Forum

Ciekawe miejsca na zdjęcia w Szczecinie i nie tylko

W tym wątku umieszczajcie ciekawe waszym zdaniem miejsca, gdzie można się wybrać na zdjęcia. Mogą być w różnej formie. Dane satelitarne, współrzędne geograficzne, nazwa ulicy. Mile będzie widziane także od której godziny do której w takie miejsce można się wybrać (zależności pogodowo-słoneczne). Do galerii możecie dodać nawet zdjęcie takiej miejscówki z opisem. Zebrane tutaj dane, posłużą do stworzenia hasła w encyklopedii :)

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.
Szczecin jest dość bogatym miastem jeśli chodzi o zdjęcia kolejowe w różnorodnych miejscach, zwłaszcza w stosunku do innych miast, gdzie czasem ciężko znaleźć jakieś wybitnie interesujące miejscówki, chociażby Kraków.

Okolice Podjuch są bardzo ciekawe - słynne Wzgórze Akademickie, z którego rozciąga się panorama Szczecina i okolic (widać też np. wiatraki w Niemczech przy dobrej pogodzie). Idealne miejsce nie tylko na zdjęcia, ale też ot tak, żeby sobie posiedzieć, wypić piwo, etc. Do tego dochodzą jeszcze tereny w obrębie dworca w Podjuchach - jednotor, który prowadzi w stronę Portu Centralnego, okolice zwodzonego mostu nad Regalicą - można tam popełnić czasem coś fajnego.

Mam też słabość do fotografowania na linii Szczecin-Świnoujście. Dotychczas co prawda nie eksplorowałem zbyt wielu terenów, ale na pewno mogę polecić wypad na fotki do Klinisk, Rurki, czy pod Międzyzdroje gdzie występują ostre łuki w stronę Warnowa. Między Goleniowem i Wysoką chyba najlepszym miejscem na zdjęcia jest stacja w Łoźnicy. Dla miłośników zdjęć "Pociąg vs. samochód" (;P) interesujący pewnie będzie odcinek między Parłówkiem a Recławem (Recławiem?) koło Wolina (niestety trudno mi znaleźć jakie kolwiek zdjęcia w sieci, z tego odcinka). Okolice Ładzina, Warnowa i Międzyzdrojów to m.in. leśne klimaty Wolińskiego Parku, sporo łuków, itp. Między Międzyzdrojami i Lubiewem jest bardzo przykuwający uwagę łuk, ale chyba z przyczyn technicznych (wysoki nasyp, linie wysokiego napięcia w okolicy) jeszcze nikt nie zrobił tam chyba jakiejś szczególnej fotki ukazującej potencjał tego miejsca. No i same okolice Świnoujścia - dla miłośników morskich klimatów - dużo dźwigów w okolicy, promy przy dworcu, terminal przy końcowej stacji Ś-cie Port, itd. - niestety jednak trudno jest ująć to w jakiejś fajnej formie. Można się co najwyżej pokusić o takie coś http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/30/6.jpg

Kilka innych fotek z linii na Świnoujście ukazujących jej potencjał: http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/22/159.jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/133/182-0533E-009_05.06.2008_-_Midzyzdroje..jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/21/18.jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/27/Obraz_011.jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/23/Obraz_002.jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/22/Image-205.jpg http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/data/media/30/Image-120.jpg

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Jacek napisał(a):

> okolice zwodzonego mostu nad Regalicą - można tam popełnić > czasem coś fajnego.

Ogólnie można jeszcze podpiąć pod to most na Dziewokliczu, mosty miedzy SG a SPC nad Odra i Parnicą, most na Regalicy. Do tego wiadukty nad ul. Ku Słońcu. Także krzyżowanie linii Szczecin Wzg. Hetmanskie - Wstowo i SG - Sz. Gumieńce jest ciekawe.

-- "Pociąg kursuje codziennie w piątki" - (C) by me :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Podczepię się pod ten wątek. W okolicach SPA stoi BR232 z PTK Zabrze w towarzystwie 311D z PCC Rail, więc jeśli ktoś ma ochotę uzupełnić swoją galerię o te "białe kruki" to do dzieła.

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów

wysłane przez margor

1) okolica cukrowni na Gumieńcach - na dawnych bocznicach zakładowych można spotkać cysterny, węglarki, a nawet wagony zsypne samorozładowcze :) oczywiście zależnie od szczęścia. 2) bocznica za Selgrosem w Zdrojach - składy z miałem węglowym do ciepłowni.

wysłane przez MaK

margor napisał(a):

> 2) bocznica za Selgrosem w Zdrojach - składy z miałem > węglowym do ciepłowni.

Z tym, że tam trzeba mieć szczęście, żeby traić skłac do elektrociepłowni w Kijewie. Tak samo to miejsce na foty linii 351 i jednotorówki na Podchujy. Warto wybać się na polanke. Idąc betonówką do szmaragdowego, od razu za wiaduktem w lewo wchodzi się na nią. Jak się dobrze ustawi człek, to nawet semafory od podg Zdroje można w kadrze umieścić. Gorzej ze słońcem. Przez większość dnia, jest pod słońce niestety.

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.

wysłane przez Bauer

Jeśli ktoś ma ochotę jutro pofocić objazdowe EN57 to wskazuję kilka ciekawych miejsc: * Podjuchy, wiadukt nad Autostradą Poznańską, focić można w obu stronach. Doskonały widok z góry. * Okolice Zdrojów, ulica Kopalniana. Przechodząc pod wiaduktem odbijamy w lewo i polanką dochodzimy do torów. Całkiem dobry widok i słońce z dobrej strony. * To samo co wyżej, tylko za wiaduktem odbijamy w prawo. Idziemy lekko pod górkę i dochodzimy do torów. * Przystanek Szczecin Zdroje, najlepiej się ustawić przy garażach obok feralnej ścieżki przez tory. Mamy doskonały widok, zero słupów.

-- Armin van Buuren - In And Out Of Love