Forum

"Helmut" gotowy do odjazdu w siną dal

zdjęcie
"Helmut" gotowy do odjazdu w siną dal
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez MaK

Czy ktoś może mi odpowiedzieć co w tym pociągu jest takiego, że został nazwany "Helmutem"?
MaK napisał(a):

> Czy ktoś może mi odpowiedzieć co w tym pociągu jest > takiego, że został nazwany "Helmutem"?

Helmut to inne określenie dla ET22 ale bardziej popularne to "Byk". Mnie bardziej ciekawi ta "sina dal". W końcu SPB aż tak daleko nie jest. :P

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez MaK

marko napisał(a):

> Helmut to inne określenie dla ET22 ale bardziej popularne to > "Byk". Mnie bardziej ciekawi ta "sina dal". W końcu SPB > aż tak daleko nie jest. :P

A skąd wiesz, że to było SPB?

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.
MaK napisał(a):

> A skąd wiesz, że to było SPB?

No cóż, na poczatku składu masz grupę z Niebuszewa - trzy platformy (po płytach stalowych) i beczka po gazie (chyba?). Za nimi próżne węglarki po węglu z elektrociepłowni. Także bankowo to jakiś grupowy do SPB. No i na koncu jakaś grupa z Niemiec, co na rozrząd jedzie.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

marko napisał(a):

> No cóż, na poczatku składu masz grupę z Niebuszewa - trzy > platformy (po płytach stalowych) i beczka po gazie (chyba?).

Hmmm. Bardziej bym stwierdził że ta beczka jest pełna. A przed i za nią są ochronki. To może być 33370 bodajże na oblot w Dąbiu i po odrzance gdzieś w kierunku Dolnej Odry.

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
MaK napisał(a):

> Hmmm. Bardziej bym stwierdził że ta beczka jest pełna. A przed i > za nią są ochronki. To może być 33370 bodajże na oblot w Dąbiu > i po odrzance gdzieś w kierunku Dolnej Odry.

Do próżnych beczek daje się tez ochronki. Na Dolną Odre nie śmigają zbiorowe. A to bankowo jest zbiorówka patrząc po układzie składu.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez MaK

Słuchaj. Ale z Gieemu też śmihają chyba cargowskie na trzebieską? Czy tylko prywaciarze taką trasą jeżdzą a cargo tylko z Portu?
MaK napisał(a):

> Słuchaj. Ale z Gieemu też śmihają chyba cargowskie na trzebieską? > Czy tylko prywaciarze taką trasą jeżdzą a cargo tylko z Portu?

No jest 33262/3 z Zielitz na Chemię ale to jest zwarty skład, a nie grupowy.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MarcinB

marko napisał(a):

> Helmut to inne określenie dla ET22 ale bardziej popularne to > "Byk".

No zgoda, bardziej popularne jest "Byk", ale skąd ten "Helmut"? Zwłaszcza, że tym mianem określa się również SA-112. Może to prowadzić do pewnych przekłamań i nieścisłości.

-- Kaczki są nam potrzebne, jak głuchemu walkman... (c) O.S.T.R.

wysłane przez Lukasy

Mr_Reaper napisał(a):

> No zgoda, bardziej popularne jest "Byk", ale skąd ten > "Helmut"? Zwłaszcza, że tym mianem określa się również > SA-112. Może to prowadzić do pewnych przekłamań i > nieścisłości.

Nie wiadomo, skąd się wziął "helmut", ale na pewno określanie ET22 "helmutem" ma większą tradycję, niż w przypadku SA110. Tak się po prostu przyjęło. SM42 też ma mnóstwo określeń.

PS. Żółte MAN-y NG312 z SPPK też nazywają "helmutami" ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MaK

Lukasy napisał(a):

> SM42 też ma mnóstwo określeń.

Kaczka, dwójka, smrodek, stonka, łatka, manewrówka... coś jeszcze?
MaK napisał(a):

> Kaczka, dwójka, smrodek, stonka, łatka, manewrówka... coś > jeszcze?

Wibrator, Smród, Balbina, Zebra, Eleska (Od oznaczenia lokomotyw przemysłowych), Fab-lok.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Lukasy

marko napisał(a):

[ciach]

+ zielona ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MarcinB

Lukasy napisał(a):

> Nie wiadomo, skąd się wziął "helmut", ale na pewno > określanie ET22 "helmutem" ma większą tradycję, niż w > przypadku SA110. Tak się po prostu przyjęło. SM42 też ma > mnóstwo określeń. > > PS. Żółte MAN-y NG312 z SPPK też nazywają "helmutami" ;)

Jak się doda do tego jeszcze GT6 to wyjdzie na to, 50% taboru w Polsce to "Helmuty" ;)

-- Kaczki są nam potrzebne, jak głuchemu walkman... (c) O.S.T.R.