Forum

Nawet przed świętami "prywaciarze" nie próżnują

zdjęcie
Nawet przed świętami "prywaciarze" nie próżnują
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Mazur

A podobno 'skutery' miały zakaz wjazdu na tą linie z powodu zbyt dużego nacisku osi na szynę.. A tu jednak coś znowu inaczej.
Mazur napisał(a):

> A podobno 'skutery' miały zakaz wjazdu na tą linie z > powodu zbyt dużego nacisku osi na szynę.. A tu jednak coś > znowu inaczej.

Jak czytałem charakterystyki ET05, to wyszło mi, że mają one nacisk 22 ton, czyli to tylko 2 tony więcej od byka. Co do zakazu, to nie słyszałem, żeby te lokomotywy takowy miały na tej linii. Pojawiały się te loki już dość często tu.
marko napisał(a):

"Jak czytałem charakterystyki ET05, to wyszło mi, że mają one nacisk 22 ton, czyli to tylko 2 tony więcej od byka. Co do zakazu, to nie słyszałem, żeby te lokomotywy takowy miały na tej linii. Pojawiały się te loki już dość często tu."

Wiem Marku że się pojawiały ale ostatnio przez dłuższy czas tutaj ich nie widywałem. Pewien maszynista z CTLu powiedział mi że UTK gdzieś się dopatrzyło kiedyś tego faktu i 05 nie miały wjazdu na trzebieską ale wiesz.. czy to prawda to nie mam pojęcia ale tak mi powiedział ten facet.

wysłane przez Bodek

Motyw za 100 pkt. Urzekły mnie chaszcze zasłaniające połowę pociągu, a zwłaszcza ten krzaczor na środku kadru ...

wysłane przez MarcinB

Bodek napisał(a):

> Motyw za 100 pkt. Urzekły mnie chaszcze zasłaniające > połowę pociągu, a zwłaszcza ten krzaczor na środku kadru.

Nie znasz się , więc się nie odzywaj. Krzaczor rządzi, krzaczor rulez :P

-- سيارة الزوجين عند عودتهما إلى مقر إقامتهما ليلة أمس.

wysłane przez Lukasy

Ja wiem, że sobie żartujesz, widzę emotkę itd., ale następnym razem zachowaj w tym umiar.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Luke_Police  163

Bodek napisał(a):

> Motyw za 100 pkt. Urzekły mnie chaszcze zasłaniające > połowę pociągu, a zwłaszcza ten krzaczor na środku kadru > ...

Uwierz, że zdjęcie było bardzo spontaniczne, po prostu stałem na wiadukcie, gdy usłyszałem, że trąbi pociąg. Nie było czasu by wyrwać te "chaszcze" zanim pociąg nadjechał. Zdjęcie opublikowałem, bo dowiedziałem się, że to jedna z 12 tego typu lokomotyw w naszym kraju.

-- Szczecin, czy Wrocław - gdziekolwiek jestem, zawsze chętnie zajrzę na Komis :)

Technik serwisu :)

wysłane przez Bodek

Luke_Police napisał(a):

> > Uwierz, że zdjęcie było bardzo spontaniczne, po prostu > stałem na wiadukcie, gdy usłyszałem, że trąbi pociąg. Nie > było czasu by wyrwać te "chaszcze" zanim pociąg > nadjechał. Zdjęcie opublikowałem, bo dowiedziałem się, że > to jedna z 12 tego typu lokomotyw w naszym kraju.

Wierzę...

Bedąc na Twoim miejscu, po prostu nie zrobiłbym tego zdjęcia w ogóle, bo sama lokomotywa (zwłaszcza jeśli jej dolnej połowy w ogóle nie widać) dla mnie generalnie nie jest motywem. Nawet jeśli to rzadko spotykany "okaz", to jednak staram się go wkomponować w jakieś możliwie ciekawe otoczenie. Może to kwestia wieku, dojrzałości albo doświadczenia. Ja pierwsze swoje foty cyknąłem w 1989, więc dziś mam nieco bardziej ortodoksyjne podejście.

Pozdrawiam i wszystkim życzę wielu sukcesów i udanych zdjęć w Nowym 2009 Roku!

wysłane przez Lukasy

Mi swego czasu ten krzaczor też popsuł zdjęcie, ale go nieco wykarczowałem. Widocznie zdążył odrosnąć :>

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Luke_Police  163

Bodek napisał(a):

> Bedąc na Twoim miejscu, po prostu nie zrobiłbym tego zdjęcia w > ogóle, bo sama lokomotywa (zwłaszcza jeśli jej dolnej połowy > w ogóle nie widać) dla mnie generalnie nie jest motywem. Nawet > jeśli to rzadko spotykany "okaz", to jednak staram się go > wkomponować w jakieś możliwie ciekawe otoczenie.

Widzisz, taki jest urok Linii Trzebieskiej, że jest ona mocno zarośnięta krzakami i przysłonięta wysoką trawą. Są linie w dobrym stanie technicznym i są też zupełnie zapuszczone. Trzebieska z pewnością do pierwszej grupy nie należy i na tym zdjęciu to widać.

> Pozdrawiam i wszystkim życzę wielu sukcesów i udanych zdjęć > w Nowym 2009 Roku!

Dzięki i nawzajem :)

-- Szczecin, czy Wrocław - gdziekolwiek jestem, zawsze chętnie zajrzę na Komis :)

Technik serwisu :)