Forum

Dobre wieści dla podróżujących koleją

Aż o jedną trzecią obniżone zostaną od nowego roku ceny biletów kolejowych na większość połączeń w naszym regionie.

wysłane przez tom1

Od razu poprawia się humor jak się słyszy takie wiadomośći. Cieszę się, że mieszkam w takim regionie Polski gdzie chyba najbardziej stawiają na kolej. Przynajmniej dzięki temu jesteśmy bliżej Europy, gdzie kolej to podstawowy i priorytetowy środek transportu. Fajnie, że PKP PR tak starają się konkurować z busuiarstwem na liniach lokalnych, jeszcze tylko żeby moją ulubioną linię do Trzebieży uruchomili znowu na stałe to byłoby suuuper :)
tom1 napisał(a):

> Fajnie, że PKP PR tak starają się konkurować z > busuiarstwem na liniach lokalnych,

Bo w końcu ma czym (szynobusy) i po czym (modernizacja linii do Świnoujścia). Na pewno taka akcja nie miałaby sensu, gdyby do Kołobrzegu jeździł "tani" kociołek z bonanzami, a do Świnoujścia sraczyk telepiący się 30 km/h.

> jeszcze tylko żeby moją > ulubioną linię do Trzebieży uruchomili znowu na stałe to > byłoby suuuper :)

I za płacisz za to z własnej kieszeni :P

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> I za płacisz za to z własnej kieszeni :P

Wiem, wiem... to "temat rzeka" i głównie wszystko o kasę się rozbija, ale nie można sobie pomarzyć ;) W końcu Nowy Rok idzie i wszyscy składają sobie życzenia. A tak poważnie to myślę, że dożyję jeszcze takich czasów kiedy po tej linii będzie jeździła regularnie i szybko czysta kolejka miejska skutecznie wkomponowana w komunikację miejską (taki polski S-bahn). Ale żeby to się urealniło to jeszcze dużo wody musi w Odrze upłynąć.
tom1 napisał(a):

[ciach]

Spójrz realnie na sytuacje dzisiejszą. Wszyscy chieli pasazerskich naq trzebieskiej. Wkońcu PR puszcza na lato pociąg sezonowy. Rozplanowany jest itp... itd...

Co teraz robi PLK? Czy oczyszcza perony? Tworzy jakiekolwiek przejście dla podróżnych na Niebuszewie? Czy robi coś w kierunku fatalnego stanu torów? Jedna para tych osobowych ma się krzyżować na szlaku Skolwin - Police. Gdzie? Jak tam jest ruch jednotorowy dwukierunkowy. Chyba piętrowo. Obawiam się, że jeżeli PLK nie zrobic nic ze stanem infrastruktury te pociągi nie pojada do Trzebieży. Jak narazie jest tragedia.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...
MaK_86 napisał(a):

> Co teraz robi PLK? Czy oczyszcza perony?

Po co? Spalisz krzaki a w maju znowu Ci wszystko porośnie.

> Tworzy jakiekolwiek > przejście dla podróżnych na Niebuszewie?

Do czerwca dużo czasu, a zrobienie przejścia nie jest zbyt skomplikowane.

> Jedna para tych osobowych ma się krzyżować na szlaku Skolwin - > Police. Gdzie? Jak tam jest ruch jednotorowy dwukierunkowy. Chyba > piętrowo.

Podobno robią ten odcinek.

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Podobno robią ten odcinek.

Podobno mam dostać 500 zł podwyżki :>
MaK_86 napisał(a):

> Podobno mam dostać 500 zł podwyżki :>

Zaczęli wymieniać podkłady na 1 od Polic... Zobaczysz podwyżkę jak świnia niebo. Niestety ale dalej będziemy skazani na robienie nocka, po nocce i dniówka po dniówce za 1100 :D

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton