Forum

Miliony euro na kolej wąskotorową w Rewalu

wysłane przez Bodek

Pod poniższym linkiem można znaleźć wizualizacje oraz plany koncepcyjne dotyczące modernizacji i rewitalizacji kolejki oraz przyległych do niej terenów. Oby się udało! http://www.ingeno.pl/Rewal/str_0.htm
Bodek napisał(a):

> Pod poniższym linkiem...

Dyskusja o planowanej modernizacji była już prowadzona na tym Forum w innych wątkach. Pisanie kilkakrotnie o tym samym jest bezcelowe, nie dość, że nic nie wnosi do tematu, to tylko powoduje efekt bałaganu.
margor napisał(a):

[ciach wszystko]

Posklejane, połączone, posprzątane ;)

-- "And I am not frightened of dying, any time will do,
I don't mind.
Why should I be frightened of dying? There's no reason for it,
you've gotta go sometime"
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez tom1

No i pięknie. W sytuacji kiedy nad polskim morzem nie zawsze dopisuje pogoda taka kolejka to niesamowita atrakcja dla turystów. Jak to się wszystko uda to tylko dobrą kampanię reklamową pozostaje zrobić i ... kasować kasę :)

wysłane przez TCT

No no niezłe cuda na kiju się szykują, ja bym poczekał na konkrety, bo koncepcji to było już wiele, łącznie z budową odgałęzienia do Pobierowa itd ;) A dodatkowo widzę szczegóły, które powodują mój niepokój np to że w Trzęsaczu z tego co pamiętam nie ma dworca, jeżeli gmina zechce go wybudować i to jeszcze w stylu "nawiązującym do architektury XIX wieku" to obawiam się że może wyjść z tego niezły Gargamel a`la polacca...

-- "Przyjaciele, których nie miałem mogą przysiąc, że kiedyś byłem..."
TCT napisał(a):

> No no niezłe cuda na kiju się szykują, ja bym poczekał na > konkrety, bo koncepcji to było już wiele, łącznie z > budową odgałęzienia do Pobierowa itd ;)

Heh, a jakoś o remoncie odcinka Pogorzelica - Trzebiatów cisza...

-- Bozia dała rączki? Dała
MZK dało guziki...
TCT napisał(a):

> A dodatkowo widzę szczegóły, które powodują mój > niepokój np to że w Trzęsaczu z tego co pamiętam nie ma > dworca

W Trzęsaczu dworca nie ma. Gdyby nie tablica z nazwą, to byłby problem ze stwierdzeniem, że coś tam staje :P Budynki są w Gryficach, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy. Dworzec w Niechorzu to chyba największy na tej linii jest.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez bromix

Czy ma ktoś może informacje na temat rewitalizacji połączenia Trzebiatów-Pogorzelica? Kiedyś pojawiła się artykuł na temat przyznania pieniędzy między innymi właśnie na odnowienie tego połączenia. Pieniędzy potrzeba nie mało. W Trzebiatowie budynek na dworcu jest strasznie zdewastowany. Sam jako strażak nie raz i nie dwa brałem udział w gaszeniu, a to poddasza, a to stropów, czy na przykład śmieci podpalonych przez wandali. Tak więc budynek nadaje się do kapitalnego remontu. Większym jednak problemem jest betonowy, wysoki most nad rzeką Regą w Nowielicach. To właśnie przez ten most i jego stan zawieszono kursowanie wąskotorówki do Trzebiatowa. dale trasa wygląda całkiem nieźle. Dworce we Włodarce, Sadlnie i Rogozinie są w o niebo lepszym stanie niż ten w Trzebiatowie. Jako mieszkaniec Trzebiatowa wstyd się przyznać, ale zazdroszczę gminie Rewal słynnej ciuchci! Dawniej nikt nie wyobrażał sobie innego środka transportu nad może do Niechorza czy Pogorzelicy niż wąskotorówka. Mam szczerą nadzieję, że te czasy jeszcze wrócą....

Tak więc jeżeli ktoś jest w posiadaniu informacji na temat wąskich torów w Trzebiatowie to proszę o informację.

PS. to mój pierwszy komentarz w serwisie. Chyba nieźle mi wyszedł;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

wysłane przez pioko17 38

kallies napisał(a):

> http://www.ingeno.pl/Rewal/str_0.htm

Coś te wizualizacje wydają mi się nie realne. Gdzie na dworcu w Pogorzelicy wciśniesz dwa perony, w tym jeden o szerokości ok. 20 metrów? Druga sprawa, to dworzec w Śliwinie? Przecież tam nikt nie wsiada. Bez sensu. Moim zdaniem, te plany nie dojdą do skutku.

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Coś te wizualizacje wydają mi się nie realne. Gdzie na > dworcu w Pogorzelicy wciśniesz dwa perony, w tym jeden o > szerokości ok. 20 metrów?

Wciśniesz, robiąc generalną przebudowę wszystkiego.

> Druga sprawa, to dworzec w > Śliwinie? Przecież tam nikt nie wsiada.

