Forum

Sezonowy osobowy z Poznania do Świnoujścia był miłą...

zdjęcie
Sezonowy osobowy z Poznania do Świnoujścia był miłą odmianą od wszechobecnych "kibli"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Szkoda, że z czasem pojawiły się i na tym pociągu poczciwe kibelki. W każdym razie pod koniec sierpnia jechałem tym interREGIO do Świnoujścia kibelkiem... Być może jako drugi skład ostał się jeszcze wtedy piętrowóz.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Jacek napisał(a):

> Szkoda, że z czasem pojawiły się i na tym pociągu > poczciwe kibelki. W każdym razie pod koniec sierpnia > jechałem tym interREGIO do Świnoujścia kibelkiem... Być > może jako drugi skład ostał się jeszcze wtedy > piętrowóz.

Znaczy się IR z Wrocławia jakoś od ~12 sierpnia jeździł na EZT. Ten osobowy z Poznania do końca pozostał obsługiwany lokomotywą i wagonami, ale "po drodze" piętrusy gdzieś poginęły i ostatecznie pociąg przez co najmniej dwa/trzy ostatnie weekendy jeździł z czterema wagonami 120A (Bh).

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Jacek napisał(a):

> Szkoda, że z czasem pojawiły się i na tym pociągu > poczciwe kibelki.

Jak PKP Cargo sobie za życzyła stawki z kosmosu od Przewozów Regionalnych za wypożyczenie lokomotyw, to potem się nie dziwmy że PR wystawiały "kible".
mkokolus napisał(a):

> > Jak PKP Cargo sobie za życzyła stawki z kosmosu od Przewozów > Regionalnych za wypożyczenie lokomotyw, to potem się nie > dziwmy że PR wystawiały "kible".

W nowym rozkładzie jazdy PR-y mają już dysponować swoimi lokami, więc pociągów IR na wagonach będzie więcej niż obecnie.

Poza tym będziemy mieli dodatkową parę pociągów Szczecin - Świnoujście na Bdhpunach obsługujących też obieg Wrocław - Świnoujście.
Bodek napisał(a):

> W nowym rozkładzie jazdy PR-y mają już dysponować swoimi > lokami, więc pociągów IR na wagonach będzie więcej niż > obecnie.

Oby tylko nie były to same wagony przedziałowe. Jako, że przedziałów nie cierpię, to cieszyłem się nawet z "kibli" na IR, bo w przedziałach w pośpiechach notorycznie znoszę po prostu jajo od siedzenia w kilka osób w klaustrofobicznej przestrzeni... :P
105ngs napisał(a):

> > Oby tylko nie były to same wagony przedziałowe. Jako, że > przedziałów nie cierpię, to cieszyłem się nawet z "kibli" na > IR, bo w przedziałach w pośpiechach notorycznie znoszę po prostu > jajo od siedzenia w kilka osób w klaustrofobicznej przestrzeni... > :P

Ja tam wolę przedziały. Jak mam jechać bezprzedziałowcem na dłuższą trasę to mi się podróży odechciewa...

W nowym RJ IR-y będą zarówno na kible, jak i na Bdhpuny.

BJ
Bodek napisał(a):

> Poza tym będziemy mieli dodatkową parę pociągów Szczecin - > Świnoujście na Bdhpunach obsługujących też obieg Wrocław - > Świnoujście.

A czy te pociągi na trasie Wrocław - Świnoujście będą przejeżdżały przez Zieloną Górę? Mogłaby to być godzina poranna, ponieważ pociągi do Szczecina są bodajże 4 i kursują dopiero od 13:30 a rano nie ma żadnego.

-- Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
lukaszenko napisał(a):

> A czy te pociągi na trasie Wrocław - Świnoujście będą > przejeżdżały przez Zieloną Górę? > ZTCW będą to pociągi Świnoujscie - Poznań - Wrocław/Warszawa, dzielone w Poznaniu na 2 grupy, więc Zieloną ominą szerokim łukiem.

Nie ma sensu trasowanie szybkich pociągów nadodrzanką, gdy V max na większości jej długości nie przekracza 50 kph. Zysk czasowy w stosunku do osobówki wyniósłby z 10-15 minut,więc byłaby to wirtualna atrakcja.

> Mogłaby to być godzina > poranna, ponieważ pociągi do Szczecina są bodajże 4 i kursują > dopiero od 13:30 a rano nie ma żadnego.

Z ZG masz pociąg około 6.20 rano na 11 w Szczecinie.