Forum

Ekipa drogowa i służby elektroenergetyczne czekają na...

zdjęcie
Ekipa drogowa i służby elektroenergetyczne czekają na przyjazd składu EDK1000 na wymianę pomostu hamulcowego
Tu warto wspomnieć o bardzo rzadkim typie rozjazdu krzyżowego typu Baesseler, czyli ze wspólną szyną wewnątrz czworoboku oraz z bardzo skomplikowanymi krzyżownicami. Takich rozjazdów w całym kraju zostało przypuszczalnie tylko kilka sztuk, więc ten na zdjęciu (nie jestem pewien czy w okolicy nie ma innych, ten po lewej na zdjęciu wydaje się być "typowym" angielskim rkpd) jest rarytasem na skalę całego Pomorza i warto byłoby się postarać o jego zachowanie, jako relikt minionych epok. Wiem, że z uwagi na mizerię panującą w PLK będzie to trudne, ale jeśli ktoś ma dojścia do szefostwa ISE lub IZ, warto by spróbował je wykorzystać dla zachowania, tych niewątpliwych zabytków!

Przejrzałem się jeszcze raz zdjęciu i teraz myślę, że ten rozjazd po lewej to także rkpd typu Baesseler. Więc mamy już takie 2 sztuki. To niemal cud, że na tak ruchliwej stacji takie zabytki jeszcze się uchowały!

Kolego ISDR jeśli masz możliwość zrób kilka zdjęć tych rozjazdów z bliska, bo warto je przedstawić szerszej publice!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Ekipa drogowa i służby elektroenergetyczne czekają na... · 16 lat temu · Bodek