Forum

PKP dymem truje pasażerów

- W pociągu było czuć dym. Traciłam przytomność - z przerażeniem opowiada pani Agnieszka Dobrowolska o nocnej podróży ze Świnoujścia do Warszawy składem InterCity. Od czwartku leży w szpitalu.

wysłane przez Piotr

"Przyznała też, że w składach Intercity są wagony ogrzewane węglem" Węglem? Może ktoś wytłumaczyć jak w dzisiejszych czasach wagony można ogrzewać węglem? :).

wysłane przez Mareczek 5

Piotr napisał(a):

> Węglem? Może ktoś wytłumaczyć jak w dzisiejszych czasach > wagony można ogrzewać węglem? :).

Normalnie. W wagonach sypialnych masz zwykły piec, Szczególnie teraz widząc jakiś pociąg hotelowy można zobaczyć kłęby dymu jak za czasu parowozów ;)

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez totu25

Nie rozumiem dlaczego jest taki nagłówek przecież to nie było specjalnie zrobione. Przecież każda rzecz może się zepsuć a moim zdaniem był nieszczelny komin z którego wydobywał sie dym

wysłane przez Artek 2

totu25 napisał(a):

[ciach]

Z pewnością nie komin był nieszczelny, tylko brak był filtrów w wentylacji kuszetki, którą to owa pani podróżowała. Tak się dzieje, gdy wagon z niesprawną wentylacją znajduje się za wagonem sypialnym i konduktor tegoż wagonu dorzuci do pieca.

-- Tylko SPAD

wysłane przez techno

Artek napisał(a):

> Z pewnością nie komin był nieszczelny, tylko > brak był filtrów w wentylacji kuszetki, którą to owa pani > podróżowała. Tak się dzieje, gdy wagon z niesprawną > wentylacją znajduje się za wagonem sypialnym i konduktor tegoż > wagonu dorzuci do pieca.

To ja tylko dodam, że jechałem TLK-ą do Warszawy z podobnymi akcjami z dymem w listopadzie...

Powiem wprost - miałem wrażenie, że mój wagon, albo poprzedzający się pali.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez marko 4

techno napisał(a):

> To ja tylko dodam, że jechałem TLK-ą do Warszawy z podobnymi > akcjami z dymem w listopadzie... > > Powiem wprost - miałem wrażenie, że mój wagon, albo > poprzedzający się pali.

No cóż, tak się dba o wagony w Warszawie. Nie czyszczą kominów i tyle. Z kolei w klimatyzowanych wagonach nie czyszczą filtrów. Jak im kiedyś cały pociąg zachoruje to się z odszkodowań nie wypłacą.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Mareczek 5

marko napisał(a):

> No cóż, tak się dba o wagony w Warszawie. Nie czyszczą kominów i > tyle. Z kolei w klimatyzowanych wagonach nie czyszczą filtrów. Jak im > kiedyś cały pociąg zachoruje to się z odszkodowań nie wypłacą.

Prędzej to nie się nie wyrobią z trumienkami dla tych zaczadzonych (odpukać) :/

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids