Forum

Kolej oddaje tory na nową ul. Kolumba

Za dwa-trzy miesiące dowiemy się, jak ma wyglądać trasa, która przejmie ruch z ul. Kolumba. PKP zgodziło się przekazać miastu teren pod budowę nowej drogi omijającej tzw. szczecińską Wenecję.

wysłane przez Wojciech

"Za dwa-trzy miesiące dowiemy się, jak ma wyglądać trasa, która przejmie ruch z ul. Kolumba. PKP zgodziło się przekazać miastu teren pod budowę nowej drogi omijającej tzw. szczecińską Wenecję."

Szczecińska Wenecja, bardziej ten syf przypomina patologiczne dzielnice miasta z krajów Wschodniej Europy niż piękne miasto z Włoch.

"To ważny krok do przodu w sprawie rewitalizacji położonej nad samą Odrą i ul. Kolumba starej zabudowy przemysłowej. O kłopotach z realizacją projektu pisaliśmy w poniedziałkowej "Gazecie"."

Takie kroki stawiane są w drodze do zbliżających się wyborów samorządowych.

"W drugiej wersji, oprócz aut ze starej zabudowy nad Odrą znikną także tramwaje."

Skończy się odwieczny problem zapadającego się torowiska na Kolumba od razu.

"Ta sprawa dodatkowo komplikowała przejęcie terenu - o ile grunt należy do PKP SA, to znajdujące się na nim tory były w gestii spółki PKP Polskie Linie Kolejowe."

I pewnie dlatego PKP S.A oddaje te tereny za free, aby nie mieć problemów.

"Na razie nie wiadomo, kiedy droga omijająca szczecińską Wenecję mogłaby powstać. Na szybką realizację inwestycji naciska spółka Eko Park, która jest właścicielem najbardziej atrakcyjnej części Wenecji. Jej przedstawiciele mówią, że nie ma mowy o rewitalizacji starej zabudowy i zmiany charakteru tej części Szczecina bez wycofania ruchu samochodów spomiędzy fabrycznych budynków. Inwestowanie utrudnia też brak planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między ul. Kolumba a torami kolejowymi."

Podsumowując, głupcami są ci, którzy uwierzą w szybką realizację tego całego projektu.

-- "Co dla wszystkich nienormalne, u nas staje się realne" - Szczecińskie Tramwaje

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie