Forum

Koleją nad Zalew Szczeciński

Po sześciu latach przerwy pociągi pasażerskie mają wrócić na jedną z najpiękniejszych tras w Polsce. Z Dworca Głównego w Szczecinie będzie można dojechać do Trzebieży.

wysłane przez Michal 2

Wreszcie! "Jedna z najpiekniejszych tras w polsce". Nareszcie pomyślano o kolejnej, tak oczywistej po bunkrach atrakcji Szczecina. Teraz komfortowy tabor, dobra reklama (nie tylko w regionie!!!) i będzie dobrze. Pierwszego pasarzera już mają! Im więcej tego typu atrakcji tym więcej cały region skorzysta!

-- Kocham Szczecin!

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bodek

Michal napisał(a):

> Wreszcie! "Jedna z najpiekniejszych tras w polsce". > Nareszcie pomyślano o kolejnej, tak oczywistej po bunkrach > atrakcji Szczecina.

Pociąg do Trzebieży to nie żadna atrakcja turystyczna, bo pociąg sam w sobie nią na pewno nie jest, lecz poprawa możliwości dojazdu do turystycznej miejscowości latem. Byle tylko lato było cieplejsze, niż ostatnio.

A czy ta linia jest najpiękniejsza w Polsce? Śmiem w to wątpić, ale to zawsze kwestia gustu. Ja osobiście mam kilka innych typów do tego miana.

BJ

wysłane przez Jacek

Bodek napisał(a):

> A czy ta linia jest najpiękniejsza w Polsce? Śmiem w to > wątpić, ale to zawsze kwestia gustu. Ja osobiście mam kilka > innych typów do tego miana.

Z zachodniopomorskich szklaków chyba największy sentyment mam do linii Ulikowo - (Kalisz Pom.) - Piła. A z ogólnopolskich Dolny Śląsk: Jelenia Góra - Szklarska Poręba Kłodzko - Wałbrzych Kłodzko - Kudowa Zdrój Piękności... ;-)

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez MaK

Jacek napisał(a):

> Z zachodniopomorskich szklaków chyba największy sentyment mam > do linii Ulikowo - (Kalisz Pom.) - Piła. A z ogólnopolskich > Dolny Śląsk: > Jelenia Góra - Szklarska Poręba > Kłodzko - Wałbrzych > Kłodzko - Kudowa Zdrój > Piękności... ;-)

We wrześniu byłem w Nowej Rudzie. Zwiedzałem tamte wiadukty. Poprostu szok jak dla mnie. Jazda tam musi być naprawde super...

-- linia 52 Gocław - Police Osiedle
linia 53 Głębokie - Pilchowo
linia 65 Wiszesława Golęcino - Glinki Kościelna

wysłane przez Jacek

MaK_86 napisał(a):

> We wrześniu byłem w Nowej Rudzie. Zwiedzałem tamte wiadukty. > Poprostu szok jak dla mnie. Jazda tam musi być naprawde super...

To prawda. Widok z okna pociągu jest powalający bo wszystko "nakłada się na siebie" - piękny krajobraz, wysokie wiadukty nad wioskami, w ostatnie wakacje trafił mi się nawet zachód słońca w trakcie przejazdu tą linią... :) Szkoda, że prawdopodobnie nic tam już nie pojedzie w tym roku.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez marko 4

Jacek napisał(a):

> Z zachodniopomorskich szklaków chyba największy sentyment mam > do linii Ulikowo - (Kalisz Pom.) - Piła. A z ogólnopolskich > Dolny Śląsk: > Jelenia Góra - Szklarska Poręba > Kłodzko - Wałbrzych > Kłodzko - Kudowa Zdrój > Piękności... ;-)

A jechałeś linią Runowo - Chojnice, ostbahnem i liniami przez Bory Tucholskie? Tam też są dobre klimaty.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Jacek

marko napisał(a):

> A jechałeś linią Runowo - Chojnice

Jechałem na odcinku Runowo - Szczecinek. Potwierdzam, bardzo klimatyczny szlak :)

> Bory Tucholskie? Tam też są dobre klimaty.

Jeśli chodzi o te rejony to miałem okazję podróżować linią Gdynia - Kościerzyna (w sumie to Kaszuby, nie Bory, ale bliska okolica), Kościerzyna - Chojnice i Chojnice - Tczew. Ta przedostatnia godna polecenia :)

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Jacek napisał(a):

> Jeśli chodzi o te rejony to miałem okazję podróżować linią > Gdynia - Kościerzyna (w sumie to Kaszuby, nie Bory, ale bliska > okolica), Kościerzyna - Chojnice i Chojnice - Tczew. Ta > przedostatnia godna polecenia :)

Tak, Kościerzyna - Chojnice jest bardzo klimatowa, szkoda, że już po niej tylko szynobusy jeżdżą. Fajnie się jeździło na SU45+Bhp. Choć, znam takich co uważają, że dopiero SA101 dodał tej linii klimatu :P.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Jacek

marko napisał(a):

> Tak, Kościerzyna - Chojnice jest bardzo klimatowa, szkoda, że już po > niej tylko szynobusy jeżdżą.

