Forum

"Gołębiarz" opuszcza stację w Stargardzie Szczecińskim

zdjęcie
"Gołębiarz" opuszcza stację w Stargardzie Szczecińskim
Wiem, że to pytanie kwalifikuje się pod "Złotą Łopatę" za odkop, ale ciekawi mnie, co to był za pociąg. "Gołębiarz" to była oficjalna nazwa? I jaka była jego relacja?

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Wiem, że to pytanie kwalifikuje się pod "Złotą Łopatę" > za odkop, ale ciekawi mnie, co to był za pociąg. > "Gołębiarz" to była oficjalna nazwa? I jaka była jego > relacja?

Mianem "gołębiarza" określa się również pociągi pocztowo-bagażowe, ale nie powiem Ci, czy to autor miał na myśli ;)

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Korczian napisał(a):

> Mianem "gołębiarza" określa się również pociągi > pocztowo-bagażowe, ale nie powiem Ci, czy to autor miał na > myśli ;)

Swego czasu jeździł taki pociąg pocztowo-bagażowy . Odjazd ze Szczecina miał coś koło 18.00. A relacja jego to Szczecin-Poznań-Wrocław-i chyba Przemyśl. Nazwa ta to raczej nadana była przez pracowników .
paki napisał(a):

> Mianem "gołębiarza" określa się również pociągi > pocztowo-bagażowe, ale nie powiem Ci, czy to autor miał na > myśli ;)

No i to jest ten "gołębiarz", prawdopodobnie z podsyłem kuszety. Jeszcze w 2002 r. jeździł pocztowy w relacji Warszawa - Gdańsk - Szczecin, przyjazd do nas ok. 11-12.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids