Forum

Dni Techniki Kolejowej 2009

Poniżej przedstawiamy program Dnia Techniki Kolejowej, który odbędzie się 6 czerwca 2009 roku na stacji Szczecin Główny.

wysłane przez Sakorius

No to ja dodam jeszcze, ze w tym roku wystawiamy na DTK tylko drezyne DR02 (mala "kiwajka") i gokarta szynowego GS02. Wyscigow drezyn nie bedzie niestety. Ogolnie w tym roku bieda w czasie DTK bedzie.

wysłane przez Mareczek 5

Sakorius napisał(a):

> No to ja dodam jeszcze, ze w tym roku wystawiamy na DTK tylko > drezyne DR02 (mala "kiwajka") i gokarta szynowego GS02. > Wyscigow drezyn nie bedzie niestety. Ogolnie w tym roku bieda > w czasie DTK bedzie.

A powód? Brak zgody ze względów bezpieczeństwa czy jak?

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Sakorius

Mareczek napisał(a):

> A powód? Brak zgody ze względów bezpieczeństwa czy jak?

Organizatorzy DTK wpisali "na pale" to co bylo rok temu, a poniewaz mamy rownolegle impreze w Runowie Pomorskim (piatek, sobota i niedziela) to musielismy rozdysponowac drezyny tak, aby zabezpieczyc potrzeby. No i wyszlo, ze drezyna typowo wyscigowa czyli duza DR08 oraz "drezyluch", DR03 i DL2 jada do Runowa, a GS02 i DR02 beda na DTK. Tak to jest, jak organizator nie dogaduje wszystkiego.

wysłane przez Moderator 0

Polecam korzystanie z polskich znaków.

moderator@mkm.szczecin.pl
DTK

wysłane przez margor

Choć tyle dobrze, że nie w ramach kryzysu nie znieśli pociągu "Wokół Szczecina".

wysłane przez manieQ1991 10

A będą udostępnione do zwiedzania jakieś lokomotywy?

wysłane przez marko 4

manieQ1991 napisał(a):

> A będą udostępnione do zwiedzania jakieś lokomotywy?

Pewnie standardowo: byk, stonka w nowych malowaniach i trumna.

wysłane przez manieQ1991 10

marko napisał(a):

> Pewnie standardowo: byk, stonka w nowych malowaniach i trumna.

Fajnie by było, gdyby udostępnili jeszcze lokomotywę z "Prusa".

wysłane przez mike_1994

manieQ1991 napisał(a):

> Fajnie by było, gdyby udostępnili jeszcze lokomotywę z > "Prusa".

Pewnie "siódemka" będzie, a ją może na SPC wystawią.

wysłane przez Sakorius

mike_1994 napisał(a):

> Pewnie "siódemka" będzie, a ją może na SPC wystawią.

A co ma EU07 IC do SPC?

wysłane przez mike_1994

Sakorius napisał(a):

> A co ma EU07 IC do SPC?

Mea culpa, zapomniałem.

wysłane przez Bauer

mike_1994 napisał(a):

> Pewnie "siódemka" będzie, a ją może na SPC wystawią.

Zapomnij, odkąd "siódemki" poszły do IC to o ich pojawieniu się na SPC możesz zapomnieć... No chyba że wymagają jakiegoś pilnego przeglądu.

-- "Jestem konfident - wyjaśniam sprawy, kapuję kolegów, od tak, dla zabawy. Lubie także każdego ranka, pójść do szefa, wytrzeć kolanka... "

wysłane przez Sakorius

Bauer napisał(a):

> (...)No chyba że wymagają jakiegoś pilnego > przeglądu.

Jak wymagaja pilnego przegladu, to jada na zimno do Gdyni.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

Sakorius napisał(a):

[ciach wszystko]

Panowie, w gębe po razie i spokój! Albo po jogurciku i spać!

wysłane przez Mareczek 5

Sakorius napisał(a):

> Jak wymagaja pilnego przegladu, to jada na zimno do Gdyni.

Tekst od Marcela, bo nie może wysłać posta:

"Panowie. Aby było jasne. Lokomotywy należące do innych przewoźników mają zakaz wjazdu na teren lokomotywowni SPC, która należy do PKP Cargo S.A. (aby uciąć dyskusje dlaczego tak jest, odpowiem pytaniem: czy chcielibyście aby wasz sąsiad parkował w waszym garażu za który płacicie?) To jest primo. Po drugie, do lutego włącznie mieliśmy zamówienie od z PKP IC na wykonywanie usług przeglądowo-naprawczych (PK-przeglądy kontrolne i NB-drobne naprawy bieżące) dla lokomotyw serii EP/EU07, EP08 i EP09. Od lutego decyzją Centrali PKP IC zakazano zlecania takich usług na zewnątrz tzn dla PKP Cargo S.A. i Przewozy Regionalne Spółka z o.o., co oznacza wprost, że jak się zepsuje to w Szczecinie tego nie naprawią. I nie ważne czy jest drobna usterka jak np spalona żarówka w reflektorze czy niesprawna wycieraczka czy coś bardziej skomplikowanego jak wymiana stycznika, prędkościomierza czy generatora SHP. Oczywiście życie wymusiło na PKP IC ułożenie sensownych obiegów swoich lokomotyw aby wszelkie czynności przeglądowe wykonać w swoich Zakładach IC. Jednak zdarza się, że z powodu usterki lokomotywy PKP IC nie ma w pobliżu lokomotywy zastępczej (od Cargo nie pożyczą bo to dla nich za duże koszty) i wtedy w drodze wyjątku z "błogosławieństwem" dyrekcji IC dostajemy zamówienie na wykonanie naprawy. Teraz w szczególności gdy nie można takiej lokomotywy przetransportować sensownie do Gdyni. Skończą się "objazdy" to do Gdyni dalej będą jeździć na 2 lokomotywach. To tyle jeśli chodzi o kwestie lokomotyw IC na terenie szopy SPC."

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bauer

marko napisał(a):

> trumna.

Która na okrągło jest zamknięta ;/
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

Bauer napisał(a):

> Która na okrągło jest zamknięta ;/

Serio? To miałeś jakiegoś pecha. Bo ja w zeszłym roku normalnie sobie wszedłem.

wysłane przez qba111

> Pewnie standardowo: byk, stonka w nowych malowaniach i trumna.

To na dworcu będzie? A na SPC nie będzie żadnych loków do zwiedzania tak jak rok temu, tylko izba pamięci i warsztaty?

wysłane przez Mareczek 5

qba111 napisał(a):

> To na dworcu będzie? A na SPC nie będzie żadnych loków do > zwiedzania tak jak rok temu, tylko izba pamięci i warsztaty?

Na SPC także zwiedzanie lokomotyw, wystawiona ma być jedna z naszych "2000".

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez marko 4

Z tego co ja słyszałem, to lokomotywy IC zjeżdżają luzem lub ze składem na Łęgi i tam stacjonują (bądź zostają na Sg). A na naprawy zjeżdżają do Gdyni, bo tutaj nie mają podpisanej umowy.

-- Ten trzeci i najgłupszy... "Ten zawsze wkurzony i wściekły dyżurny z Glinek..."

wysłane przez Wojciech

marko napisał(a):

> Z tego co ja słyszałem, to lokomotywy IC zjeżdżają luzem > lub ze składem na Łęgi i tam stacjonują (bądź zostają > na Sg). A na naprawy zjeżdżają do Gdyni, bo tutaj nie > mają podpisanej umowy.

W tym tygodniu na w hali na SPC, na usterce stała akurat EU07-238 z Zakładu Północ, więc nie zawsze zjazd na Gdynie jest.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez marko 4

Wojciech napisał(a):

> W tym tygodniu na w hali na SPC, na usterce stała akurat > EU07-238 z Zakładu Północ, więc nie zawsze zjazd na Gdynie > jest.

O, to widze dogadali się z Cargo. To dobrze, bo takie jazdy to głupota. Stonka z Kołobrzegu do Szczecinka na przeglądy jeździ, bo PR takie stawki sobie podyktował, że masakra.

-- Ten trzeci i najgłupszy... "Ten zawsze wkurzony i wściekły dyżurny z Glinek..."

wysłane przez Bauer

Wojciech napisał(a):

> W tym tygodniu na w hali na SPC, na usterce stała akurat > EU07-238 z Zakładu Północ, więc nie zawsze zjazd na Gdynie > jest.

Czyli jednak miałem rację :)

-- "Jestem konfident - wyjaśniam sprawy, kapuję kolegów, od tak, dla zabawy. Lubie także każdego ranka, pójść do szefa, wytrzeć kolanka... "

wysłane przez Sakorius

Bauer napisał(a):

> Czyli jednak miałem rację :)

Nie czyta sie wszystkich postow, wiec pomoge troszke: http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1243102263.news&which=03.01.01.01.02.01.02 Chyba widac, ze to przejsciowe-chwilowe? :>

wysłane przez Bauer

Sakorius napisał(a):

> Nie czyta sie wszystkich postow, wiec pomoge troszke: > http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1243102263.news&which=03.01.01.01.02.01.02 > Chyba widac, ze to przejsciowe-chwilowe? :>

Czyta się, czyta. Nie miałem na myśli tego, że "siódemki" przebywają na SPC regularnie, lecz sporadycznie, kiedy zachodzi taka potrzeba.

-- "Jestem konfident - wyjaśniam sprawy, kapuję kolegów, od tak, dla zabawy. Lubie także każdego ranka, pójść do szefa, wytrzeć kolanka... "

wysłane przez pioko17 38

Co tak krótko w tym roku będą DTK? Rok temu było trzy dni, a teraz tylko jeden? W innych miastach chociaż zrobili, że DTK jest też 5 czerwca. Szkoda... Widać, wszystko schodzi się rozpada... :/

-- Moje 3 urodziny na KOMIS-ie xD

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Co tak krótko w tym roku będą DTK? Rok temu było trzy > dni, a teraz tylko jeden? W innych miastach chociaż zrobili, > że DTK jest też 5 czerwca. Szkoda... Widać, wszystko > schodzi się rozpada... :/

A któż by tego 5-go leciał na dworzec zobaczyć wystawy itd.? Dzieciaki po szkole z rodzicami, którzy są po 8 godzinach pracy?

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids