Forum

PKP Intercity też milczy

Kilkoro Czytelników skarżyło się nam na brak komunikatów dźwiękowych na dworcu Szczecin Główny. Inny pasażer utyskiwał, że w pociągu do Przemyśla jest tylko jeden wagon sypialny i nie ma kuszetek. Od ponad dwóch tygodni spółka PKP Intercity nie jest w stanie nam wyjaśnić tego przyczyn.

wysłane przez pioko17 37

> tylko na siedząco lub w tylko > jednym wagonie sypialnym!

Nie w jednym, ale w dwóch sypialnych, a w wakacje w trzech. Widać, pani redaktor nie miała o niczym pojęcia. :|

Rzeczywiście, dwa sypialne to za mało, bo często nie ma wolnych miejsc. :( Przecież w sypialnym mieści się dwa razy mniej osób niż w kuszetce. W takim wypadku przydał by się jeszcze jeden sypialny. ;)

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> Rzeczywiście, dwa sypialne to za mało, bo często nie ma > wolnych miejsc

Chciałbym tylko wiedzieć, czy taki ogrom ludzi jeździ w relacji do Przemyśla. Mnie się wydaje, że sporo ludzi z sypialnych/kuszetek opuszczało skład w Krakowie, względnie w Rzeszowie. Bo jeśli np. do Krakowa, to jest nocny TLK. Ceny raczej porównywalne...

-- "Taniec z Gwiazdami"? Ani to taniec, ani z gwiazdami...

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Artek 2

Od zawsze, kiedy pamięcią sięgam wagony Bc w relacji Szczecin -Przemyśl-Szczecin miały duże obłożenie. Bardzo wielu podróżnych jedzie nie tylko do grodu Kraka, ale także do Tarnowa i Rzeszowa. W kierunku powrotnym sporo osób podróż rozpoczyna w Przemyślu. Jak zwykle decyzje PKP IC nie są przemyślane. Od kiedy ta kolejowa spółka przejęła Wars coraz mniej jest połączeń w których znajdziemy kuszetki i wagony sypialne.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 37

Lukasy napisał(a):

[ciach]

Ja osobiście również jeżdżę tylko do Rzeszowa. Ostatnio jechałem do Rzeszowa na święta. Chciałem jechać Przemyślaninem w sypialnym, ale nie było już wolnych miejsc. Dlatego musiałem jechać 83706 i w Krakowie się przesiąść na Bieszczady. Uwieżcie, podróż nie była zbyt przyjemna. Dlatego w takie dni jak święta przydałby się jeszcze jeden sypialny.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.