Jacek

MaK napisał(a):

> Oraz Zdroje - Regalica tor 1. > Remont idzie powolutku w strone Szczecina.

W Dąbiu dostrzegłem dziś platformy z nowymi podkładami. Także albo wymiana toru 1 Zdroje - Regalica, o którym mówisz albo?

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

Jacek napisał(a):

[ciach]

Szczerze to nie odpowiem Tobie na to. Od ponad tygodnia jestem na urlopie. I będe jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie... więc nie za bardzo jestem w temacie.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...

wysłane przez Lukasy

Jacek napisał(a):

[ciach]

Wczoraj w Dąbiu zamknięta była stacyjna jedynka, więc może ją będą robić?

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Jacek

Lukasy napisał(a):

> Wczoraj w Dąbiu zamknięta była stacyjna jedynka, więc może ją > będą robić?

Racja. Zauważyłem dziś "Bosmana" do Szczecina, który wjechał na dwójkę.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Kriz8

Lukasy napisał(a):

> Wczoraj w Dąbiu zamknięta była stacyjna jedynka, więc może ją > będą robić?

No i ją robią, od przejazdu na Pomorskiej na odcinku około 100 metrów nowe podkłady są już ułożone. Remont będzie pewnie wyglądał tak samo jak na szlaku Reptowo - SDA, czyli wymiana podkładów, oczyszczenie i uzupełnienie podsypki, a szyny zostaną te co były. Poza tym zamknięty też jest tor nr 1 na szlaku SDB - Szczecin Zdroje.

-- UTK - powinni tego zabronić...

Pokemony atakują...

wysłane przez Jacek

Jadąc ostatnio Barbakanem ze Świnoujścia zaobserwowałem, że na kilku odcinkach linii Szczecin-Świnoujście trwają kolejne remonty. Konkretnie: Lubiewo - Świnoujście Przytór (choć nie pamiętam czy do samej stacji Przytór ciągną się prace torowe); Okolice dawnego po. Szczecin Dąbie Osiedle - przyuważyłem maszyny torowe na torze w kierunku Goleniowa. Coś się kroi?

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)