Forum

Gdzie leży dworzec na Gumieńcach?

Postanowiłem z kolegami, przejść się po Gumieńcach, pytając się przechodniów, czy wiedzą gdzie jest położony dworzec PKP Szczecin Gumieńce. Większość o dworcu słyszała, ale gdzie jest położony powiedzieć nie potrafiła.

wysłane przez Mareczek 5

Aż 30-40 pasażerów dziennie? Chyba w ciągu tygodnia?! No i ilu z tych 30 pasażerów będzie chciało skorzystać z toalety? 31 osoba, czyli lokalny żulik, który za pobliskimi garażami obalił kilka browarków z kolegami.

Co do nazw stacji "nie w dzielnicy", akurat na kolei obrazek jest dość powszechny. Polecam Siematycze, jakieś 9 km od miejscowości, czy nawet Worowo, gdzie stacja jest we wsi Prusinowo a wieś Worowo znajduje się ok. 1,5 km od stacji.

Chociaż hitem i tak jest linia Elbląg - Braniewo p. Frombrok i przystanki ala "Rubno Wielkie" czy "Kamiennica Wielka" - oczywiście w okolicy nie ma w ogóle takich miejscowości ;)

-- "Pociąg kursuje codziennie w piątki" - (C) by me :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bauer

Mareczek napisał(a):

> Aż 30-40 pasażerów dziennie? Chyba w ciągu tygodnia?!

Mnie nurtuje inna kwestia. Jeśli pociąg do Amsterdamu to zapewne IC, i teraz pytanie czy on się tam zatrzymuje? Bo mam wrażenie że jak nim jechałem to się nie zatrzymywał.

-- Armin van Buuren - In And Out Of Love

wysłane przez mkokolus

Bauer napisał(a):

> Mnie nurtuje inna kwestia. Jeśli pociąg do Amsterdamu to > zapewne IC, i teraz pytanie czy on się tam zatrzymuje? Bo mam > wrażenie że jak nim jechałem to się nie zatrzymywał.

Tak on się zatrzymuje, nawet ma to wpisane w rozkładzie. Nawet z tego powodu że jest schengen, to i tak jest to stacja graniczna, w każdej chwili może być kontrola "wyrywkowa" straży granicznej lub policji.

wysłane przez Sakorius

mkokolus napisał(a):

> (...)Nawet > z tego powodu że jest schengen, to i tak jest to stacja > graniczna, w każdej chwili może być kontrola "wyrywkowa" > straży granicznej lub policji.

W sumie to pociągi na Gumieńcach zatrzymują się jeszcze po to, by zabrać "pilota" z radiotelefonem. Pilotem jest maszynista z PKP PR i ma bardzo trudne zadanie - poprowadzić, na tym bardzo długim odcinku od Gumieniec do Sg, niemieckiego maszynistę, coby się nie wykoleił na PLK-owych torach ;]

wysłane przez mkokolus

Sakorius napisał(a):

> W sumie to pociągi na Gumieńcach zatrzymują się jeszcze po to, > by zabrać "pilota" z radiotelefonem.

Tego zapomniałem dodać, a ten pilot ma kontener gdzie oczekuje na powrotny pociąg do Szczecina Głównego.
Bauer napisał(a):

> Mnie nurtuje inna kwestia. Jeśli pociąg do Amsterdamu to > zapewne IC, i teraz pytanie czy on się tam zatrzymuje? Bo mam > wrażenie że jak nim jechałem to się nie zatrzymywał.

Zatrzymuje się w obydwie strony.

-- "Pociąg kursuje codziennie w piątki" - (C) by me :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez paki

Bauer napisał(a):

> Mnie nurtuje inna kwestia. Jeśli pociąg do Amsterdamu to > zapewne IC, i teraz pytanie czy on się tam zatrzymuje? Bo mam > wrażenie że jak nim jechałem to się nie zatrzymywał.

Od Szczecina Głównego do Bln Hauptbahnhof IC ma status osobowego;) i zatrzymuje się w każdej większej dziurze;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez MQ ?

paki napisał(a):

> Od Szczecina Głównego do Bln Hauptbahnhof IC ma status > osobowego;)

Gdzie to wyczytałeś? Nawet po stronie polskiej jest to już pociąg IC spółki PKP Intercity.

