Forum

26 kwietnia zmieni się cennik PKP Intercity

PKP Intercity poinformowały, że od 26 kwietnia wchodzi w życie zmiana cennika usług przewozowych spółki. Modyfikacja dotyczy taryfy w segmencie połączeń ExpressInterCity, EuroCity i Ekspresowych.

wysłane przez michaux

No proszę, czyli jednak można. Widać poczuli oddech konkurencji na plecach. Czyżby kolejowy beton zaczął kruszeć? Chcą udostępnić pociągi klasy "premium" szerszej gawiedzi. Ciekawe co na to "garniturki" ;)
michaux napisał(a):

> No proszę, czyli jednak można. Widać poczuli oddech > konkurencji na plecach. Czyżby kolejowy beton zaczął > kruszeć? Chcą udostępnić pociągi klasy "premium" > szerszej gawiedzi. Ciekawe co na to "garniturki" ;)

Oczywiście zapomniało się wspomnieć o zwroście całej taryfy Ex o 13 zł...

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MarcinB

Mareczek napisał(a):

> Oczywiście zapomniało się wspomnieć o zwroście całej > taryfy Ex o 13 zł...

A kto by wspominał taki drobny szczegół. Jak mawia pewien znany, szczeciński profesor ...to są duperele... . Pewnie PIC musi znaleźć gdzieś pieniądze, bo PLK chce im pociągi "wycinać" z rozkładu za kilkumiesięczne zaległości, więc stosuje obniżkę przez podwyżkę. Nie jestem ekonomistą, ale nawet dla mnie to zwykła kpina. Nie wspominam już o kolorowych promocjach, tak szumnie zapowiadanych, a które się jakoś rozmyły. Trzeba też jakoś nadrobić straty jakie ponoszą po uruchomieniu IR, a są one niemałe. Przykład z wczoraj: Stacja Ostrów Wlkp, godz. 11:00. Przyjeżdża TLK z Krakowa do Szczecina i pusto, wiatr hula i trzaska drzwiami. Godz 12:40 przyjeżdża IR Barbakan z obłożeniem około 80%. Fakt, że na "kibelku" ale kurde, za 26PLN (przy korzystaniu z regiokarnetu).

BTW, chyba wzroście :):)

-- ...Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą...