Forum

Dni Techniki Kolejowej 2008

"Dni Techniki Kolejowej" to druga edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2008 roku. Wydarzenie obejmuje przede wszystkim wystawy, prezentacje, pokazy na żywo oraz daje możliwość zwiedzenia miejsc na co dzień niedostępnych. W tym roku odbędzie się w dwudziestu dziewięciu miastach Polski.

wysłane przez DamTram

Z tego co widać to plan obejmuje te same punkty co rok temu... :/

wysłane przez Iwo

DamTram napisał(a):

> Z tego co widać to plan obejmuje te same punkty co rok > temu... :/

No i co w związku z tym? Co byś chciał innego? Nie zapomninaj, że nie każdy był na imprezie rok temu...

-- Bozia dała rączki? Dała
MZK dało guziki...

wysłane przez marko 4

DamTram napisał(a):

> Z tego co widać to plan obejmuje te same punkty co rok > temu... :/

No jednak nie do końca jest to samo. Bo w tym roku będzie można zobaczyć nie tylko nastawnie na Głównym ale też, te na których są przekaźniki i wajchy. Nie powiem, jest to dość ciekawa sprawa. Tak samo, jak zwiedzanie maszyn na szopie SPC.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Lukasy

marko napisał(a):

> No jednak nie do końca jest to samo. Bo w tym roku będzie > można zobaczyć nie tylko nastawnie na Głównym ale też, te > na których są przekaźniki i wajchy.

Ciekawe, gdzie zabiorą ludzi, by im to pokazać.

-- Kiedyś kupię nóż
i powyrzynam wszystkich wkoło.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MaK

Lukasy napisał(a):

> Ciekawe, gdzie zabiorą ludzi, by im to pokazać.

Przypuszczam, że Niebuszewo. Najładniejsza nastawnia z wajchami, ewentualnie Podjuchy.

wysłane przez marko 4

MaK napisał(a):

> Przypuszczam, że Niebuszewo. Najładniejsza nastawnia z wajchami, > ewentualnie Podjuchy.

Coś mi się zdaje, że to Gumieńce albo Podjuchy będą.

wysłane przez Sakorius

Lukasy napisał(a):

> Ciekawe, gdzie zabiorą ludzi, by im to pokazać.

Z tego co jest mi wiadomo, ma być możliwość zwiedzania nastawni Sg, Dziewoklicz i Gumieńce.

wysłane przez Mareczek 5

Sakorius napisał(a):

> Lukasy napisał(a):

> > Ciekawe, gdzie zabiorą ludzi, by im to pokazać. > > Z tego co jest mi wiadomo, ma być możliwość zwiedzania nastawni > Sg, Dziewoklicz i Gumieńce.

Zapisy na Dziewoklicz i Gumieńce analogicznie do Sg, czyli w wagonie PKP Informatyka? W sumie na Dziewokliczu jest tyle do pokazania, co na SKP w Dąbiu...

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Lukasy

Mareczek napisał(a):

> W sumie na Dziewokliczu jest tyle do pokazania, co na SKP > w Dąbiu...

Dla miłośnika tak, lecz dla zwykłego zjadacza chleba zawsze będzie to jakąś atrakcją. Dodatkowym walorem jest położenie przy "szybkiej" linii, ludzie zobaczą od kuchni szybko przejeżdżający pociąg, poczują się jak pracownik kolei, którego zazwyczaj widzą przez sekundę, gdy jadą pociągiem...

-- Kiedyś kupię nóż
i powyrzynam wszystkich wkoło.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Jacek

Mam małe pytanko. Zapewne do mostu zwodzonego w Podjuchach będzie śmigać SA103. Czy w związku z tym można się spodziewać SA110 na linii do Kalisza Pomorskiego w okresie DTK? ;>

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez MaK

Jacek napisał(a):

> Mam małe pytanko. Zapewne do mostu zwodzonego w Podjuchach > będzie śmigać SA103. Czy w związku z tym można się > spodziewać SA110 na linii do Kalisza Pomorskiego w okresie > DTK? ;>

Zdaje mi się, że od dwóch tygodni 110-tki jeżdzą do kalisza... Chyba, że mi się nr pociągów poten-tegowały... :/

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.- A to zmienia postać rzeczy.

wysłane przez Kriz8

MaK napisał(a):

> Zdaje mi się, że od dwóch tygodni 110-tki jeżdzą do > kalisza... > Chyba, że mi się nr pociągów poten-tegowały... :/

Teraz się to unormowało, ale na przełomie maja i czerwca niemal przez tydzień numery pociągów Ci się nie myliły ;-).

-- bo liczy się jakość...
a nie ilość proszę Pana...

Pokemony atakują...

wysłane przez MaK

Kriz8 napisał(a):

> Teraz się to unormowało, ale na przełomie maja i czerwca > niemal przez tydzień numery pociągów Ci się nie myliły ;-)

No cóż... trzeba się jakoś wyróżniać. Za spokojnie też nie może być :>

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.

wysłane przez Jacek

MaK napisał(a):

> Zdaje mi się, że od dwóch tygodni 110-tki jeżdzą do > kalisza... > Chyba, że mi się nr pociągów poten-tegowały... :/

Właśnie SA103 pomknęło do Szczecina jako wczesnowieczorny z Kalisza.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jacek napisał(a):

> Mam małe pytanko. Zapewne do mostu zwodzonego w Podjuchach > będzie śmigać SA103.