Bo wszyscy wysiadają w Rewalu, w końcu część wypoczynkowa Śliwina przejęta została przez Rewal.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez pioko17 38

marko napisał(a):

> Wciśniesz, robiąc generalną przebudowę wszystkiego.

A czy znajdą na to pieniądze? Wątpie...

> Bo wszyscy wysiadają w Rewalu, w końcu część wypoczynkowa > Śliwina przejęta została przez Rewal.

Ale to powód, żeby budować tam dworzec? Jednym słowem - wyrzucanie pieniędzy w błoto...

wysłane przez margor

kallies napisał(a):

> http://www.ingeno.pl/Rewal/str_0.htm

Powyższe opracowanie wydaje się być trochę zbyt ubarwione, jak na polskie realia. Fajnie by było, gdyby w przeciągu kilku następnych lat udało się chociaż zrealizować remont mostku w Nowielicach oraz torowiska do Trzebiatowa - na pewno gminy by na tym zyskały. I pewnie liczba połączeń by wzrosła. Puki co, to torowisko wyjazdowe z Gryfic w stronę pętli Tąpadły zostało bezpowrotnie zezłomowane. "Nieznani sprawcy" pod koniec czerwca podpalili odstawione towarowe wagoniki przy budynku szopy :( Szkoda, że gmina nie organizuje przejazdów specjalnych, np z transporterami normalnotorowymi, wagonikami towarowymi, zimą z pługiem odśnieżnym, zawsze byłaby to ciekawa forma promocji, tak jak się dzieje w innych istniejących sieciach kolejek wąskotorowych. Poza tym mogłyby być realizowane przejazdy typu cargo, jeśli znaleźliby się chętni do przewozu towaru koleją (w Gryficach do tej pory istnieje ładownia umożliwiająca załadunek wagonów normalnotorowych na transportery wąskotorowe), i wtedy wagon nadawany np z południa Polski zostałby dostarczony np do Niechorza, bo tam zachowały się 2 tory mijankowe :) Mam nadzieję, że "pięknego dnia" tak się stanie :)

wysłane przez margor

Wczoraj odbył się ostatni w tym sezonie wakacyjnym planowy przejazd parowozu Px48-3916. Kursy we wrześniu prowadzone będą lokomotywą Lxd2. Ciekawe jest, że wzdłuż całej trasy z Gryfic do Pogorzelicy zachowało się do tej pory dość dużo zarośniętych torów mijankowych i bocznic kolejowych, pamiętających czasy świetności kolejki. Obecnie jednak używane są tylko tory mijankowe w Trzęsaczu (przedłużony w tym roku) i Pogorzelicy.

wysłane przez Iwo

Brawo! Brawo! Brawo! Bardzo miła wiadomość, chyba mamy jedyną? w kraju wąskotorówkę która w pełni na siebie zarabia! W połączeniu z dobrym gospodarzem jakim jest gmina Rewal można mieć nadzieję, że swoje magiczne " 5 minut " kolejka ma jeszcze przed sobą.

-- Sprzedaż biletów w godzinach:
18:00 - 6:00 dni powszednie
całą dobę - dni świąteczne

wysłane przez Mareczek 5

Iwo napisał(a):

> Brawo! Brawo! Brawo! > Bardzo miła wiadomość, chyba mamy jedyną? w kraju > wąskotorówkę która w pełni na siebie zarabia! W > połączeniu z dobrym gospodarzem jakim jest gmina Rewal > można mieć nadzieję, że swoje magiczne " 5 minut " > kolejka ma jeszcze przed sobą.

Ogólnie w sezonie powinni jeździć na dwa składy, z mijanką np. w Rewalu. Zwiększenie oferty powinno zachęcić jeszcze wiekszą grupę turystów do przejazdu po wąskich torach.

-- "Bułki macane należą do macanta" - (C) Społem na ul. Buczka, z wiadomych czasów...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez margor

Mareczek napisał(a):

> Zwiększenie oferty powinno zachęcić jeszcze > wiekszą grupę turystów do przejazdu po wąskich torach.

A także umożliwienie przewozów typu cargo; przecież w Gryficach do tej pory znajduje się ładownia umożliwiająca wjazd wagonów normalnotorowych na transportery wąskotorowe. Możliwy jest dowóz wagonów towarowych na całym obszarze działania rewalskiej ciuchci, a do tej pory zachowały się na trasie tory mijankowe oraz bocznice, na których możnaby dokonywać załadunku i rozładunku takich składów - no a za tym idą pieniądze.

wysłane przez Mareczek 5

margor napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Zwiększenie oferty powinno zachęcić jeszcze > > wiekszą grupę turystów do przejazdu po wąskich torach. > > A także umożliwienie przewozów typu cargo;

Dwa pytania:

1. Czy jest w okolicy, przy torach, jakaś firma, która byłaby chętna na tego typu transport towarów/wyrobów etc.? Jeżeli tak to...

2. Czy jej by się to opłacało?

-- "Bułki macane należą do macanta" - (C) Społem na ul. Buczka, z wiadomych czasów...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids