Forum

Brud i smród na dworcu

Dworzec Główny w Szczecinie. Wizytówka miasta dla każdego przyjezdnego. Mimo remontu, nadal jest tu brudno a fetor jest wszechobecny.

wysłane przez tom1

Ale artykuły w tym Głosie się ukazują. Tam już chyba nie mają o czym pisać. "Brud i smród na dworcu" a wszystko to sprowadza się do sprawy jednego bezdomnego i brudnych szyb... Myślałem, że jakieś konkrety napiszą a tu takie coś. Przecież wiadomo, że bezdomni zawsze się kręcą przy dworcu, przy tym od nich śmierdzi itd. Nikt jeszcze na to nic nie poradził i wątpie aby to się zmieniło. Niestety takie są realia polskich dworców...

wysłane przez pioko17 38

tom1 napisał(a):

[ciach]

Ale chyba nie uważasz, że tak powinno być? :\ Ja, jak wącham tego smrodu , to mi się wymiotować chce. Może powyższy artykuł, jakoś skłoni PKP do zrobienia czegoś z tym. Przykład masz w Dąbiu, gdzie kilka lat temu wygonili żuli i był spokój, choć teraz znowu się zleciały. :(

Jeśli tak jest też w innych miastach, to czemu u nas nie mogło by być lepiej?

wysłane przez tom1

pioko17 napisał(a):

> Ale chyba nie uważasz, że tak powinno być? :\

Oczywiście, że nie. Chodziło mi bardziej o "jakość" tego artykułu. Chociaż powiem ci, że wczoraj jedna z moich znajomych była na dworcu i powiedziała, że tak tam śmierdzi, że przejść nie można. Więc zaczynam się zastanawiać co tam się dzieje. Nie sprzątają wogóle czy co? Problem bezdomnych jest oczywisty ale przecież dbać o czystość i tak trzeba. Dziwię się PKP, że przez tyle lat nie może sobie z tym poradzić. Myślę, że z pociągów korzystałoby jeszcze więcej osób jeśli kolej nie kojarzyłaby się ludziom ze smrodem i brudem.