To prawda. Jechałem SA109 do Chojnic (zresztą z kołami napędowymi tej strony ;-P) :/ Szczęśliwcy jeszcze do dziś mogą natrafić skład, ale to chyba baaardzo sporadycznie. http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/38/27.jpg (foto z połowy marca w Lipuszu).

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Tak jest, linia do Piły jest piękna ale najpiękniejszy jest jednak odcinek Kalisz - Wałcz. Ciekwae kiedy znowu tamtędy pojedziemy?

wysłane przez marko 4

kallies napisał(a):

> Tak jest, linia do Piły jest piękna ale najpiękniejszy > jest jednak odcinek Kalisz - Wałcz. Ciekwae kiedy znowu > tamtędy pojedziemy?

Kwestia gustu. Dla mnie najpiękniejsza jest linia Runowo - Chojnice i dalej po Ostbahnie na Tczew. To tyle w tym temacie. Mam nadzieje że pociągi do Trzebieży będą zarabiać na siebie i w następnym rozkładzie tez sie pojawią.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Mareczek 5

marko napisał(a):

> Mam nadzieje że pociągi do Trzebieży będą zarabiać na > siebie i w następnym rozkładzie tez sie pojawią.

Ja bym ujął to inaczej -> "aby przynosiły jak najmniejsze straty" :)

-- Kierowca "puszki" na Dworcowej:
- Może Pan odjechac!? Przecież Pan blokuje tym tramwajem wyjazd z parkingu!
- Tak mogę za 11 minut. (C) Iwo

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez marko 4

Mareczek napisał(a):

> Ja bym ujął to inaczej -> "aby przynosiły jak najmniejsze > straty" :)

Z pasażerskimi czy nie, trzebieska od nowego rozkładu i tak będzie przechodzić swój kolejny renesans - tyle w temacie

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez tom1

Czy wie ktoś jak wygląda sytuacja z reaktywacją? Czy już została podjęta finalna decyzja o przywróceniu przewozów i czy są prowadzone aktualnie jakieś prace na stacjach gdzie mają zatrzymywać się pociągi?

wysłane przez marko 4

tom1 napisał(a):

> Czy wie ktoś jak wygląda sytuacja z reaktywacją? > Czy już została podjęta finalna decyzja o przywróceniu > przewozów i czy są prowadzone aktualnie jakieś prace na > stacjach gdzie mają zatrzymywać się pociągi?

Aktualnie nie jest prowadzone nic. Stacje są dalej w stanie takim jakim są. Podobno została wynajęta firma, która na dniach ma zacząć remont toru ze Skolwina do Polic oraz zająć się przebudową peronów na Glinkach i wybudowaniem przejść na peron w Niebuszewie. Wykaszaniem trawy na stacjach pewnie zajmie się PLK.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez tom1

marko napisał(a):

> Aktualnie nie jest prowadzone nic. Stacje są dalej w stanie > takim jakim są.

Ciekawe czy w takim tempie zdążą przygotować wszystko na czas. Oby...

wysłane przez marko 4

tom1 napisał(a):

> Ciekawe czy w takim tempie zdążą przygotować wszystko na > czas. Oby...

Taaa, jak jakieś 70% ludzi myśli, że PLK powie 'nie' i pociągi nie pojadą. Obudzą się w połowie maja, jak ich Urząd Marszałkowski zacznie karami straszyć. Wtedy wszystkich rzucą do robienia peronów itd.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez tom1

marko napisał(a):

> Taaa, jak jakieś 70% ludzi myśli, że PLK powie 'nie' i > pociągi nie pojadą.

A kiedy w końcu ta decyzja ma zapaść? Już tyle się o tym mówiło i ciągle stoi to pod znakiem zapytania. Czy jest jakiś finalny termin decyzji PLK?

wysłane przez marko 4

tom1 napisał(a):

> A kiedy w końcu ta decyzja ma zapaść? Już tyle się o tym > mówiło i ciągle stoi to pod znakiem zapytania. Czy jest jakiś > finalny termin decyzji PLK?

Słuchaj, w sprawie uruchamiania pociągów PLK nie ma wogóle nic do powiedzenia, bo to nie są jej pociągi. PLK tylko udostępnia tory - ale co tam, większość myśli że jest inaczej. A dziś się dowiedziałem, że od 5 maja rusza remont toru od Skolwina do Polic - czyli coś jednak zaczyna docierać do góry.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton