Forum

Szynobus na linii Koszalin - Mielno

To już jest pewne. 19 lipca wyjedzie w końcu na tory szynobus relacji Koszalin - Mielno. To także szansa na rozładowanie letnich korków.

wysłane przez Bodek

Przejazd inauguracyjny, niestety jedynie dla zaproszonych VIP-ów odbędzie się w piątek 18 lipca wstępnie wg rozkładu: Koszalin o. 17:30 Mielno p. 17:45 o. 18:15 Koszalin p. 18:30 Końcówki minutowe mogą ulec drobnym zmianom podczas konstrukcji rozkładu jazdy. Na ten przejazd szykowany jest jeden z wagonów SA103, ale nie jest wykluczona miła dla oka niespodzianka i zamiast niego VIP-y przejadą się pojazdem znacznie nowszym, będącym u nas tylko na gościnnych występach ... Szczegóły wkrótce, gdy będę miał pewność, który wariant będzie realizowany.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Bodek napisał(a):

> Na ten przejazd szykowany jest jeden z wagonów SA103, ale > nie jest wykluczona miła dla oka niespodzianka i zamiast > niego VIP-y przejadą się pojazdem znacznie nowszym, > będącym u nas tylko na gościnnych występach ...

Czyżby pesowy ATR220? :-)

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...

wysłane przez Bodek

Kriz8 napisał(a):

> > Czyżby pesowy ATR220? :-)

Tak, miał się tu pojawić właśnie ten wynalazek, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Jednak nie wykluczone, że pod koniec sierpnia ATR zawita na Pomorze Zachodnie w charakterze pojazdu testowego.

wysłane przez margor

Co do frekwencji, to w godzinach szczytu ponad połowa miejsc jest zajęta. Konduktor mówił, że przy porannych kursach obłożenie sięga niestety nawet kilku osób. Dobrze by było, gdyby udało się utrzymać to połączenie w ciągu całego roku, nie tak często jak obecnie, ale na pewno byłoby to ułatwienie dla mieszkańców.

wysłane przez margor

Od 1 sierpnia w Mielnie działa kasa biletowa PKP, można kupować bilety na całą Polskę.

wysłane przez tom1

margor napisał(a):

> Od 1 sierpnia w Mielnie działa kasa biletowa PKP, można > kupować bilety na całą Polskę.

No w końcu. Bo już czytałem, że wcześniej jak nie było tej kasy to pasażerowie mieli duży problem z kupnem biletów. Raz zdarzyła się sytuacja, że nie mogli kupić go u konduktora w pociągu i większość przejechała się to trasą gratis. Jeśli to połączenie ma w sezonie być rentowne to takie sytuacje nie mogą mieć miejsca.