Jest ułożony Indywidualny Rozkład Jazdy Pociągów wg specjalnej numeracji. Pociągi wg rozkładu kursują z EZT EN57 - 1 jednostka. (nie wyczytałem autobusu szynowego) Posiadam IRJP dla swojego posterunku SPB i tak można wyliczyć orientacyjne odjazdy.

Są rozpisane 3 IRJP dla tras: Szczecin Główny - SPC - Szczecin Podjuchy (trasa "most") Szczecin Główny - Wstowo - Dziewoklicz - SPB - SPC - Szczecin Główny (trasa "węzeł") Szczecin Główny - SPC - SPB - Dziewoklicz - Wstowo - Szczecin Wzg. Hetm - Szczecin Turzyn - Szczecin Główny (trasa "Parowóz" - brak informacji o dostępności dla uczestników DTK)

-- ---
Dyżurny Ruchu - "od urodzenia"

wysłane przez hubertdz 38

ISDR_Xav napisał(a):

> Szczecin Główny - SPC - SPB - Dziewoklicz - Wstowo - Szczecin > Wzg. Hetm - Szczecin Turzyn - Szczecin Główny (trasa > "Parowóz"

A znasz może godziny przejazdu parowozu przez te stacje?

-- Błogosławiony ten, kto nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

HDD napisał(a):

> A znasz może godziny przejazdu parowozu przez te stacje?

Odjazd z SPC 14.13 SPB 14.18 SZCZ. WZG HETM 14.30 SZCZECIN TURZYN 14.35

Podane czasy mają charakter orientacyjny, obowiązuje 14.06.2008

-- ---
Dyżurny Ruchu - "od urodzenia"

wysłane przez Kriz8

ISDR_Xav napisał(a):

> Pociągi wg rozkładu kursują z EZT EN57 - 1 jednostka. > (nie wyczytałem autobusu szynowego).

Faktycznie na most w Podjuchach jeździ EN57, numerek 2057 bodajże.

-- bo liczy się jakość...
a nie ilość proszę Pana...

Pokemony atakują...

wysłane przez 3033

A wie ktoś, co będzie stało przy peronie 1? Bo mnie aż ciekawość zżera :).

wysłane przez BatiX  14

Skoro dni są od piątku do niedzieli, to jak rozumieć rozkład godzinowy? On obowiązuje każdego dnia? Czy może to jest rozkład na 3 dni jedno po drugim? Mógłby ktoś sprecyzować co się dzieje którego dnia?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mike_1994

BatiX napisał(a):

> Skoro dni są od piątku do niedzieli, to jak rozumieć rozkład > godzinowy? On obowiązuje każdego dnia? Czy może to jest > rozkład na 3 dni jedno po drugim? Mógłby ktoś sprecyzować co > się dzieje którego dnia?

No właśnie to jest tylko rozkład na piątek. :/

Jeżeli w jakimś stopniu to pomoże to: http://img80.imageshack.us/my.php?image=p1060663go5.jpg http://img514.imageshack.us/my.php?image=p1060664ek9.jpg http://img369.imageshack.us/my.php?image=kopiap1060666ot4.jpg

-- "Awaryjne otwieranie szyby. Uderzyć głową w sam środek"

wysłane przez wojtazz 42

BatiX napisał(a):

> Skoro dni są od piątku do niedzieli, to jak rozumieć rozkład > godzinowy? On obowiązuje każdego dnia? Czy może to jest > rozkład na 3 dni jedno po drugim? Mógłby ktoś sprecyzować co > się dzieje którego dnia?

Według tego co wisi w wagonie Informatyki zaplanowane są następujące pociągi specjalne (obsługa EN57): 1) Szczecin Gł. - Szczecin Podjuchy (most zwodzony) Szczecin Gł. o. 10:55-Szczecin Gł. p. 12:15 Szczecin Gł. o. 12:28-Szczecin Gł. p. 13:38 Szczecin Gł. o. 13:32-Szczecin Gł. p. 15:15 ( tu nie jestem pewien godziny bo akurat deszcz zapadał i słabo widać na zdjęciu :) ) Kursują w sobotę i niedzielę Szczecin Gł. o. 15:32-Szczecin Gł. p. 16:47 Kursuje w sobotę

2) Wokół Szczecina Szczecin Gł. Szczecin Port Centralny Szczecin Gł. 10:16-10:32-10:36 11:13-11:29-11:32 12:16-12:32-12:35 13:26-13:41-13:45 Kursują w sobotę i niedzielę 14:20-14:36-14:40 15:43-16:00-16:04 Kursują w niedzielę

-- - Ciekawe dlaczego na wyświetlaczu jest Stocznia Szczecińska a nie Zajezdnia Golęcin?
-Bo to bis tylko bez bisa!(C) by Wojtazz & Mareczek