Forum

Przyszły dojazd do lotniska w Goleniowie

wysłane przez margor

W którym miejscu odchodzi bocznica (wojskowa) w kierunku lotniska? Za Goleniowem? Czy jest jeszcze używana? Czy ona będzie w części wykorzystana dla szynobusów, czy też nowa nitka będzie poprowadzona?

wysłane przez mkokolus

margor napisał(a):

> W którym miejscu odchodzi bocznica (wojskowa)

W Mostach.

> Czy jest jeszcze używana?

Bardzo sporadycznie jest używana, z tego co wiem to kiedyś z paliwem do tej bazy jeździli.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Oddzielaj własną wypowiedź od cytatu!
margor napisał(a):

> W którym miejscu odchodzi bocznica (wojskowa) w kierunku > lotniska? Za Goleniowem? Czy jest jeszcze używana? Czy ona > będzie w części wykorzystana dla szynobusów, czy też > nowa nitka będzie poprowadzona?

Odnoga na lotnisko będzie odgałęziać się przed po Mosty patrząc od strony Goleniowa. Zostanie tam zabudowany trójkąt ( możliwy wjazd bezpośredni od Szczecina i od Kołobrzegu ). Z ciekawostek od strony Szczecina rozjazd będzie 100km/h na bok ( jedyny taki w województwie ! ). Od strony Kołobrzegu będzie 40na bok bo tam niestety ostry łuk będzie. Na lotnisku będzie zlokalizowany peron z jedną krawędzią oraz dodatkowa bocznica dla pociągów towarowych.

wysłane przez techno

MaTe napisał(a):

> Odnoga na lotnisko będzie odgałęziać się przed po Mosty > patrząc od strony Goleniowa. Zostanie tam zabudowany trójkąt > ( możliwy wjazd bezpośredni od Szczecina i od Kołobrzegu ). > Z ciekawostek od strony Szczecina rozjazd będzie 100km/h na > bok ( jedyny taki w województwie ! ). Od strony Kołobrzegu > będzie 40na bok bo tam niestety ostry łuk będzie. Na > lotnisku będzie zlokalizowany peron z jedną krawędzią oraz > dodatkowa bocznica dla pociągów towarowych.

Czyżby szynobus lub spalinowy zespół trakcyjny, lub spalinowy push-pull ;) będzie mógł spokojnie na trasie Szczecin - Kołobrzeg lub Kołobrzeg - Szczecin zrobić wjazd kieszeniowy bez zbytniej straty czasu przejazdu? :)

No to będziemy mieli rozjazd z R=1200 m. Jak na nasze warunki to rzeczywiście ciekawostka. -- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
techno napisał(a):

> Czyżby szynobus lub spalinowy zespół trakcyjny, lub spalinowy > push-pull ;) będzie mógł spokojnie na trasie Szczecin - > Kołobrzeg lub Kołobrzeg - Szczecin zrobić wjazd kieszeniowy > bez zbytniej straty czasu przejazdu? :)

Taka jest idea. Jest cicha nadzieja, że Koszalin zrezygnuje z ładowania kasy w swoje lotnisko w Zegrzu i wtedy będziemy mieli jedno regionalne z całkiem nieźle skomunikowanym z nim zarówno Szczecinem jak i Koszalinem ( pociągi Koszalin - Szczecin przez Kołobrzeg z wjazdem na lotnisko )

> No to będziemy mieli rozjazd z R=1200 m. Jak na nasze warunki to > rzeczywiście ciekawostka.

Ano dokładnie. Zresztą cały posterunek jaki tam powstanie jest bardzo ciekawy.