Forum

Miejska ciuchcia

Koszalin. Kolegium Prezydenta Miasta podjęło decyzję o "nieodpłatnym przejęciu w granicach miasta linii kolejki wąskotorowej wraz zajętymi pod nie nieruchomościami gruntowymi" i o "przejęciu wyłącznie za zobowiązania podatkowe, bez względu na oszacowaną wartość obiektów związanych z kolejką wąskotorową, tj. parowozownią oraz działki na której zlokalizowany jest obiekt oraz nitek torów które dochodzą do tego obiektu".

wysłane przez margor

Szkoda, że teraz, a nie 9 lat temu !!! Wtedy mogli mieć wszystko...

Obecnie zdobycie taboru 1000 mm graniczy z cudem. Stacjonuje on obecnie tylko w Koszalinie, Gryficach, Dobrej i Piasecznie. Sprzęgów czy zestawów kołowych nikt już seryjnie nie produkuje.

Dodam, że podobną procedurę o przejęciu nieruchomości prowadzi gmina Dobra; może niedługo przejedziemy się MBxd2-308 na trasie Dobra - Dobropole (~5km).

wysłane przez Bodek

margor napisał(a):

> Obecnie zdobycie taboru 1000 mm graniczy z cudem. Stacjonuje > on obecnie tylko w Koszalinie, Gryficach, Dobrej i > Piasecznie. Sprzęgów czy zestawów kołowych nikt już > seryjnie nie produkuje.

Jakby co, dwa wózki do MBxd2 z zestawami kołowymi na tor 1000 mm powinno posiadać PTMKŻ Gdynia. Wózki trafiły tam wraz z zakupionym kilka lat temu MBxd2-307 i zostały podmienione na inne z zestawami na tor 750 mm. Pojazd stacjonuje w Nowym Dworze Gdańskim i obsługuje Żuławską Kolej Dojazdową.

wysłane przez margor

Bodek napisał(a):

> Wózki trafiły tam wraz z zakupionym kilka lat temu MBxd2-307 > i zostały podmienione na inne z zestawami na tor 750 mm. > Pojazd stacjonuje w Nowym Dworze Gdańskim i obsługuje > Żuławską Kolej Dojazdową.

Miło słyszeć, że wózki jeszcze istnieją. Może kiedyś się przydadzą :)

W ramach małego sprostowania, MBxd2-304 pojechał z Dobrej na Żuławy, zaś MBxd2-307 z Dobrej do Koszalina.

wysłane przez Bodek

margor napisał(a):

>  > W ramach małego sprostowania, MBxd2-304 pojechał z Dobrej na > Żuławy, zaś MBxd2-307 z Dobrej do Koszalina.

O jak dobrze, że ktoś ma pamięć dłuższą niż ja :) Moja pomyłka, przepraszam za wprowadzenie w błąd.