> i zatrzymuje się w każdej większej dziurze;)

Ta, Angermünde, Eberswalde i Bernau. Faktycznie staje co chwilę.
mkubien napisał(a):

> Ta, Angermünde, Eberswalde i Bernau. Faktycznie staje co chwilę.

I jeszcze Tantow w kierunku Berlina. W drugą o dziwo bez postoju.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez paki

mkubien napisał(a):

> Gdzie to wyczytałeś? Nawet po stronie polskiej jest to już > pociąg IC spółki PKP Intercity.

Kiedyś taka informacja była na stronie DB, sprawdziłem, już jej nie ma.

> > i zatrzymuje się w każdej większej dziurze;) > > Ta, Angermünde, Eberswalde i Bernau. Faktycznie staje co chwilę.

No właśnie o nich mówię;) Staje co 15-20 minut, a nasze IC co godzinę, np. "Chrobry".

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Mareczek napisał(a):

> Chociaż hitem i tak jest linia Elbląg - Braniewo p. > Frombrok i przystanki ala "Rubno Wielkie" czy "Kamiennica > Wielka" - oczywiście w okolicy nie ma w ogóle takich > miejscowości ;)

To, że na Twojej mapie nie ma takiej nazwy jak "Rubno Wielkie" to wcale nie znaczy, że ona nie istnieje. Dzisiaj jest to osiedle Elbląga, dawniej wieś (vide: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rubno_Wielkie). Co do drugiej miejscowości to się zgodzę. Nazwa tego przystanku pochodzi od przemieszania nazw dwóch pobliskich wiosek: Kamionek Wielki i Kamienica Elbląska.

-- Oddajcie "Albatrosa" do PR!!!
Tylko Ganz-MÁVAG i Ikarus...

STMKŻ

wysłane przez mkokolus

"Rada Osiedla Gumieńce zainteresowała się sprawą dworca. Jak się >dowiedziałem, zamierzają oni nałożyć nacisk na PKP żeby odnowili dworzec na Gumieńcach. Żeby było tak jak kiedyś: czynne kasy, czynna toaleta. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już niedługo."

Prędzej bym się spodziewał rozbiórki tego budynku niż otwarcie kas, czy toalet. Jedynie ten budynek istnieje z tego powodu, że na górze znajdują się pokoje służbowe dla pracowników PKP-u, oraz na dole znajduje się kasa towarowa. A propo Rady Osiedla to niech nie wierzy w cuda, że tam będą toalety, nie wspominając już o kasie biletowej. A tak poza tym tematem. Kto się orientuje czemu już nie dojeżdżają już poranne pociągi osobowe do Szczecin Gumieniec.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bodek

mkokolus napisał(a):

> Kto się orientuje czemu już nie > dojeżdżają już poranne pociągi osobowe do Szczecin > Gumieniec.

Poranne pociągi już tam nie dojeżdżają, bo nikt lub prawie nikt z nich nie korzystał. A dlaczego? Bo PR Szczecin nie zrobił na uczelni żadnej promocji tych połączeń, a właśnie studentom były te pociągi dedykowane. Poza tym taryfa 5 zł ze Stargardu, Gryfina i Goleniowa nie obejmowała Gumieniec. Więcej chyba pisać nie muszę... A dlaczego ZPR nic z tym nie zrobił? Pytanie nie do mnie.

wysłane przez techno

Bodek napisał(a):

> Poranne pociągi już tam nie dojeżdżają, bo nikt lub prawie > nikt z nich nie korzystał. > A dlaczego? Bo PR Szczecin nie zrobił na uczelni żadnej > promocji tych połączeń, a właśnie studentom były te > pociągi dedykowane. > Poza tym taryfa 5 zł ze Stargardu, Gryfina i Goleniowa nie > obejmowała Gumieniec. Więcej chyba pisać nie muszę... > A dlaczego ZPR nic z tym nie zrobił? Pytanie nie do mnie.

Nie będę ukrywał, że też mnie to zaskoczyło. Znajomi chcący kupić bilet w Stargardzie na pociąg do Gumieniec rezygnowali z zakupu, jak usłyszeli, że albo "nie można do tej stacji kupić biletu" albo cena już nie jest promocyjna. A promocja produktu to była, ale na stronie zadrobne.pl. Wrzuciłem linka na stronę WZiEU (w dziale Dla studenta, który jest najczęściej odwiedzanym działem na stronie WZiEU):

http://www.wzieu.pl/?y=5

Ale nie ma co ukrywać, że zabrakło plakatów na samych wydziałach (w Stargardzie, Gryfinie i Goleniowie też by się przydały, choć nie wiem, czy ich tam czasem nie było). Niestety jest to jednak nadal dosyć ważny środek przekazu. W razie czego mamy jeszcze panele LCD na wydziale i na nich też można by było reklamówkę pokazywać (ruchomą czy statyczną).

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
mkokolus napisał(a):

> Jedynie ten budynek istnieje z tego > powodu, że na górze znajdują się pokoje służbowe dla > pracowników PKP-u, oraz na dole znajduje się kasa towarowa.

Zaraz zaraz... a kasy towarowej nie ma czasem w części towarowej, tam gdzie odprawa Cargo?

wysłane przez mkokolus

marko napisał(a):

> Zaraz zaraz... a kasy towarowej nie ma czasem w części > towarowej, tam gdzie odprawa Cargo?

Nie, jest w tym budynku stacyjny wejście nie jest, od strony torów tylko od ulicy. No jak ostatni raz byłem to jeszcze ta kasa towarowa, w tym budynku istniała.
mkokolus napisał(a):

> Nie, jest w tym budynku stacyjny wejście nie jest, od strony > torów tylko od ulicy. No jak ostatni raz byłem to jeszcze ta > kasa towarowa, w tym budynku istniała.

Mhm... ja to myślałem, że kasa to tam gdzie odprawa. Tak łatwiej. Widać nie u wszystkich... :P

wysłane przez tom1

mkokolus napisał(a):

> Prędzej bym się spodziewał rozbiórki tego budynku niż > otwarcie kas, czy toalet. Jedynie ten budynek istnieje z tego > powodu, że na górze znajdują się pokoje służbowe dla > pracowników PKP-u, oraz na dole znajduje się kasa towarowa. > A propo Rady Osiedla to niech nie wierzy w cuda, że tam > będą toalety, nie wspominając już o kasie biletowej.

Dokładnie tak. Niech lepiej dla porównania Rada Osiedla się przejdzie na stację Szczecin Zdroje i policzy ilu tam pasażerów korzysta codziennie ze stacji, ile pociągów tam staje i zastanowi się dlaczego... budyneczek dworca jest zamkniety na głucho a wraz z nim kasa biletowa. O toalecie już nie wspomnę. I potem niech sobie te dwie stacje szanowna Rada porówna i dojdzie do wniosku jakie ma szansę na otwarcie owych przybytków na ich stacyjce. Zwłaszcza, że większość ludzi z okolicy nawet nie ma bladego pojęcia, że taka stacja tam istnieje i można z niej gdzieś dojechać.

wysłane przez Iwo

Na terenie "Gumieniec" nie ma już placówki SG. Dawniej GPK, później istniejąca placówka w ramach GPK Szczecin Port została zlikwidowana w dniu otwarcia granic. A co do tego, że SG nie ma co robić, to piszący tego "knotka" nie ma zielonego jak granica pojęcia na temat zadań i pracy tej formacji...

-- "po sygnale do odjazdu odsunąć się od wagonu"

wysłane przez Sakorius

Iwo napisał(a):

> (...)A co do > tego, że SG nie ma co robić, to piszący tego "knotka" > nie ma zielonego jak granica pojęcia na temat zadań i pracy > tej formacji...

Zauważyłem, że służbowa Panda SG, lubi się kręcić w okolicach przyszłego cmentarza na Bronowickiej, a załoga wyrywkowo "sprawdza" spacerujących tam ludzi i samochody stojące na parkingu ;)

wysłane przez Ferrix 8

Przy okazji tematu, zastanawiam się ilu pasażerów skorzystałoby, gdyby został przywrócony postój pociągów w Stobnie Szczecińskim, oraz gdyby został wybudowany peron w okolicach Kołbaskowa (do 1945 r. istniała stacja przy przejeździe z drogą w kierunku Smolęcina).

-- Oddajcie "Albatrosa" do PR!!!
Tylko Ganz-MÁVAG i Ikarus...

STMKŻ